بازسازی داخلی آپارتمان

بازسازی داخلی آپارتمان

بازسازی داخلی آپارتمان

دلایل بازسازی داخلی آپارتمان

دلایل بازسازی داخلی آپارتمان پیش از هر چیزی از کهنه شدن ساختمان حکایت دارد.  تغییر پوشش کف و دیوارها، استفاده از تاسیسات جدید و … همگی بعنوان بازسازی قسمتی از ساختمان به حساب می‌روند. در واقع اگر ساختمانی قدیمی دارید که دچار مشکلاتی ناشی از قدمت ساختمانتان شده ، یکی از راهکارهای مناسب برای شما، اقدام به بازسازی درون واحدتان است.اما موارد دیگری هم هستند که از جمله دلایل این اقدام قلمداد می‌ شوند :

تخریب شدن کل یا قسمتی از بافت ساختمان ، فرسودگی ساختمان به دلیل سن بالا و از دست رفتن ایمنی آن در برابر حوادث گوناگون از جمله زلزله، سیل و … به منظور افزایش استحکام ساختمان ، تغییر کاربری ساختمان ، ایجاد تنوع در محیط زندگی و کار ، افزودن امکانات مدرن همگام با پیشرفت تکنولوژی مانند هوشمندسازی خانه ، ایجاد تغییرات در تقسیم بندی فضاهای خانه. ناگفته نماند ؛ اگر از مزایای خرید آپارتمان در شیراز یا خرید ملک در شیراز مطلع نیستید ، می توانید هم اکنون با متخصصان دیساتک در تماس باشید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید!

بازسازی داخلی آپارتمان

مراحل بازسازی ساختمان

بیشتر اوقات با دیدن تصاویر قبل و بعد از بازسازی یک خانه، افراد به وجد می‌ آیند که حتما به نوسازی آپارتمان خود اقدام کنند. اما بهتر است پیش از هر اقدامی نسبت به مراحل مختلف این کار آگاهی داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای طراحی داخلی جدید خانه خود بگیرید.

 

مشاوره با افراد متخصص

در خصوص طراحی فضای مناسب شما و اجرای بازسازی آپارتمان، نکات اساسی و جزئی بسیاری وجود دارد که تنها افراد متخصص از آن‌ها آگاه‌اند و به موضوع به صورت کامل اشراف دارند. پس بهتر است در اولین قدم، از کارشناسان و متخصصان طراحی داخلی و مهندسان اجرایی این حوزه، مشورت بگیرید. آن‌ها را به محیط خود ببرید و متناسب با شرایط حال حاضر و آنچیزی که مد نظر دارید برای طراحی داخلی جدید خانه خود، مشورت بگیرید. آن‌ ها علاوه بر آنکه به لحاظ اصولی و اجرای مسئله را بررسی می‌کنند، در زمینه میزان هزینه این کار هم می‌توانند به شما مشورت دهند. در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید با گروه‌ های اجرایی قراردادی ببندید و پیش از هر اقدامی از آن‌ها بخواهید که برای طراحی جدید منزلتان ، نمونه 3 بعدی آماده کنند.

 

عملیات تخریب

برای طراحی داخلی خانه خود برخی قسمت‌ها بنابر ضرورت ، احتیاج به تخریب دارند. تخریب ساختمان باید با رعایت اصول ایمنی و با روش درست انجام شود. عملیات تخریب می‌تواند کلی یا جزئی باشد. مثلا ممکن است تنها قسمتی از دیوار برای برقکشی تخریب شود یا ممکن است کل یک دیوار داخلی برای ایجاد تغییرات در فضای داخلی مورد تخریب قرار گیرددر این مرحله باید به درستی نخاله‌های ساختمانی خارج شوند.

بازسازی داخلی آپارتمان

ساخت و ساز در عملیات بازسازی آپارتمان

پس از اینکه تمام تخریب‌ها انجام شد فضای حاضر آماده اعمال ساخت و ساز برای دکوراسیون جدید است. از این مرحله است که انتخاب مشتری دخیل می‌شود که بهره‌گیری از اجناس مختلف روی قیمت نهایی بازسازی تاثیر می‌گذارد. توجه داشته باشید که امروزه بسیاری ازمصالح ساختمانی تغییر کرده و با تکنولوژی روز پیشرفت کرده‌اند.

دیوارهای پیش‌ساخته، ابزار پیش‌ساخته پلی‌یورتان برای تزئینات ساختمان،  سیستم سرمایشی و گرمایشی جدید مانند رادیاتور قرنیزی و مواردی از این دست، امکانات جدیدی هستند که باید در بازسازی داخلی آپارتمان خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال شما می‌ توانید سرویس حمام خود را با استفاده از شیشه‌های هوشمند از بقیه‌ی فضای سرویس بهداشتی جدا کنید. یا برای دیوارهای خارجی خود، سقف و حتی کف خانه خود، برای کاهش آلودگی صوتی بهره بگیرید.شاید برخی از این مصالح جدید هزینه‌بر باشند اما در طولانی مدت برخورداری شما از مزایای آن‌ها رضایتتان را فراهم می‌آورد.

 

نازک‌کاری ، زیباسازی و چیدمان دکوراسیون جدید

پس از اتمام مرحله ساخت نوبت به انجام نازک کاری است. این مرحله شامل کارهایی از قبلی گچ‌کاری، سفیدکاری و رنگ کردن دیوارها می‌ شود. همچنین در صورت استفاده از سقف کاذب نصب این نوع سقف و اجرای نورپردازی مناسب فضا، شامل قسمت نازک‌کاری می‌شوند.

در واقع در این مرحله شکل نهایی دکوراسیون جدید آپارتمان ، مشخص می‌گردد. نظر کارشناسان طراحی داخلی و همچنین سلیقه شما در دکوراسیون جدید خانه تان بسیار تاثیرگذار است. انتخاب رنگ دیوارها و کف‌پوش‌ها، انتخاب جنس آن‌ها با توجه به تنوعی که در بازار وجود دارد کار آسانی نیست. اما مهم این است که سبک مورد پسند خود را انتخاب کنید و در کنار سلیقه خود نظر مشاوران دکوراسیون داخلی را هم مد نظر قرار دهید.

بازسازی داخلی آپارتمان

نکاتی برای نوسازی داخلی آپارتمان

به کاربرد فضاها در بازسازی توجه کنید؛ بعنوان مثال مسیرهای رفت و آمد و فضاهای نشیمن را در نظر بگیرید. پیش از انجام تغییرات اساسی در جزئیات فضا دقت کنید؛ بعنوان مثال در بازسازی آشپزخانه خود، به میزان وسایلی که دارید توجه کنید و بر اساس آن‌ ها اقدام به خرید کابینت‌های جدید کنید. همچنین در دکوراسیون جدید اتاق‌هایتان، کمد دیواری‌های فراموش نکنید و پیش از هر چیزی جای آن‌ها تعیین کنید.

پنجره‌های عناصر مهمی در حس و حال فضا هستند، نوع آن‌ها را بر اساس کاربردشان انتخاب کنید و اجازه دهید نور طبیعی به داخل خانه شما بیاید. زمانی اقدام به بازسازی کنید که بودجه‌تان را برای انجام اصلاحات مد نظر و ضروری خود تامین کرده باشید. سبک دکوراسیون خود را انتخاب کنید و بر اساس آن به بازسازی داخلی اقدام کنید.

 

بروزسانی : 1401/12/25

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید