معرفی بلوک هبلکس و ویژگی های آن

معرفی بلوک هبلکس و ویژگی های آن

معرفی بلوک هبلکس و ویژگی های آن

معرفی بلوک هبلکس و ویژگی های آن

در این بخش از دیساتک قصد داریم به معرفی بلوک هبلکس و ویژگی های آن بپردازیم تا بتوانید با خیال راحت آن را برای سازه های خود استفاده کنید. بلوک هبلکس از جمله مصالح ساختمانی است که ترکیبی از سیمان ، آهک ، پودر آلمینیوم و سیلیس می باشد. این نوع بلوک ها ، امروزه کاربردهای بسیار متنوعی دارند که به علت ویژگی های خاص این بلوک از جمله عایق بودن در برابر صدا ، حرارت و رطوبت در کنار وزن پایین و صرفه جویی در استفاده از مصالح دیگر ساختمانی ، طرفداران بسیاری را به سوی خود جذب نموده است. ناگفته نماند ؛ اگر در رابطه با مشارکت در ساخت در شیراز نیاز به مشاوره دارید ، هم اکنون با ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره اختصاصی ما بهره مند شوید.

معرفی بلوک هبلکس و ویژگی های آن

بلوک هبلکس چیست؟

پیش از اینکه به ویژگی های این نوع بلوک ها بپردازیم باید یک ماهیت کلی از آن داشته باشید و آن را بشناسید. بلوک هبلکس یا بلوک سبک aac ، از انواع مصالحی از جنس بتن هستند که کاربرد اصلی آنها در عایق کاری می باشد. از این بلوک ها معمولا در بیرون و داخل ساختمان ها استفاده می شود و با توجه به ساختاری که دارد ، می تواند به راحتی و با سرعت نصب و استفاده شود. این بلوک را می توان همچنین در قسمت های مختلفی از جمله لوله گذاری ، سیم کشی ساختمان مشاهده نمود.

با استفاده از بلوک های هبلکس ، دیگر نیازی به عایق کاری مجدد نیست. در ایران می توانید هبلکس ها را تا ابعاد مختلف مانند طول ۶۰۰ ، ارتفاع ۲۵۰ و در ضخامت های مختلف تا ۵۰۰ میلی متر بیابید. در ادامه مزایای این نوع بلوک ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد ، با ما همراه باشید..

معرفی بلوک هبلکس و ویژگی های آن

ویژگی های بلوک هبلکس

هبلکس ساختار و ویژگی های خاص خود را دارد که سبب شده است تا استفاده از آن مزایایی نیز به همراه داشته باشد. از جمله این ویژگی ها می توان به وزن پایین اشاره نمود ، همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد بلوک هبلکس وزن پایین تری نسبت به آجر و مصالح دیگر دارد. به عنوان مثال : می توان به یک هبلکس ۶۰ در ۲۵ در ۲۰ اشاره نمود که با اینکه حجمی به اندازه ی ۴۶ آجر دارد ، اما وزن آن در مقایسه با آجر ها ، یک چهارم آن است. ویژگی دوم این بلوک ها مقاومت : مقاومت یکی دیگر از ویژگی های بلوک هبلکس است. این سازه ها می توانند در برابر زمین لرزه و تنش های بیرونی مقاومت بیشتری را از خود نشان دهند. یکی دیگر از مزیت های این بلوک ها عایق بودن آن است.

بلوک های هبلکس به خوبی می توانند در برابر گرما ، صدا و سرما عایق باشند که همین ویژگی آن را از تمام رقبای خود متمایز ساخته است. امروزه مهندسان و مالکان می توانند از نیاز خود به عایق های دیگری را با به کار بردن هبلکس برطرف نمایند. جلوگیری از آتش سوزی : همچنین دیگر ویژگی های بلوک هبلکس را می توان کندی هدایت آن برای گرما و انتقال آتش دانست که سبب می شود تا به خوبی از آتش سوزی و گسترش آن جلوگیری شود.

معرفی بلوک هبلکس و ویژگی های آن

ضروریت استفاده از بلوک هبلکس

ویژگی های خاصی که بلوک هبلکس دارد سبب شده است تا محصولی متمایز از سایر مصالح ساختمانی باشد و علاوه بر افزایش سرعت کار ، ابعاد مناسبی نیز داشته باشد. این بلوک ها استحکام و پایداری بالایی دارند و می توانند در برابر حرارت و صدا و جلوگیری از اتلاف انرژی، عایق خوبی باشند. علاوه بر این باید بدانید که با استفاده از این بلوک ها، شما به اندازه یک چهارم حد معمول نیاز به ملات و مصرف آن برای کشیدن یک دیوار با بلوک های هبلکس دارید. به عنوان مثال می توان گفت برای یک دیوار ۲٫۵ تا ۳ متر، تنها به ۱۰ تا ۱۵ لایه سیمان نیاز داریم.

از دیگر دلایل استفاده از هبلکس همچنین می توان گفت که علاوه بر اینکه مقاومت آن ها به اندازه یک سنگ می باشد و در برابر فشار های داخلی و بیرونی به خوبی از خود مقاومت نشان می دهد ، اما وزن کمتری دارد و این سبب می شود تا کارگر و بنا بتوانند با سرعت بیشتری کار را جلو ببرند و دیوارچینی را انجام دهند. در این صورت می توان گفت صرفه جویی در هزینه های کارگر ساختمان و مصالح می تواند از مزیت های دیگر استفاده از هبلکس باشد.

 

مشاوره هدفمند!

در این بخش به معرفی بلوک هبلکس و ویژگی های آن را مورد بررسی قرار دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره مشارکت در ساخت در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword