مزایای استفاده از بتن اکسپوز

مزایای استفاده از بتن اکسپوز

مزایای استفاده از بتن اکسپوز

مزایای استفاده از بتن اکسپوز

در این بخش قصد داریم مزایای استفاده از بتن اکسپوز را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید به راحتی آن را برای ساخت و ساز استفاده نمایید. پیش از اینکه به مزایای این نوع بتن ها بپردازیم ، باید یک ماهیت کلی از آن داشته باشید تا منظور ما را به خوبی متوجه شوید. بتن اکسپوز یک مصالح ساختمانی می باشد که بیشتر به صورت دیوار پوش در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد و طرفداران بسیاری را به سوی خود جذب نموده است. در واقع این بتن ها عبارتند از نوعی پنل بتنی پیش ساخته که در نمای خارجی ، داخلی و حتی کف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته مهم درباره این نوع بتن سطح ظاهری و کیفیت آن است که اهمیت ویژه ای دارد ، چون بعد از نصب این پنل بتنی هیچگونه مصالح یا پوشش دیگری بر روی آن مورد استفاده قرار نمی گیرد. ناگفته نماند ؛ اگر شما عزیزان در رابطه با مشارکت در ساخت در شیراز نیاز به راهنمایی دارید ، هم اکنون با متخصصان دیساتک تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان بهره مند شوید. در ادامه مزایای استفاده از بتن اکپسوز و ویژگی های آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد ، با ما همراه باشید..

مزایای استفاده از بتن اکسپوز

ویژگی های بتن اکسپوز

از جمله مزایای استفاده از بتن اکسپوز رنگ خاص آن است که می تواند با قرار گرفتن در کنار رنگ های گرم باعث متعادل سازی فضا و ایجاد کنتراست شده و در نتیجه دکوراسیون فضای مورد نظر را به صورت ویژه ای دل انگیز و زیبا کند. از دیگر ویژگی های مهم بتن اکسپوز سطح براق و نیمه صیقلی آن است که باعث می شود به راحتی بتوانید آن را تمیز کنید و زیبایی خاصی را به فضا ببخشید. از طرف دیگر پنل های بتن اکسپوز با رعایت همه استانداردهای لازم طراحی و تولید می شوند. از جمله این استانداردها می توان طرح اختلاط و عمل آوری اشاره نمود ، همچنین طبق این استانداردها عامل های فاسد کننده حذف می شوند ، در نتیجه کیفیت پنل ها افزایش پیدا می کند. توجه داشته باشید که به خاطر رعایت همین استانداردهاست که این پنل های بتن اکسپوز عمری طولانی دارند!

یکی دیگر از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی هایی که پنل های بتن اکسپوز دارند ، مسلح بودن آن ها به شبکه های فلزی است. در حقیقت این امر باعث افزایش مقاومت این پنل ها می شود. از طرف دیگر پنل های بتنی اکسپوز کاملا در برابر رطوبت و یخ زدگی مقاوم هستند. همچنین در مقابل آتش سوزی نیز از خود پایداری نشان داده ، به راحتی دچار خرابی و فرسودگی نخواهد شد. همچنین این پنل ها به صورت عایق صوتی و حرارتی نیز عمل می کنند. توجه داشته باشید که این نوع پنل ها کاملا دوستدار محیط زیست می باشند.

مزایای استفاده از بتن اکسپوز

مزایای استفاده از بتن اکسپوز

توجه داشته باشید که این پنل ها دارای عمری طولانی هستند و در برابر ضربه ها، آتش سوزی و حوادث طبیعی مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. همین نکته مهم ترین مزیتی است که می توان برای این پنل های بتنی در نظر گرفت. این نوع بتن ها هم محکم هستند و هم اینکه یکپارچه هستند و به همین هم ایمنی استفاده از آنها بالاست و هم اینکه جذابیت فضایی را که در آن به کار می برند، افزایش می دهند.

از طرف دیگر این امکان وجود دارد که بتوان بتن اکسپوز را در اندازه های سفارشی طراحی و تولید کرد. توجه داشته باشید که همین نکته یکی از اصلی ترین مزیت های استفاده از بتن های اکسپوز است، چون باعث می شود که طراحان و سازندگان برای طراحی و نقشه کشی دچار محدودیت نبوده و بتوانند کار خود را به بهترین شکل ممکن و به سرعت پیش ببرند. معمولا سرعت نصب این پنل ها بالاست و به محض اینکه اندازه های مورد نظر طراحی و آماده شدند، می توان آنها را نصب کرد، ضمن اینکه برای نصب پنل بتن اکسپوز می توان از ملات یا از هر نوع ماده چسباننده دیگر هم استفاده کرد و در این زمینه نیز محدودیتی وجود ندارد. این نکته را هم در نظر داشته باشید که گرچه رنگ طبیعی بتن ها معمولا خاکستری است ، ولی این امکان هم وجود دارد که آنها را در رنگ های دیگر مانند مشکی ، سفید ، کرم و … تولید کرد تا با دکوراسیون داخلی ساختمان مورد نظر تطبیق پیدا کنند.

یادتان باشد که چون این نوع بتن به نوعی عایق حرارتی و صوتی است ، در نتیجه با استفاده از آن می توان از هدر رفتن انرژی در ساختمان جلوگیری کرد. در نهایت اینکه می توان گفت یکی از مهم ترین مزایای استفاده از بتن اکسپوز نسبت به انواع بتن های طبیعی وزن آنهاست که بسیار سبک تر است و در نتیجه حمل و نقل و جابجایی و نیز نصب و اجرای آنها بسیار راحت و آسان بوده و هزینه مقرون به صرفه ای خواهد داشت.

مزایای استفاده از بتن اکسپوز

روش نصب و اجرای بتن اکسپوز

برای نصب پنل بتن های اکسپوز معمولا از روش های گوناگونی استفاده می کنند. در واقع کارشناسان با بررسی محلی که قرار است پنل در آنجا نصب شود ، میزان رطوبت محل و استحکام زمین و سطحی که قرار است پنل بر روی آن نصب شود را بررسی می کنند و سپس تصمیم می گیرند از چه روشی باید استفاده کنند.

روش پیچی روشی است که برای اجرای آن باید حتما به سراغ پنل هایی رفت که دارای حفره و سوراخ هستند. در روش دوم که به آن روش جوشی گفته می شود ، برای نصب پنل باید از پنل هایی استفاده کرد که بر روی آن ها میلگردهایی نصب شده است. و در نهایت روشی که به آن روش دوغابی گفته می شود و نصب پنل با کمک دوغاب ماسه و سیمان است.

 

مشاوره هدفمند!

در این بخش مزایای استفاده از بتن اکسپوز را مورد بررسی قرار دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزرسانی : 28 دی 1401

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword