تفاوت های سنگ با سرامیک

تفاوت های سنگ با سرامیک

تفاوت های سنگ با سرامیک

تفاوت های سنگ با سرامیک

در این بخش از دیساتک قصد داریم که تفاوت های سنگ با سرامیک را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید با آگاهی کامل یکی از آن ها برای ساخت و ساز انتخاب نمایید. توجه داشته باشید ، هر متریالی که برای ساخت ساز استفاده شود دارای مزایا و معایبی می باشند ، بنابراین نمی توانیم به صورت قطعی بگوییم کدام یک از آن ها کاملا بی نقص می باشند! در وقع شرایط مشخص می کند که کدام یک از این متریال برای ساختمان یا ویلای شما بهتر می باشد. در این مقاله قصد داریم از دیدگاه‌ های مختلفی به این موضوع بپردازیم تا بتوانید تصمیمی درست گرفته و بهترین انتخاب را رقم بزنید.

ناگفته نماند ، اگر شما عزیزان قصد مشارکت در ساخت در شیراز را دارید ، می توانید هم اکنون با متخصصان ما در دیساتک تماس حاصل فرمایید تا از مزایا و ویژگی های اصلی آن مطلع شوید! در ادامه تفاوت های اصلی سنگ و سرامیک در ساخت و ساز را مورد بررسی قرار خواهیم داد ، با ما همراه باشید..

 

سنگ چیست؟

پیش از اینکه تفاوت های سنگ با سرامیک را بررسی نماییم باید یک ماهیت کلی از آن ها داشته باشید تا کاملا منظور مارا متوجه شوید. سنگ یکی از مصالح اصلی ساختمانی است که به صورت کوپ از دل طبیعت بیرون کشیده می شود ، همچنین نظر اکثر معماران را به سوی خود جلب نموده است. این کوپه سنگ ها فراوری می‌ شوند و به بازار عرضه می شوند. سنگ‌ ها انواع متنوعی دارند از جمله تراورتن ، سنگ مرمریت ، گرانیت ، چینی و مرمر که هر کدام ویژگی خاص و محل استفاده ویژه در سازه ها دارند.

تفاوت های سنگ با سرامیک

ویژگی های اصلی سنگ ها کدامند؟

در واقع سنگ ها یکی از متریال های لوکس و گران قیمت می باشند که بیشتر در ساختمان های لاکچری بکار می روند. سنگ ها دارای اصالت و زیبایی خاصی هستند که قیمت آن ها از سرامیک گران تر می باشد. قطر سنگ ها معمولا حدود 2 سانتی متر می باشد و در برابر ضربه و سقوط اشیاء بسیار مقاوم تر از سرامیک می باشند. هزینه نصب سنگ ها از سرامیک بیشتر است و نصب آن ها با مواد اولیه متفاوت تری صورت می پذیرد. ناگفته نماند ، درز بندی عمر مفید سنگ را افزایش می دهد.

 

سرامیک چیست؟

سرامیک از مصالح ساختمانی کاملا مصنوعی و دست سازی هستند که از خاک رس تهیه می‌ شوند. کاشی ای که روی آن لعاب کاری می‌ شود عموما سرامیک نامیده می شود. از آنجا که مواد آلی و غیر فلزی لازم برای ساخت آن به وفور یافت می‌ شود بنابراین این محصول معمولا قیمت تمام شده‌ بسیار پایین تری نسبت به سنگ دارد.

 

ویژگی های سرامیک

 • سرامیک مقرون به صرفه تر از سنگ می باشد.
 • سرامیک به عنوان یک روکش ، دوام قابل قبولی دارد.
 • سرامیک برای سرویس بهداشتی گزینه خوبی است چون زیاد آب را جذب نمی‌ کند.
 • چون سرامیک با چسب بر روی سطوح چسبانده می‌ شود ، قطر بسیار کمی دارد.
 • سرامیک مقاومت خوبی در برابر ضربه دارد و زیاد لکه نمی‌ گیرد.
 • سرامیک بدون لعاب در زمان نصب نیاز به درز بندی دارد تا عایق رطوبت شود.
 • سرامیک به دلیل دست ساز بودن طرح و رنگ های بیشتری نسبت به سنگ دارد.

تفاوت های سنگ با سرامیک

سنگ بهتر است یا سرامیک؟

برای بهترین انتخاب باید تمامی فاکتورهایی که مربوط به سنگ و سرامیک می شود را در نظر بگیرید که این فاکتورها شامل : قیمت ، طرح مناسب ، نوع مقاومت ، مکان مورد استفاده و روش پیاده سازی آن می شوند. در برخی از قسمت های یک ساختمان باید از سنگ استفاده شود و از سرامیک ها بیشتر در قسمت های داخلی استفاده می شوند. البته باید بدانید که استفاده از این دو نوع متریال جذاب ، کاملا سلیقه ای می باشد و به خواسته شخصی شما بستگی دارد.

 

مشاوره هدفمند!

در این بخش تفاوت های سنگ با سرامیک را مورد بررسی قرار دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره مشارکت در ساخت در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزرسانی : 28 دی 1401

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword