در حال بارگذاری لوگو

مزایا و معایب خانه دوبلکس

مزایا و معایب خانه دوبلکس

مزایا و معایب خانه دوبلکس

ما در گروه انبوه سازان دیساتک ، می خواهیم مزایا و معایب خانه دوبلکس را مرور کنیم .


باید بدانید که تمام منازل ویژگی های خاص نسبت به خودشان را دارند . یکی از خانه های محبوب (( خانه ی دوبلکس )) می باشد که در ادامه به مزایا و معایب آن می پردازیم .


خانه دوبلکس چیست؟

 به زبان ساده باید گفت که : دوبلکس یک خانه در دو طبقه است ؛ طبقه بالا با استفاده از پله به طبقه پایین متصل می‌شود .

باید بدانید که در چنین خانه ها دو یا چند خانواده در کنار هم می توانند زندگی کنند.

طراحی اولین عنصری است که دوبلکس را تعریف می‌کند ، دوبلکس ملکی است که شامل ( دو واحد جداگانه ) در آپارتمان می باشد .

در دو واحد خانه دوبلکس تمام اجزای درون آن مانند : اتاق ها ، حمام ، آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و حمام ها کاملا مجزا می باشد.


مزایای خانه دوبلکس

 


هزینه مناسب : زندگی دریک خانه دوبلکس ، بطور متوسط نسبت به زندگی در آپارتمان با تعداد اتاق خواب  ، حمام و … شبیه به هم و قیمت به صرفه تری دارد.


پرداخت وام مسکن : پرداخت ماهانه وام در یک خانه دوبلکس کمتر از خانه‌های تک واحدی است .

می‌توانید با پرداخت هزینه‌ اضافی به مبلغ اصلی ، وام خود را حتی سریع‌تر نیز پرداخت کنید . این می‌ تواند شما را به درآمد حاصل از اجاره نزدیک کند.


نزدیک بودن اعضای خانواده : اگر در خانواده ، فردی سالمند یا نیازمند به مراقبت‌ وجود داشته باشد ، می‌تواند به‌ همراه خانواده خود در یک از اتاق ها مستقل زندگی کند . باید بدانید که در چنین خانه هایی اعضای خانواده از یکدیگر دور نیستند.


فضای شخصی : در خانه دوبلکس دیگر نیاز به رعایت کردن مقرراته آپارتمانی را ندارید . از مزایای سکونت در منازل دوبلکس این است که شما می توانید قوانین خود را در رابطه با : داشتن حیوان خانگی ، جشن های خانوادگی و … را تنظیم کنید.


معایب خانه دوبلکس

 


رفت و آمد مداوم : رفت و آمد زیاد از طبقه بالا به پایین می تواند دشوار باشد . به ویژه افراد کهنسال و کسانی که مشکل جسمی دارند ، با این دسته از مشکلات مواجه خواهند شد.


مسئولیت کامل تعمیر و نگهداری : تمام آپشن هایی که در داخل و بیرون خانه وجود دارد از جمله : کابینت ها ، آیفون ، حیاط ، شبکه تاسیسات و … مسئولیت کامل این ها به عهده ی صاحب خانه است ، بنابراین مالک خانه دوبلکس بودن کار آسانی نیست!!


اجاره رفتن دشوار دوبلکس : خانه دوبلکس از آپارتمان دشوارتر اجاره میرود ، بدلیل اینکه آپارتمان متراژ کمتری دارد و مبلغ اجاره آن نیز پایین است . همچنین آپارتمان راحت تر از دوبلکس پیدا می شود.


مصرف انرژی بیشتر : برای تزئین و چیدمان خانه دوبلکس ، مالک باید بیشتر به اجزای خانه توجه کند . این به معنای تهیه مبلمان ، وسایل زینتی و نورپردازی هر قسمت از خانه می باشد . بنابراین هرچه خانه بزرگتر باشد ؛ نیاز به نورپردازی بیشتری دارد در نتیجه صورتحساب برق افزایش می یابد.


بطور کلی کارکرد خانه ی دوبلکس به سه دسته زیر تقسیم می شود:

در یک واحد زندگی کنید و دیگری را اجاره دهید : در بخش اول ، صاحب ملک در یکی از واحدها ساکن می شود و واحد دیگر را به شخصی در داخل یا خارج از خانواده خود اجاره می‌دهد . در واقع واحد دوم را برای سرمایه گذاری و کسب درآمد به کار میگیرد.


در جای دیگری زندگی کنید و هر دو واحد را اجاره دهید : در این بخش مالک ، خود خانه ی جداگانه ای دارد . در صورتی که یک خانه دوبلکس را خریداری کرده و بطور مجزا ، هر دو واحد را اجاره می دهد . این مورد گزینه خوبی برای مالکی است که خودش منزل دیگری دارد.


در هر دو واحد زندگی کنید : این قسمت کاملا اختیاری و سلیقه ای میباشد! اگر که مالک دوبلکس خانواده ای پر جمعیت داشته باشد ، ممکن است تصمیم بگیرد که هیچ کدام از واحد ها را اجاره ندهد و در عوض با خانواده اش در دو واحد سکونت داشته باشند . همچنین برای خانواده هایی که فرزندانشان ازدواج کرده اند و هنوز ملک جداگانه ندارند ، خانه ی دوبلکس بهترین انتخاب می باشد . 


ما در گروه انبوه سازان دیساتک مشاوران سرشناسی داریم ، که تمام وقت پاسخگو شما عزیزان هستند . تا با آگاهی کامل تصمیمات خود را در رابطه با (پیش خرید آپارتمان در شیراز و خانه دوبلکس) بگیرید.


( دیساتک = معمار تکنولوژیک )

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید