در حال بارگذاری لوگو

گروه انبوه سازان دیساتک-نکات فوق العاده کلیدی درباره ی پیش خرید آپارتمان

گروه انبوه سازان دیساتک-نکات فوق العاده کلیدی درباره ی پیش خرید آپارتمان

گروه انبوه سازان دیساتک-نکات فوق العاده کلیدی درباره ی پیش خرید آپارتمان

در این مقاله گروه انبوه سازان دیساتک سعی بر این دارد که، نکات فوق العاده کلیدی و مهم در رابطه با پیش خرید آپارتمان را به شما ارائه بدهد!

 

نکته ی اول

اولین موضوع بسیار مهمی که گروه انبوه سازان دیساتک با شما در میان می گذارد باید در بستن قرار داد در جریان باشید این است: شما باید بدانید طرف حسابتان که سازنده است خود مالک است یا ملک مشارکت در ساخت است.

در صورتی که مشارکت در ساخت است ؛ باید بدانید که ملک را دارید از سازنده خریداری می کنید یا از مالک !

اگر از مالک خریداری می کنید، باید ( سازنده ) حتما پای برگه قرار داد به عنوان شاهد امضا کرده باشد . همچنین اگر از سازنده خریداری می کنید باید مالک به عنوان شاهد امضا کرده باشد.این نکته ها را حتما در نظر بگیرید و به راحتی از آن ها عبور نکنید.

در صورتی که هر کدام از طرفین در لحظه ی بستن قرار داد حضور نداشته باشند، در آینده به مشکلاتی برخورد خواهید کرد . (که به راحتی نمی شود آن ها را حل کرد.) 

نکته ی دوم

دومین موضوع مهمی که گروه انبوه سازان دیساتک برای شما آماده کرده و باید حتما در قولنامه ذکر کنید : سازنده ی مورد نظرتان حق واگذاری ساخت و ساز را به شخص (ثالث) ندارد.زیرا اگر به شخص ثالث واگذار شود تمام تعهداتی که سازنده به شما داده است منتفی خواهد شد.

به دلیل این که در قرار داد شما نه اسمی از شخص ثالث برده شده و نه تعهدی داده است. 

حال باید بدانید شخص ثالث به چه کسی گفته می شود!

تعاریف زیاد و متنوعی در مورد شخص ثالث وجود دارد. بطور خلاصه شخص ثالث فردیست که هیچ دخالتی در قرارداد ندارد و اسمی از او در قرارداد برده نشده است.

در واقع در قرار داد تاثیر مثبتی ایجاد نمی کند، اما بستگی به نوع قرار دادی که نوشته می شود هم دارد.

(ما پیشنهاد می کنیم که نکته ی دوم را چندین بار مرور کنید که در قرارداد خود به مشکل بر نخورید.)

 

 

پیش از این که به بخش سوم بروید گروه انبوه سازان دیساتک می خواهد موضوعی فرعی را به شما ارائه دهد.

مهم ترین جزء قولنامه چیست؟

قولنامه

در قولنامه ، اولین و مهم‌ترین بخش مشخصات فروشنده ، خریدار و ملکی که قرار است معامله شود می باشد. در این سند زمان آغاز و پایان معامله را باید ذکر کنید. همچنین طرفین بنا به توافقی که بین خودشان صورت می گیرد، حقی را برای فسخ معامله (در صورت به وجود آمدن شرایط خاص باید در نظر بگیرند.)

منظور ما از شرایط خاص شرایطی است که خریدار یا فروشنده بر طبق آن حق دارند از نظر حقوقی و قانونی معامله را بر هم بزنند.

 

نکته ی سوم

بخش سوم پیش خرید آپارتمان که بسیار مهم است. پیشنهاد گروه انبوه سازان دیساتک به شما : باید بدانید در چه نوع قولنامه ای قرارداد را می نویسید.

2 نوع قولنامه وجود دارد: قولنامه ی مزاکرات پیش فروش، قولنامه ی پیش فروش آپارتمان. در قولنامه ی مزاکرات پیش فروش حتما باید قرار داد محضری شود. اما در قولنامه ی پیش فروش آپارتمان همان کد رهگیری کفایت می کند و کار شما را پیش میبرد. 

نکته ی چهارم

نکته آخری که گروه انبوه سازان دیساتک به شما ارائه می دهد، نکته ای فوق العاده مهم است. این است که به نظر ما، شما عزیزان چک های تاریخ دار را به فروشنده ندهید. بیاد داشته باشید که چک ها را بر اساس پیشرفت ساخت و ساز به فروشنده تحویل بدهید.

برای مثال چک اول را بزنید اتمام کار سقف دوم. چک دوم را بزنید اتمام آجرچینی و چک سوم را بزنید اتمام تاسیسات. اینطور دیگر خیالتان راحت است که در صورت وقفه افتادن در پیشرفت ساخت و ساز دیگر بابت پاس شدن چک هایتان دغدغه فکری ندارید. 

در جریان باشید!این نکات بسیار کلیدی و کارآمد را بعید میدانیم هیچ سازنده و بنگاه داری با شما عزیزان در میان بگذارد.

ما در گروه انبوه سازان دیساتک تمامی نکات مهم و کلیدی در رابطه با ساخت و ساز و… را برای شما عزیزان آماده کرده ایم تا راحت تر، با آگاهی کامل گزینه هایی که دارید را انتخاب کنید.

((دیساتک معمار تکنولوژی))

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید