مزایا و معایب خانه دوبلکس

مزایا و معایب خانه دوبلکس

مزایا و معایب خانه دوبلکس

مزایا و معایب خانه دوبلکس

باید بدانید که تمام منازل ویژگی های خاص نسبت به خودشان را دارند . یکی از خانه های محبوب (( خانه ی دوبلکس )) می باشد که در ادامه به مزایا و معایب آن می پردازیم . ما در گروه انبوه سازان دیساتک ، می خواهیم مزایا و معایب خانه دوبلکس را مرور کنیم .

 

خانه دوبلکس چیست؟

 به زبان ساده باید گفت که دوبلکس یک خانه در دو طبقه است ؛ طبقه بالا با استفاده از پله به طبقه پایین متصل می‌شود . باید بدانید که در چنین خانه ها دو یا چند خانواده در کنار هم می توانند زندگی کنند. طراحی اولین عنصری است که دوبلکس را تعریف می‌کند ، دوبلکس ملکی است که شامل ( دو واحد جداگانه ) در آپارتمان می باشد . در دو واحد خانه دوبلکس تمام اجزای درون آن مانند : اتاق ها ، حمام ، آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و حمام ها کاملا مجزا می باشد.

مزایا و معایب خانه دوبلکس

مزایای خانه دوبلکس

هزینه مناسب

زندگی دریک خانه دوبلکس ، بطور متوسط نسبت به زندگی در آپارتمان با تعداد اتاق خواب  ، حمام و … شبیه به هم و قیمت به صرفه تری دارد.

 

پرداخت وام مسکن

پرداخت ماهانه وام در یک خانه دوبلکس کمتر از خانه‌های تک واحدی است. می‌توانید با پرداخت هزینه‌ اضافی به مبلغ اصلی ، وام خود را حتی سریع‌تر نیز پرداخت کنید . این می‌ تواند شما را به درآمد حاصل از اجاره نزدیک کند.

 

نزدیک بودن اعضای خانواده

اگر در خانواده ، فردی سالمند یا نیازمند به مراقبت‌ وجود داشته باشد ، می‌تواند به‌ همراه خانواده خود در یک از اتاق ها مستقل زندگی کند . باید بدانید که در چنین خانه هایی اعضای خانواده از یکدیگر دور نیستند.

مزایا و معایب خانه دوبلکس

فضای شخصی

در خانه دوبلکس دیگر نیاز به رعایت کردن مقررات آپارتمانی را ندارید. از مزایای سکونت در منازل دوبلکس این است که شما می توانید قوانین خود را در رابطه با : داشتن حیوان خانگی ، جشن های خانوادگی و … را تنظیم کنید.

 

معایب خانه دوبلکس

رفت و آمد مداوم

رفت و آمد زیاد از طبقه بالا به پایین می تواند دشوار باشد . به ویژه افراد کهنسال و کسانی که مشکل جسمی دارند ، با این دسته از مشکلات مواجه خواهند شد.

 

مسئولیت کامل تعمیر و نگهداری

تمام آپشن هایی که در داخل و بیرون خانه وجود دارد از جمله : کابینت ها ، آیفون ، حیاط ، شبکه تاسیسات و … مسئولیت کامل این ها به عهده ی صاحب خانه است ، بنابراین مالک خانه دوبلکس بودن کار آسانی نیست!!

مزایا و معایب خانه دوبلکس

اجاره رفتن دشوار دوبلکس

خانه دوبلکس از آپارتمان دشوارتر اجاره میرود ، بدلیل اینکه آپارتمان متراژ کمتری دارد و مبلغ اجاره آن نیز پایین است . همچنین آپارتمان راحت تر از دوبلکس پیدا می شود.

 

مصرف انرژی بیشتر

برای تزئین و چیدمان خانه دوبلکس ، مالک باید بیشتر به اجزای خانه توجه کند . این به معنای تهیه مبلمان ، وسایل زینتی و نورپردازی هر قسمت از خانه می باشد . بنابراین هرچه خانه بزرگتر باشد ؛ نیاز به نورپردازی بیشتری دارد در نتیجه صورتحساب برق افزایش می یابد.

 

بطور کلی کارکرد خانه ی دوبلکس به سه دسته زیر تقسیم می شود

در یک واحد زندگی کنید و دیگری را اجاره دهید

در بخش اول ، صاحب ملک در یکی از واحدها ساکن می شود و واحد دیگر را به شخصی در داخل یا خارج از خانواده خود اجاره می‌دهد . در واقع واحد دوم را برای سرمایه گذاری و کسب درآمد به کار میگیرد.

مزایا و معایب خانه دوبلکس

در جای دیگری زندگی کنید و هر دو واحد را اجاره دهید

در این بخش مالک ، خود خانه ی جداگانه ای دارد . در صورتی که یک خانه دوبلکس را خریداری کرده و بطور مجزا ، هر دو واحد را اجاره می دهد . این مورد گزینه خوبی برای مالکی است که خودش منزل دیگری دارد.

 

در هر دو واحد زندگی کنید

این قسمت کاملا اختیاری و سلیقه ای میباشد! اگر که مالک دوبلکس خانواده ای پر جمعیت داشته باشد ، ممکن است تصمیم بگیرد که هیچ کدام از واحد ها را اجاره ندهد و در عوض با خانواده اش در دو واحد سکونت داشته باشند . همچنین برای خانواده هایی که فرزندانشان ازدواج کرده اند و هنوز ملک جداگانه ندارند ، خانه ی دوبلکس بهترین انتخاب می باشد.  ما در گروه انبوه سازان دیساتک مشاوران سرشناسی داریم ، که تمام وقت پاسخگو شما عزیزان هستند . تا با آگاهی کامل تصمیمات خود را در رابطه با (پیش خرید آپارتمان در شیراز و خانه دوبلکس) بگیرید.

بروزرسانی : 26 دی 1401

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید