خرید آپارتمان در شیراز

خرید آپارتمان در شیراز

خرید آپارتمان در شیراز

خرید آپارتمان در شیراز

در این مطلب از دیساتک قصد داریم که مزایای خرید آپارتمان در شیراز را بررسی نماییم تا با آگاهی تمام ، برای این امر اقدام نمایید و بهترین نوع آن را با توجه به بودجه خود انتخاب کنید. خرید آپارتمان امری است که از گذشته تا کنون ، افراد با آن مواجه بوده اند و در زندگی رواج داشته است. پیش خرید آپارتمان و پیش فروش آن مکمل یک دیگرند و از سوی سایر افراد جامعه برای این صورت می گیرد تا بازار خرید و فروش املاک بتواند داغ بماند. ناگفته نماند ؛ اگر قصد پیش فروش آپارتمان در شیراز یا مشارکت در ساخت در شیراز را دارید ، می توانید هم اکنون از متخصصان دیساتک راهنمایی بگیرید و از مزایای مشاوره حرفه ای بهره مند شوید! در ادامه نکات مهم پیش از خرید آپارتمان در شیراز را که باید رعایت کنید ، مورد بررسی قرار خواهیم داد تا با آگاهی بیشتر برای این امر اقدام نمایید. یکبار برای همیشه اعتماد خود را به ما بسپارید و نهایت کیفیت را تجربه کنید!

خرید آپارتمان در شیراز

آپارتمان را پیش خرید حتما بررسی کنید

این امر یکی از اصلی ترین نکاتی است که پیش از خرید ملک مد نظر ، باید به آن توجه داشته باشید. با بررسی تمام قسمت های خانه و آپارتمان ، دیگر دچار پشیمانی پس از خرید نمی شوید و با مشکلات جدی رو به رو نخواهید شد. اما در نظر داشته باشید که انتخاب آپارتمان امری کاملا شخصی می باشد و افراد با توجه به سلیقه خود می توانند آن را انتخاب کنند. بعضی از افراد منازل نورگیر را ترجیح می دهند در حالی که شاید برای عده ای این مسئله هیچ اهمیت خاصی نداشته باشد. امروزه ، زندگی ما بدون خودرو امکان پذیر نیست بنابراین پیش از خرید مطمئن شوید که پارکینگ و محلی امن برای پارک کردن خودرو وجود دارد! حتی اگر در حال حاضر از خودرو استفاده نمی کنید.

 

به سیستم سرمایش و گرمایش توجه داشته باشید!

سیستم سرمایش و گرمایش آپارتمان یکی از اصلی ترین مواردی است که عموما در خرید آپارتمان به آن کمتر توجه می شود و بعد ها دچار مشکلات جدی می شوند. بررسی زیر ساخت های سرمایشی و گرمایشی خانه و اطمینان از سلامت آن ها یکی دیگر از مراحل قابل توجه در بررسی آپارتمان پیش از خرید است.
خانه محل آرامش و امنیت است ، بنابراین مهم است در ساعاتی که طی روز در خانه سپری می کنید ، سکوت در فضا حاکم باشد. جلوگیری از این مسئله کار چندان ساده ای نیست اما در و پنجره های دوجداره تا اندازه زیادی به ایجاد سکوت در فضای خانه کمک می کنند. عایق بودن دیوارها و کف نیز تاثیر به سزایی در کاهش سر و صدای ورودی به آپارتمان دارد. بهتر است برای اطمینان از این مسئله نظرات همسایه ها ، به ویژه واحد هایی که دیوار به دیوار آپارتمان مورد نظرتان هستند را جویا شوید.

خرید آپارتمان در شیراز

مشخصات فروشنده و خریدار باید دقیق باشد

برای تنظیم قرارداد خرید آپارتمان در ابتدای کار ، باید مشخصات طرفین از جمله نام ، تاریخ تولد ، شماره شناسنامه ، نشانی ، شماره تماس و … قید و همچنین باید مشخص شود که فروشنده چه سمتی دارد و آیا می‌ تواند در مورد ملک معامله‌ ای انجام دهد. ممکن است فروشنده مالک زمین و صاحب سند باشد و یا شاید سازنده ملک است که بر اساس توافقات سهمی از آپارتمان در حال ساخت را دارد. پس مهم‌ ترین مسأله در آغاز کار این است که مشخص شود ، آیا فروشنده می‌ تواند ملک را منتقل کند یا خیر.

بسیاری از دعاوی به دلیل بی توجهی خریداران به همین امر صورت می‌ پذیرد که مدارک فروشنده از جمله سند ملک ، قرارداد ساخت و یا مشارکت و نحوه تقسیم ملک بین مالک و سازنده و … را به دقت مطالعه و بررسی نمی‌ نمایند و با مدارک شناسایی فروشنده از جمله شناسنامه و کارت ملی تطبیق نمی‌ دهند و حتی برخی این امر مهم را به افراد مستقر در بنگاه املاک می‌ سپارند که خود منشأ بسیاری از اختلافات و سوء استفاده‌ هاست.

 

مزایای خرید آپارتمان در شیراز

اگر بخواهیم به صورت خلاصه و آمیانه ذکر کنیم ، باید بگوییم که با توجه به بازار نامشخص امروزی هر چه سریع تر برای خرید آپارتمان یا خانه اقدام نمایید ، به نفع شما است! هر روز قیمت ملک بالا و پایین می شود بنابراین بهتر است ، با آگاهی کامل و اگر شرایط لازم را دارید ، سریع تر دست بجنبانید!

 

امنیت را در نظر بگیرید!

هر فردی در هر جایی که زندگی کند ، به اولین چیزی که فکر می کند این است که آیا خانه‌ ای که من در آن سکونت دارم امنیت کافی دارد یا خیر که خوشبختانه یکی از مزایای آپارتمان نشینی امنیت بالای آن می باشد. اغلب مجتمع‌ های مسکونی که دارای آپارتمان‌ های زیادی هستند از درهای آهنی برای محافظت استفاده می‌ کنند و معمولا نگهبان‌ هایی نیز برای نظارت و کنترل در آن قسمت مشغول می باشند. آپارتمان‌ ها از سیستم‌ های ایمنی و دوربین‌ های مداربسته برای حفظ امنیت ساکنین استفاده می‌ کنند که پیاده سازی چنین ویژگی در خانه‌ های ویلایی هزینه‌ بالا تری دارد تا آپارتمان!

خرید آپارتمان در شیراز

مصرف انرژی پایین

از آنجایی که متراژ آپارتمان‌ ها معمولا کوچک است ، باعث کم مصرف شدن آب ، برق و گاز می‌ شود. سیستم‌ های گرمایشی ، سرمایشی و تهویه‌ های هوا نیز از این امر مستثنا نیستند. از طرفی واحد های یک آپارتمان به گونه‌ ای است که می‌ توانید از دیوارهای همسایه‌ های مجاور برای گرم یا خنک کردن واحد خود استفاده کنید. شاید از خود بپرسید که این امر چگونه امکان پذیر می باشد؟ در جواب باید بگوییم که بسیاری راحت ، زمانی که شما با همسایه مجاور دیوار مشترک داشته باشید ، می‌ توانید سیستم گرمایشی یا سرمایشی خود را در درجه پایین‌ تری قرار دهید و در هزینه های خود صرفه‌ جویی کنید.

 

مشاوره هدفمند!

در این بخش اصول خرید آپارتمان در شیراز را مورد بررسی قرار دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزسانی : 1401/12/21

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword