مزایای ساخت اسکلت فلزی

مزایای ساخت اسکلت فلزی

مزایای ساخت اسکلت فلزی

مزایای ساخت اسکلت فلزی

چارچوب به عنوان ستون فقرات برای ساختمان عمل می کند که در این بخش مزایای ساخت اسکلت فلزی را به شما ارائه خواهیم داد. کیفیت آن مشخص می‌ کند که یک ساختمان چقدر می تواند در برابر شرایط محیطی و سایر بلایای طبیعی بالقوه مضر مقاومت کند. صنعت ساخت و ساز این اهمیت را تشخیص می دهد ، به همین دلیل است که آن ها می توانند مزایای ساخت و ساز اسکلت فلزی و اهمیت این جنبه را در تعریف پایداری فیزیکی و دوام ساختمان برای ساکنان درک کنند. ساختمان فلزی دارای چندین مزیت اصلی می باشد ؛ این اسکلت ها با دوام ، مقرون به صرفه ، مقاوم در برابر خوردگی و سازگار با محیط زیست است.

همچنین به دلیل ظرفیت سازندگان برای برش قاب های فولادی در اندازه های مختلف که قادر به رعایت قوانین ساختمانی و استانداردهای ایمنی هستند ، این ماده ترجیح داده شده است. ناگفته نماند ؛ اگر در رابطه با مشارکت در ساخت در شیراز نیاز به مشاوره دارید ، هم اکنون با متخصصان دیساتک تماس حاصل فرمایید و از مزایای این امر بهره مند شوید! در ادامه ویژگی های ساخت اسکلت فلزی ساختمان را مورد بررسی قرار خواهیم داد ، با ما همراه باشید..

مزایای ساخت اسکلت فلزی

دوام بالا

لازم به ذکر نیست! اما فریم های فولادی از با دوام ترین مصالح در ساخت و ساز هستند. در مقایسه با سایر مواد قاب بندی مانند چوب و فولاد به راحتی در اثر ضربه های فیزیکی آسیب نمی بیند. سازندگان این را نه تنها برای رعایت دستورالعمل ها، بلکه برای اطمینان از اینکه سازه حتی در بحبوحه یک فاجعه پا بر جا می ماند، در نظر می گیرند. در حالی که درست است که فولاد در مقایسه با چوب ، به مراتب متراکم تر و سنگین تر است، اولی در نسبت استحکام به وزن امتیاز بهتری دارد. به این معنی که برای هر تیر، لوله یا بخش فولادی که برای ساخت و ساز استفاده می شود، درجه مقاومت قطعا در مقایسه با همان مقدار چوبی که برای همان هدف استفاده می شود بالاتر است. فولاد همچنین حاوی الیاف شکننده ای نیست که در اثر قرار گرفتن در معرض عناصر به مرور زمان پوسیده و تخریب شوند.

 

مقرون به صرفه بودن

یکی دیگر از خواص عالی فولاد این است که بی نهایت قابل بازیافت است. همچنین یک مصالح ساختمانی پر مصرف است ؛ به این معنی که قبلا در بازار اشباع شده است. تهیه ، ساخت و استفاده از این ماده در نهایت مقرون به صرفه تر شده است. استفاده از مصالح مقرون به صرفه ، پروژه های ساختمانی مبتنی بر ساختار را قادر می سازد تا هرگونه هزینه و خرج های بیشتر در بودجه را بهتر پیش بینی کنند. علاوه بر این ها به دلیل بازیافت پذیری فولاد ، قاب های ساختمان های قدیمی را می توان بدون کاهش در مزایای آن ها تغییر کاربری داد.

به عنوان مثال : اگر یک پروژه نیاز به تیرهای فولادی بازیافتی داشته باشد ، این مواد تنها به تکنیکی به نام انفجار ساینده نیاز دارند تا ناخالصی های روی سطح را حذف کنند. این روش ارزان است و در ، از بین بردن بخش های خورده روی آلیاژ فولاد مؤثر است ، مشروط بر اینکه مناطق حفره ای وجود نداشته باشد. سپس محصول به دست آمده را می توان با اتصالات ، فلنج ها و سایر اجزاء ترکیب کرد تا اجزای ساختاری هر پروژه ساختمانی طراحی شود.

مزایای ساخت اسکلت فلزی

قابل استفاده و تولید در سایزهای مختلف

با استفاده از انواع روش های عملیات حرارتی ، می توان قاب های فولادی را در اندازه های مختلف برش داد. این روش ها اساسا ماشین کاری و شکل پذیری مواد را بهبود میبخشند تا تغییرات بیشتری را در خود جای دهد. برش و سایر روش های ساخت بر روی فولاد بسته به نیاز پروژه به دلیل سادگی آن هم در محل و هم در خارج از محل انجام می شود.

اندازه های مختلف برای قاب های فولادی به ساختمان ها اجازه می دهد تا الزامات ظرفیت های باربری را برآورده کنند و موارد مشابه. به عنوان مثال : یک پروژه ساختمان فولادی کوچک یا متوسط ممکن است به بارهای بیشتری در مقایسه با ساختمان های بلند نیاز داشته باشد. برای این شرایط بهتر است از قاب های فولادی استفاده کنید که به طور خاصی برش داده شده اند.

 

مقاوم در برابر آتش

آتش سوزی معمولا به دلیل سیم کشی معیوب یا خطای انسانی ایجاد می شود. در مناطقی که سازه ها واقعا با مواد مقاوم در برابر آتش ساخته نشده اند ، این می تواند باعث ایجاد مشکل شود چرا که ممکن است باعث گسترش سریع آتش شود و سایر سازه ها را در همان مجاورت تحت تاثیر قرار دهد. قاب های فولادی علاوه بر ارائه حفاظت کافی در برابر افزایش باد ، در برابر آتش نیز مقاوم هستند. در موارد اضطراری آتش سوزی شدید ، چارچوب فولادی به محافظت از سازه کمک می کند و گسترش آتش را فقط در یک مکان کوچک مهار می کند. این وضعیت را با زمانی مقایسه کنید که در عوض قاب ها یا تیرهای ساختمان از چوب ساخته شده اند! مواد می توانند تقریبا خیلی سریع مشتعل شوند. این ممکن است باعث متلاشی شدن سایر مصالح ساختمانی شود و همچنین ممکن است به ساکنان و سایر ساختمان های اشغال شده نزدیک آسیب برساند.

مزایای ساخت اسکلت فلزی

مشاوره هدفمند!

در این بخش مزایای ساخت اسکلت فلزی را مورد بررسی قرار دادیم تا بتوانید با خیال راحت برای این امر اقدام نمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و خرید آپارتمان در شیراز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزسانی : 1401/12/22

  نوشتن یک پیام

  ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  نوشته های مرتبط

  کلمات کلیدی را وارد نمایید