مزایای مشارکت در ساخت

مزایای مشارکت در ساخت

مزایای مشارکت در ساخت

مزایای مشارکت در ساخت

در ادامه مزایای مشارکت در ساخت را مرور خواهیم کرد ، با دیساتک همراه باشید.. ناگفته نماند ؛ اگر از مزایای مشارکت در ساخت در شیراز یا خرید آپارتمان در شیراز مطلع نیستید ، هم اکنون می توانید با متخصصان ما در دیساتک تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید!

مزایای مشارکت در ساخت

مقاوم سازی ساختمان

یکی از شاخص ترین مزایای مشارکت در ساخت، استحکام بنا می باشد. هنگامی که خانه های کلنگی و فرسوده خود را نوسازی می کنید. در واقع بافت فرسوده و سستی را به بافتی نو و مستحکم تبدیل می کنید. آیین نامه ۲۸۰۰، مبنای اصلی تشخیص مقاومت ساختمان در برابر زلزله می باشد. که در سال ۱۳۶۷ به تصویب رسید. در این آیین نامه بنا به ضرورت و با توجه به زلزله خیز بودن کشور ایران اصلاحات زیادی برای مقاوم سازی ساختمانها به ویژه در مقابله با زلزله تا به امروزصورت گرفته است. بنابراین در ساختمانهای فرسوده که قبل از سال ۱۳۶۷ بنا شده اند چنین مقاوم سازی وجود ندارد. قوانین نظارتی بر ساخت و ساز در گذشته به مانند امروز سختگیرانه و جدی نبوده اند.

پس با نوسازی ساختمانهای کلنگی به استحکام بنای خود می افزایید.این امر موجبات امنیت، سلامت و آرامش شما را نیز به مراتب فراهم می آورد.مقاوم سازی ساختمان فقط مربوط به مقاومت در برابر زلزله نمی شود. بلکه ساختمان ها با گذشت زمان نشست می کنند. این نشستها ترکهایی را در دیوارهای ساختمان ایجاد می کنند که زندگی ساکنین را در مخاطره قرار می دهند. همچنین موضوعات مربوط به پی ساختمان و مقاومت خاک در گذشته مانند امروزه جدی گرفته نمی شد. اما در قوانین جدید این موارد بسیار حائز اهمیت می باشد. و برای جلوگیری از هر گونه آسیب و خسارتی چه برای ساکنین و چه برای ساختمان اصلاحات زیادی صورت گرفته است و قوانین و مقرارات بسیاری وضع شده است.

مزایای مشارکت در ساخت

یکی از مزایای مشارکت در ساخت افزایش سرمایه است!

زمانی می رسد که ملک فرسوده غیر قابل سکونت می شود و شما به ناچار باید ملک کلنگی خود را بفروشید. اما مسئله در اینجا این است که هیچ خریداری بابت ملک به شما پولی نمی دهد و فقط ارزش زمین را می پردازد. از طرف دیگر شما باید با همان پول ملک دیگری را خریداری کنید. ممکن است با مبلغی که در اختیار دارید نتوانید از عهده این کار برآیید.

در واقع شما هم ملک خود را از دست داده اید و هم توانایی خرید ملک جدیدی را ندارید و متحمل ضرر هنگفتی می شوید. اما با انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت نه تنها می توانید سرمایه تان را حفظ کنید بلکه حتی می توانید سرمایه تان را افزایش دهید. شما صاحب تعدادی واحدهای ساختمانی نوساز می شوید که این امر با توجه به رشد روز افزون قیمتها تاثیر بسزایی در افزایش میزان سرمایه شما به جا خواهد گذاشت و از فروش آن سود خوبی نصیبتان می شود.

 

مدرن و به روز شدن ساختمان

بیشتر ساختمانهای قدیمی فاقد آسانسور می باشند و مشکلات فراوانی را برای ساکنین به ویژه سالخوردگان رقم زده اند. همچنین ساختمان های کلنگی فاقد امکانات رفاهی مدرن از قبیل سیستم های سرمایشی و گرمایشی مناسب ، پنجره های دو جداره ، درب های ریموت دار ، آیفون تصویری ، توالت فرنگی و غیره هستند.

این ساختمانها محل مناسبی برای حشرات موذی شده اند که همواره ساکنین از وجود چنین حشراتی و بسیاری از مسائل دیگر در رنجش می باشند. بازسازی ساختمان های کلنگی این قبیل مشکلات را برطرف می سازد. علاوه بر این با امکانات رفاهی در ساختمان جدید موجبات آسایش شما را فراهم می گردد.

مزایای مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت و زیبایی نمای ساختمان 

نمای ساختمانهای قدیمی دیگر چشم نواز نیستند که منجر به کاهش زیبایی شهر هم شده اند. همچنین طراحی داخلی ساختمانها قدیمی می باشند. این مسائل ارزش ساختمان را در چشم بیننده و حتی ساکنین کاهش می دهد. می توانید با استفاده از طرح های زیبای مهندسی شده، ساختمان خود را زیبا و مدرنیته کنید. کاهش در مصرف انرژی و هزینه های تعمیر و نگهداری تجهیزات ساختمان ، فرسوده شدن انشعابات آب و گاز ، فرسودگی سیم کش های برق هر روز مشکلات عدیده ای را برای ساکنین به وجود می آورد.

وجود موتورخانه های قدیمی هزینه های مصرفی زیادی را به دوش ساکنین می گذارد. ساختمان جدید فاقد چنین مشکلاتی می باشد و با تجهیزات مدرن باعث رفاه حال شما می گردد. همینطور از هدر رفت بسیاری از انرژی ها ممانعت می کند. که هم در مصرف انرژی صرفه جویی می شود و هم هزینه های مصرفی کاهش می یابد.

 

دسترسی راحت تر و سریع تر به پول نقد 

در صورتی که نیاز به پول نقد داشته باشید. فروش خانه های قدیمی به سختی صورت می گیرد و زمان زیادی لازم دارد اما خانه های نوساز بیشتر مورد پسند مشتریان می باشند و درنتیجه راحت تر و سریع تر به فروش می رسند.

 

بروزرسانی : 1401/12/20

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید