مراحل بازسازی کف آشپزخانه

مراحل بازسازی کف آشپزخانه

مراحل بازسازی کف آشپزخانه

مراحل بازسازی کف آشپزخانه

آشپزخانه قلب تپنده منزل است! در این بخش قصد داریم مراحل بازسازی کف آشپزخانه را مورد بررسی قرار دهیم تا با خیال راحت برای این امر اقدام نمایید. کمتر انسانی است که در طول شبانه روز وارد آشپزخانه منزل خود نشود. بوی مطبوع غذا که از آشپزخانه در گوشه و کنار اتاق ها و منزل میپیچد هر انسان گرسنه ای را از اتاق شخصی خود به سمت قابلمه غذا و چک کردن نوع آن ترغیب می کند! هر قدر این مکان زیباتر و جذاب تر باشد به همان میزان کانون صمیمی خانواده را گرم تر و روح و روان اهالی منزل را آرام تر و رضایت بخش تر می کند.

بازسازی فضای آشپزخانه ، اگر به طور کامل انجام گیرد فضا را بسیار باز و جذاب نشان خواهد داد. بازسازی و تعمیر آشپزخانه یکی از گران قیمت ترین و پر هزینه ترین بخش های بازسازی هر خانه ای می باشد. ناگفته نماند ، اگر قصد مشارکت در ساخت در شیراز را دارید اما اطلاعی از مزایای آن ندارید ، سریعا با متخصصان دیساتک تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

مراحل بازسازی کف آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه چگونه است؟

 جابجایی محل آشپزخانه ، به معنی آن است که باید تأسیسات آب ، فاضلاب ، گاز و برق آن از محل قدیمی آشپزخانه به محل جدیدی منتقل شوند. در واقع اصلی ترین مانع فنی برای جابجایی آشپزخانه ، لوله های فاضلاب آشپزخانه هستند بنابراین لازم است ابتدا از بابت جابجایی آشپزخانه جوانب کار را به طور کامل بسنجیم.

بعد طراحی نقشه کار شروع به تخریب بخش های لازم نموده و تا جای ممکن از اضافه کاری و آسیب به بخش های غیر ضروری اجتناب نماییم. کف آشپزخانه یکی از قسمت های اصلی است که نیاز به محکم کاری و استاندارد سازی ویژه دارد. بعد اتمام با کابینت و نور پردازی با جلوه جذاب دیگری از منزل مواجه خواهیم شد.

 

عایق بندی کف آشپزخانه

در بازسازی ، اولین نکته حائز اهمیت ایزولاسیون یا عایق بندی کف آشپزخانه است. کف آشپزخانه بعد از حمام از مکان هایی است که دائما در حال شستشو است. همین موضوع باعث می شود که ایزولاسیون کف بعد از گذشت چندین سال استهلاک پیدا کرده و فرسوده شود. برای بازسازی ایزولاسیون می توان از قیر و گونی ، چسب بتن درمحل کفشور و یا از ایزوگام استفاده کرد. برای استاندارد سازی لازم است ایزولاسیون تا 40 سانت روی دیوار اجرا شود. محل کفشور هم از بخش هایی است که بر اثر ترک خوردگی لوله آن و یا دقیق نبودن آب بندی ، باید خوب ایزولاسیون و بازسازی شود.

مراحل بازسازی کف آشپزخانه

شیب بندی

کفپوش آشپزخانه تاثیر بسزایی در تناسب سازی کف سایر نواحی منزل دارد. قبل از اجرای کار انتخاب کفپوش متناسب با سایر المان های منزل را قطعی نمایید. سپس کف را با ماسه و سیمان و مصالح دیگر کروم بندی نمایید. این کار بدان جهت است که هنگام شستشوی کف آشپزخانه ، آب در یک قسمت جمع نشود و مستقیم به سمت کفشور هدایت شود. برای اینکه نتیجه کار بی عیب و نقص باشد شیب بندی را به استاد کار ماهر بسپارید. چرا که کروم بندی باید به نحوی تنظیم گردد تا در کاشی کاری مشکلی ایجاد نکند.

 

لوله کشی و تاسیسات

یکی از راهکارها با کمترین حد تخریب ، برای بازسازی آشپزخانه های قدیمی این است که ، می‌ توان مسیر لوله های آب و فاضلاب و گاز آشپزخانه را شناسایی و تنها این مسیرها را تخریب کرد. امروزه پکیج های دیواری در داخل کابینت جاسازی می شوند. اگر نظر کارفرما اجرای آشپرخانه های مدرن امروزی باشد لازم است قبل کاشی کاری لوله کشی مرتبط را انجام داد. تا لوله کشی آشپزخانه به طور کامل بازسازی یا تعویض شود.

همچنین اگر در طرح جدید ، جای سینک ، ماشین ظرفشویی و لباسشویی تغییر کرده است ، باید لوله کشی تعویض شود. در مواردی هم صاحب کار می خواهد لوله کشی یا سیم کشی روکار خود را حذف کند که در تمام این موارد لازم است قبل کاشی کاری جای کلید و پریزها و وسایل آشپزخانه کاملا مشخص شود. بعد از این مراحل است که سرامیک یا سنگ جدید به صورت یک دست بر روی کار به اجرا در می آید.

مراحل بازسازی کف آشپزخانه

تعویض کاشی و سرامیک کاری

امروزه در برخی از آپارتمان ها برای کفپوش آشپزخانه از کاشی های بزرگ استفاده می کنند و آن را با کف کل ساختمان هماهنگ می کنند. هر چند هم سطح بودن کف آشپزخانه با کف سایر بخش ها به زیبایی منزل می افزاید ، اما یکسان بودن کاشی کل خانه بنا به دلایلی زیاد توصیه نمی شود. از طرفی کاشی های بزرگ به مرور زمان در اثر انبساط و انقباظ محیط ، احتمال دارد دچار بالا آمدگی یا شکستگی ‌شوند. کاشی کف آشپزخانه را معمولا تا ابعاد 60*60 اجرا می کنند.

سرامیک به رنگ سفید و رنگ های روشن ، جلوه فضا را بزرگ تر نشان می دهد. کاشی های دیوار ابعاد گوناگونی دارند. می توان برای انتخاب کاشی از کاشی های درجه یک و مرغوب و در انتخاب رنگ کاشی ، رنگی متضاد با کابینت و یا متشابه با دیگر المان های آشپزخانه انتخاب نمود. کاشی کاری هنرمندانه روح و نفس تازه ای به منزل میبخشد و محیط خانه را شیک تر نشان می دهد.

 

مشاوره هدفمند!

در این بخش مراحل بازسازی کف آشپزخانه را مورد بررسی قرار دادیم تا بتوانید با خیال راحت برای این امر اقدام نمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزرسانی : 28 دی 1401

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword