قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان

قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان

قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان

قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان

قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان ، در واقع یک قرارداد سرمایه گذاری در ساخت می باشد که میان یک چند مالک و یک یا چند سازنده برای ساخت آپارتمان با مشخصات معین و در مدت زمان مشخص منعقد می گردد. در این قرارداد مالک ، ملک خود را در اختیار سازنده قرار می دهد. سازنده هم با سرمایه خود اقدام به ساخت آپارتمان می کند. ناگفته نماند ؛ اگر از مزایای خرید آپارتمان در شیراز یا خرید خانه در شیراز مطلع نیستید ، هم اکنون می توانید با متخصصان دیساتک تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. اعتماد شما ، افتخار ماست..

 

قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان

چرا برخی از مالکین اقدام به مشارکت در ساخت آپارتمان می کنند؟

بسیاری از مالکین خانه های کلنگی ، آپارتمان های فرسوده یا زمین به دلیل کمبود و یا فقدان سرمایه برای نوسازی املاک خود اقدام به مشارکت در ساخت می نمایند. مشارکت در ساخت یک قرارداد برد _ برد می باشد که هم برای مالک و هم برای سازنده سود سرشاری در پی دارد. بنابراین می توان گفت قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان یکی از پر کاربردترین و پر طرفدارترین قراردادهای مشارکت می باشد.

 

 قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان چه منافعی برای مالکین به همراه دارد؟

از لحاظ بهداشت ، پاکیزگی و سلامت

نخست این که مالکین به دلیل نداشتن سرمایه در یک خانه یا آپارتمان فرسوده زندگی می کنند. املاک فرسوده معمولا مملو و مورد هجوم جانوران موذی مانند سوسک، ساس، مورچه و غیره هستند که مشکلات فراوانی را برای ساکنین به وجود می آورند. صاحبان املاک با نوسازی منزلشان می توانند از شر این جانوران موذی خلاص شوند.

 

قرارداد مشارکت در ساخت از لحاظ استقامت ساختمان

این خانه های کلنگی فاقد امنیت و استحکام کافی در برابر حوادث طبیعی به ویژه زلزله می باشند .و جان ساکنین این املاک در معرض خطر می باشد. همچنین در ساخت و سازهای سال های گذشته استحکام بناها مورد توجه قرار نمی گرفت. و قانون سخت گیرانه ای در این رابطه وجود نداشت. اما در سال های اخیر قوانین بسیاری در این مورد وضع شده است .و بی توجهی به آنها جرایم سنگینی را به دنبال دارد. بنابراین مالکین با اقدام به مشارکت در ساخت جان خود و خانواده خود را از خطرات پیش بینی نشده حفظ می نمایند.

 

از لحاظ تاسیسات داخلی ساختمان

در این املاک قدیمی انشعابات، سیم کشی ها و موتورخانه ها بسیار فرسوده شده اند و هر لحظه ممکن است اتفاق ناگواری را برای ساکنین این منازل رقم بزنند. همانگونه که امروزه شاهد بسیاری از این اتفاقات ناگوار در هر گوشه و کنار کشور هستیم که تلافات جانی بسیاری را با خود به همراه می آورد. مالک می تواند با نوسازی ملک خود مانع این حوادث تلخ شود و جان و مال ساکنین را از این اتفاقات در امان نگه دارد.

قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان

از لحاظ امکانات رفاهی

آپارتمان های قدیمی فاقد امکانات رفاهی مانند آسانسور، درهای ریموت دار و غیره می باشند. این موضوع منجر به مشکلات جدی جسمی و همینطور مالی برای ساکنین این منازل شده است. و بیماری هایی مانند زانودرد و کمر درد به وفور در میان ساکنین مشاهده می شود. با نوسازی ساختمان این مشکلات برطرف شده و باعث بهبود حال رفاهی ساکنین وکاهش بیماری هایی از این قبیل می شود.

 

 از لحاظ امکانات امنیتی

آپارتمان های فرسوده فاقد امکانات امنیتی از قبیل درهای ضد سرقت، آیفون تصویری و غیره می باشند. سرقت از این منازل بسیار سهل و آسان می باشد در نتیجه این ساختمان ها هدف بسیاری از سارقان می باشند. و ساکنین از امنیت جانی و مالی کمتری برخوردار هستند. با ساخت آپارتمان جدید این مشکلات برطرف شده و امنیت بیشتری را برای ساکنین به ارمغان می آورد.

 

قرارداد مشارکت در ساخت از لحاظ هزینه های مصرفی

در آپارتمان های فرسوده تمامی انشعابات یکی می باشد و هزینه های مصرفی بین ساکنین تقسیم می شوند. این امر باعث اختلافات، کشمکش ها و درگیری های بسیاری میان ساکنین شده است. بسیاری از افراد زیر بار این هزینه ها نمی روند و یا برخی از افراد این هزینه ها را پرداخت نمی کنند و یا برخی دیگر در مصرف بسیار زیاده روی و اسراف می کنند. با نوسازی آپارتمان تمامی این انشعابات و یا بیشتر این انشعابات مجزا می شوند و دیگر چنین اختلافات و مشکلاتی پیش نمی آید.

 

قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان از لحاظ سودآوری

در صورتی که قصد فروش ملک خود را داشته باشید، خریداران بابت ملک به شما پولی را پرداخت نمی کنند .و فقط پول زمین را به شما می دهند. این برای مالکین ضرر  و زیان زیادی را در پی دارد. به دلیل اینکه هم پول سرمایه خود را به طور کامل دریافت نکرده اند. و هم برای یک خانه یا آپارتمان نو باید مبلغ بیشتری را هزینه کنند. اما مالک با نوسازی ملک خود می تواند .سرمایه سوخته خود را نه تنها زنده کند بلکه آن را چندین برابر کند. و این یک نوع سرمایه گذاری هوشمندانه محسوب می شود.

قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان

از لحاظ مدرن سازی

ساختمان های قدیمی دیگر جلوه بیرونی و درونی خود را از دست داده اند. و باعث نازیبا شدن شهر و محله شده اند. این نازیبایی نه تنها چهره شهر را منقلب می کند. بلکه حتی در افزایش و کاهش قیمت املاک آن منطقه هم تاثیر می گذارد. با ساختن آپارتمان های جدید هم جلوه ی بصری شهر دگرگون و زیبا می شود. و هم از زندگی در یک آپارتمان مدرن مستفیض می شوید.

 

از لحاظ رشد سرمایه

برخی از افراد دارای فرزندانی هستند. که تمایل دارند به آنها از لحاظ مالی یا مسکن کمک کنند. اما سرمایه ای به جز یک ملک فرسوده ندارند. این افراد با مشارکت در ساخت آپارتمان می توانند صاحب چندین آپارتمان بشوند .و در امور مالی و یا مسکن کمک بزرگی به فرزندان خود کنند.

 

از لحاظ تخصصی و کارشناسانه

فعالیت ساخت و ساز یک فعالیت بسیار پیچیده، زمان بر و شامل کارهای اداری و قانونی سخت و طاقت فرسا می باشد. این امر نیاز به یک متخصص در زمینه ساخت و ساز دارد. مالکین با قرارداد مشارکت در ساخت در واقع کار را به کاردان می سپارند . خاطر جمع هستند که همه مراحل به صورت حرفه ای و کارشناسانه پیش می رود.

 

بروزرسانی : 1401/12/20

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید