نکات اجرای سیمان کاری

نکات اجرای سیمان کاری

نکات اجرای سیمان کاری

نکات اجرای سیمان کاری

در این بخش از دیساتک قصد داریم که نکات اجرای سیمان کاری را به شما ارائه دهیم تا با آگاهی بیشتر برای این امر اقدام نمایید و به طور حرفه ای آن را اجرا کنید. پیشرفت‌ های زیادی از زمان استفاده اولیه از سیمان در صنایع مختلف به وجود آمده و طرفداران بسیاری را به سوی خود جذب نموده است. از سیمان برای کمک به جداسازی مناطق و ایجاد حفاظت برخی از پوشش‌ ها استفاده می‌ شود. اصولا این ساخت ملات سیمان را می‌ توان به دو گروه عمده مکانیکی یا شیمیایی تقسیم نمود. سهولیت تولید سیمان‌ کاری مکانیکی در بروز شدن تجهیزات ، ابزارها ، پوشش و بسیاری از لوازم جانبی دیگر انجام شده است. پیشرفت‌ های شیمیایی شامل بسیاری از افزودنی‌ های ویژه برای سیمان جهت کنترل از دست دادن سیال ، وزن دوغاب ، زمان گیرش و غلیظ شدن ، گردش هوا از دست رفته و سایر خواص دوغاب است که برای بهبود امور سیمانی مهم هستند. ناگفته نماند ؛ اگر از مزایای مشارکت در ساخت در شیراز مطلع نیستید هم اکنون می توانید با متخصصان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید! در ادامه تمام نکات اجرای سیمان کاری را مورد بررسی قرار خواهیم داد ، با ما همراه باشید..

نکات اجرای سیمان کاری

سیمان چیست؟

پیش از اینکه به مزایا و مراحل اجرای سیمان بپردازیم ، باید با ماهیت آن آشنایی کاملی داشته باشید. سیمان به طور کلی مواد چسبنده‌ ای است که به معنای محدودتر ، مواد اتصال دهنده مورد استفاده در ساختمان سازی و ساخت و سازهای مهندسی عمران است. این نوع سیمان ها پودرهای ریز آسیاب شده ای هستند که پس از مخلوط شدن با آب به جرم سفت تبدیل می شوند. گیرش و سخت شدن از هیدراتاسیون حاصل می شود که ترکیبی شیمیایی از ترکیبات سیمان با آب است که کریستال های زیر میکروسکوپی یا مواد ژل مانند با سطح بالایی تولید می کند. سیمان های ساختمانی که حتی در زیر آب نیز سفت و سخت می شوند ، به دلیل خاصیت هیدراتاسیونی که دارند اغلب سیمان های هیدرولیک نامیده می‌ شوند.

 این مواد شیمیایی ظاهرا قدرت دوغاب را کاهش داده و امکان جابجایی آشفته را در نرخ پمپاژ و فشار کمتر نسبت به دوغاب های معمولی فراهم می کند. این عمل در مرحله 1،2،3 حذف می‌ شود. بهتر ملات قابل گردش از حلق را در حین سیمان‌ کاری برای جلوگیری از پوشش و سوراخ‌ ها به وجود آمده می‌ توانید به راحتی یکنواخی کامل را ممکن می‌ سازد. پیشرفت‌ های مکانیکی جدیدتر شامل معرفی تکنیک‌ های لاگ صوتی برای ارزیابی نتایج سیمان‌ کاری از نظر اتصال در لوله‌ ها و رابط‌ های تشکیل سیمان است. سؤالات زیادی در مورد این گزارش ها مطرح شده است به دلیل اینکه عوامل متعددی بر تفسیر صحیح آن ها تاثیراتی می گذارد. این موارد شامل علاقه قابل‌ توجهی به قابلیت‌ ها و روش‌ های پیوند سیمان ایجاد شد که ممکن است برای بهبود این ویژگی قابل استفاده باشد زیرا بر کیفیت کار سیمان‌ کاری اولیه تاثیر می‌ گذارد.

 

وسایل مورد نیاز برای اجرای سیمان در ساختمان چیست؟

در واقع وسایل سیمان کاری بسیار به هم شبیه هستند و تعداد بسیار زیادی دارند که در ادامه چندین مورد از اصلی ترین آن ها را برای شما لیست کرده ایم :

 • شاقول
 • شمشه آهنی و چوبی
 • ریسمان کار
 • کمچه و ماله
 • ملاقه سیمان کاری
 • ملات پاش دستی
 • انواع تخته ماله
 • فرغون
 • استنبلی
 • سرند چشم بلبلی
 • غربال
 • سطل
 • بیل

نکات اجرای سیمان کاری

سیمان در ساخت و ساز چه کاربردهایی دارد؟

سیمان ممکن است به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد ( یعنی به عنوان مواد تزریق ) قابل استفاده است اما همچنین نیز استفاده معمولی وجود دارد. ملات بتنی که در آن سیمان با مواد بی اثری که به عنوان نامیده می شود ، مخلوط می‌ شود. کل ملات سیمانی که با ماسه یا سنگ خرد مخلوط شده و اندازه آن باید کمتر از 5 میلی متر (0.2 اینچ) باشد.

بتن مخلوطی از سیمان ، ماسه یا سایر سنگدانه های ریز و سنگدانه درشتی است که برای بیشتر مصارف اندازه آن بین 19 تا 25 میلی متر (75/0 تا 1 اینچ) می‌ باشد اما سنگدانه درشت ممکن است که به اندازه 150 میلی متر نیز باشد. هنگامی که بتن در توده‌ های بزرگ مانند سد ها قرار می‌ گیرد ، امکان دارد که به ۶ اینچ هم برسد. ملات برای چسباندن آجر ، بلوک و سنگ در دیوار ها یا به عنوان پوشش سطح استفاده می‌ شود. بتن برای اهداف مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

مخلوط خاک و سیمان به عنوان پایه ساخت و ساز در استفاده می‌ شود. سیمان همچنین در ساخت آجر ، کاشی ، زونا ، لوله ، تیرآهن ، بند راه آهن و محصولات مختلف استفاده می‌ شود. محصولات پیش ساخته در کارخانه ها و آماده نصب عرضه می‌ شوند. ساخت سیمان بسیار گسترده است ، زیرا بتن بیشترین استفاده را در بین تمام مصالح ساختمانی در جهان امروز دارد.

 

مراحل سیمان کاری

پیشنهاد می شود برای این که کار سیمان کاری را آغاز کنید ، اول مطمن شوید سطح مورد نظرتان کاملا صاف باشد. در مرحله اول صاف بودن سطح زیری باعث می‌ شود که در پایان کاری سطحی یک‌ دست داشته باشید. این کار در اصل برای زیباتر شدن و تمیز بودن سیمان پایانی کار بسیار با اهمیت است. در مرحله دوم به کمک شاقول سیمان کاری را استاد کار آغاز می‌ کند ، شاقول باعث می‌ شود که از تو رفتگی کار در زمان اتمام جلوگیری کافی به عمل آید. با کشیدن سیمان به روی دیوار برای کروم‌ بندی بهتر است که در ابتدا سیمان را به دیوار آویزان کرده ، سپس فاصله بین ریسمان و دیوار سیمان کاری را آغاز کنید. پس از تکمیل دیوار بین هر دو کروم را مجددا سیمان کشید. در مرحله سوم بعد از مطمئن شدن از خشک بودن کرون‌ ها بهتر است با استفاده از ماسه نرم آب و سیمان ملات مورد نظر را تهیه کنید.

مرحله بعدی یا مرحله چهارم آسترکشی‌ کنید. آسترکشی واژه‌ ای کاملا شناخته شده در بین عامه مردم می‌ باشد. استرکشی در اصل به لایه نازکی سیمان روی دیوار کشیده شده گفته می‌ شود که باعث شده تمام درزها پوشیده شود. مرحله آخر کشیدن دوباره لایه سیمان می‌ باشد کافی است شما در مرحله دوم سیمان‌ کشی تمام دقت خود را به کار بگیرید. با دقت کافی در این مرحله شما پس از اتمام کار یک دیوار صاف و بی نقص خواهید داشت‌.

نکات اجرای سیمان کاری

مشاوره هدفمند!

در این بخش نکات اجرای سیمان کاری را مورد بررسی قرار دادیم تا بتوانید با خیال راحت برای این امر اقدام نمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword