بررسی انواع ویلا

بررسی انواع ویلا

بررسی انواع ویلا

بررسی انواع ویلا

دیساتک در این بخش قصد دارد به بررسی انواع ویلا بپردازد و در رابطه با کلمه ویلا توضیح مختصری ارائه دهد تا شما عزیزان بتوانید با خیال راحت ملک مد نظر خود را انتخاب کنید. کلمه ویلا در زبان فرانسوی به خانه ای گفته می ­شود که از چهار طرف آزاد و دارای نما باشد که معمولا ویلا ها در اطراف شهر ساخته می ­شوند. توجه داشته باشید خانه های ویلایی را با ویلا اشتباه نگیرید! تفاوتی که ویلا با خانه های شهری دارد در ابعاد و نوع معماری که در ساخت ویلا ها به کار می ­رود است و البته طراحی و دکوراسیونی که در ویلا ها اجرا می ­شود بسیار متفاوت با انواع خانه های شهری می باشد. ناگفته نماند اگر در رابطه با کشارکت در ساخت در شیراز یا سرمایه گذاری در شیراز نیاز به مشورت دارید با ما تماس حاصل فرمایید تا از اجزای دقیق آن مطلع شوید. در ادامه چندین مورد از سبک های پرطرفدار ویلا ها را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار داده ایم با ما همراه باشید..

 

ویلا سبک مدرن

در این سبک از ویلاها ، ویژگی بارزی که اکثر افراد را به خود جذب کرده سادگی المان ها می باشد که به بهتر دیده شدن آن کمک بسیاری می کند. در این ویلا ها خبری از المان های سنتی و قدیمی نمی باشد و با بروزترین متریال طراحی و ساخته می شوند. اگر فردی با افکاری امروزی و مدرن هستید ، این سبک می تواند بهترین انتخاب برای شما عزیزان باشد!

بررسی انواع ویلا

ویلا کلاسیک

اگر توجه کرده باشید در ویلاهای سبک کلاسیک بیشتر فضاهای سنتی و قواعد دوران رنسانس به چشم می خورد که همین امر ، آن را از رقبای خود متمایز ساخته است. فضای این ویلا ها اکثرا دارای یک چارچوب مشخص و قواعد یکسان می باشد که برای افراد قانون مندی که دارای چارچوب خاصی هستند بسیار مناسب می باشد. متریال این سبک بیشتر از ترکیب حجمی فرم است و نسبت به ویلاهای مدرن بیشتر از سنگ استفاده می ­شود. طراحی پیچیده و دیوار های بلند در این سبک بیشتر به چشم می ­خورد بر خلاف سبک مدرن که بیشتر فضای باز و آزاد در طراحی آن دیده می ­شود. افرادی هم وجود دارند که در ساخت این سبک از ویلاها ، برای بخشیدن حال و هوای نوستالژی از چوب و سنگ استفاده می کنند که بسیار جذاب به نظر می رسد.

 

طراحی ویلا و مکان آن بسیار مهم است!

یکی از اصلی ترین نکات در طراحی ویلاها مکانی است که برای آن در نظر گرفته می ­شود. بر اساس همین موضوع ویلا ها دارای فضای باز و وسیع بیشتری نسبت به خانه های شهری هستند که در طراحی داخلی ویلاها بهتر است به ابعاد هر قسمت از ویلا توجه شود. نکته حائز اهمیت دیگر  ،طراحی مناسب قسمت های مختلف است که بهتر است توجه خاصی به طراحی آن شود. مسئله مهم دیگری که مطرح می ­شود به صرفه بودن قیمت ویلاهای مدرن نسبت به ویلاهای کلاسیک است. دلیل این موضوع هم مربوط به نوع متریالی است که در ویلاهای کلاسیک به کار برده می شود.

 

تاریخچه ویلاها

با نگاه دقیق­ تر به خانه های ویلایی و تاریخچه خانه های ویلایی می ­توان گفت این خانه ها برای اولین بار در جمهوری روم باستان ساخته شده اند افرادی که به ساخت این خانه ها می ­پرداختند و از جایگاه اجتماعی و اقتصادی نسبتا خوبی برخوردار بودند اما در طی وقایع تاریخی مختلف خانه ها شکل خود را از دست دادند و بعد از مدتی با کمی تغییر ساختار خود را حفظ نمودند. نمای بیرونی این ساختمان ها به شکلی است که دارای یک برجک مرکزی هستند که این برجک به عنوان بلند ترین نقطه این بنا در نظر گرفته می­ شود.

بررسی انواع ویلا

ویژگی های مشترک ویلاها

یکی از ویژگی های بارز ویلاها فاصله­ آن ­ها از اطراف و همچنین ابعاد آن­ ها است. نور یکی از مشخصه­ های اصلی خانه های ویلایی است که همین موضوع باعث تفاوت و جذابیت آن­ها نسبت به خانه های شهری و آپارتمان ها می ­شود. در نگاه وسیع تر می­ توان گفت معماری ویلاها به شکلی است که برای فضای شهری و محدوده  شهر مناسب نیست و همین موضوع باعث تفاوت اصلی ویلاها نسبت به خانه های درون شهری می ­شود.

 

ویلای خصوصی

این نوع ویلاها با توجه به کاربردی که دارند برای خانواده ها و مطابق با سلیقه آن ها می شوند. افرادی هم وجود دارند که ویلای خصوصی دارند همه زیاد به آن رفت و آمد نمی کنند و آن را برای جشن های تولد و یا عروسی اجاره می دهند. باید بدانید که این نوع ویلاها بهترین نوع خانه های ویلایی به شمار می ­روند که در آن با کیفیت و بهترین طرح ها به اجرا در می­ آید. 

 

ویلای شهری

این نوع ویلاها با توجه به معماری که دارند و در نقاط شهری قرار می­ گیرند ترکیبی از آرامش ویلای اطراف شهر و زندگی شهر نشینی هستند که با توجه به قیمت های این مجموعه بیشتر این ویلاها به شکل نیمه خصوصی هستند تا هزینه های کمتری نیز برای افراد داشته باشند.

بررسی انواع ویلا

ویلای خارج شهر

ویلا های خارج شهر همان تصویر مطلوبی است که ما از ویلا داریم ؛ این مکان ها با توجه به دور بودن از دغدغه های شهری مکانی مناسب و آرام برای گذراندن اوقات و احساس آرامش است و با توجه به فضایی که دارند امکان بیشتری برای استفاده از پوشش های گیاهی نیز فراهم می­ شود و همین مسئله مزیت این نوع از ویلاها به شمار می­ رود.

 

مشاوره هدفمند!

در این بخش به بررسی انواع ویلا پرداختیم و اجزای آن را مورد بررسی قرار دادیم. توجه داشته باشید که پیش از هر کاری از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام فرمایید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما ارتباط برقرار کنید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزرسانی : 26 دی 1401

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword