مشارکت در ساخت در شیراز

مشارکت در ساخت در شیراز

مشارکت در ساخت در شیراز

مشارکت در ساخت در شیراز

مشارکت در ساخت در شیراز یک نوع قرارداد دو طرفه ساخت و ساز می باشد که بین یک یا چند سازنده به توافق میرسد که بر اساس آن برای ساخت یک پروژه ساختمانی با ویژگی های مشخصی به توافق می رسند. در این نوع قراردادها سرمایه مالک یا مالکین ، زمینی می باشد که ساختمان باید در آن بنا شود و سرمایه سازنده هم پرداخت هزینه های اجرای عملیات پروژه ساختمانی و تکمیل آن می باشد. برای هر کدام از طرفین قراداد با توجه به ارزش سرمایه آورده شده ، سهمی از پروژه ساختمانی در نظر گرفته می شود که در قرارداد به صورت واضح و مشخص ذکر می گردد تا هر دو طرف بتوانند در این معامله به سود و نتیجه مورد نظر خود دست یابند. اگر شما عزیزان قصد مشارکت در ساخت در شیراز و خرید آپارتمان در شیراز را دارید ، سریعا با متخصصان ما در دیساتک تماس حاصل فرمایید تا از مزایا و اجزای آن مطلع شوید (( این فرصت بزرگ را از دست ندهید!! )). شک نکنید که با ما نهایت سود را کسب خواهید کرد! در ادامه چندین مورد از مزایا و اصول مشارکت در ساخت در شیراز را با هم مرور خواهیم کرد ، با ما همراه باشید..

مشارکت در ساخت در شیراز

مشارکت در ساخت به چه معناست؟

در حقیقت مشارکت در ساخت ، شراکت یا توافقی می باشد که طرفین معامله از سودی یکسان برخوردار می شوند. شاید شما ملکی داشته باشید که قدیمی و فرسوده شده است و نیاز به بازسازی مجدد دارد یا زمینی داشته باشید که می خواهید ساختمان مسکونی ، مجتمع تجاری ، کارخانه ، هتل ، ویلا ، سوله و یا هر نوع ساختمان دیگری را در آن بنا کنید اما سرمایه لازم و کافی را برای امور ساخت و ساز ندارید و همینطور تجربه و مهارت کافی در این زمینه نداشته باشید. بنابراین مشارکت در ساخت یکی از بهترین قرارداد هایی است که می توانید به آن فکر کنید و برای آن اقدام فرمایید.

دراین نوع قرارداد شما بدون صرف هیچ هزینه ای و بدون نیاز به مهارت یا تجربه خاصی ، بدون دغدغه مالک چند واحد ساختمان مسکونی یا تجاری طبق سلیقه خود می شوید. در این نوع مشارکت شما زمین خود را حفظ کرده اید و بدون سرمایه دیگری به ملک دلخواه خود دست می یابید. برای این موضوع شما باید با یک متخصص یا سرمایه گذار در امور ساخت و ساز وارد معامله شوید و زمین یا ملک قدیم خود را به او بسپارید و فرد متخصص هم با رعایت تعهداتی ملک یا زمین شما را تبدیل به ساختمان مورد نظر می کند.

مشارکت در ساخت مانند این است که شما زمین خود را با فرد متخصص یا سرمایه گذار شریک شده اید و او هم سرمایه و تجربه خودش را با شما به اشتراک می گذارد. در این مشارکت سود دو طرف در نظر گرفته می شود. اما در نظر داشته باشید ، در صورتی که طرفین به توافق برسند پروژه ساخت شروع می شود. ناگفته نماند ؛ شما می توانید با اقدام مشارکت در ساخت در شیراز از سود چشمگیری برخوردار شوید و به ملک دلخواه خود برسید!

مشارکت در ساخت در شیراز

نکات اصلی قرارداد مشارکت در ساخت

در این نوع قراردادها باید به بعضی از نکات مهم توجه لازم را داشته باشید و قوانین و مقررات آن را با دقت بررسی نمایید. این قوانین باید مورد پذیرش و توافق طرفین قرارداد قرار بگیرد.  شما باید از حق و حقوق خود و همچنین طرف دیگر قرارداد به خوبی آگاه باشید تا در موقع لزوم اقدامات مناسب را به عمل بیاورید و بدانید از این معامله چه نفعی عاید شما می شود. یکی از حقوق هایی که کاملا باید از آن آگاه باشید و به توافق برسید ، این است که سهم شما در این معامله به چه میزان می باشد یا چه تعداد واحد ساختمانی به شما تعلق خواهد گرفت.

در این معاملات شما می توانید نوع مصالحی که در ساختمان به کار می رود را تعیین کنید که در صورت تخطی از آن به شما جریمه پرداخت گردد. همینطور در پروژه ساختمان های مسکونی یا مجتمع های تجاری می توانید طبقاتی که واحدهای ساختمانی یا تجاری به شما تعلق می گیرند را مشخص کنید تا در پایان پروژه در انتخاب طبقات به مشکل برنخورید. شرایط قرارداد را مطالعه نمایید و قبل از اینکه وارد معامله شوید با یک متخصص یا وکیل با تجربه در امور ساخت و ساز مشاوره نمایید. ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که در این زمینه به شما مشاوره رایگان ارائه خواهند تا بتوانید با خیال راحت و آگاهی کامل برای این امر اقدام فرمایید!

مشارکت در ساخت در شیراز

افزایش سرمایه و ارزش ملک

اگر بخواهید خانه‌ کلنگی خود را بفروشید عملا به خاطر خود بنا نمی‌ توانید هیچ پولی از خریدار بگیرید و انگار دارید زمین خام را به خریدار می‌ فروشید. این در حالی است که اگر بعد از فروش بخواهید خانه‌ دیگری ( معمولا نوساز ) بخرید ، علاوه بر قیمت زمین باید هزینه‌ ارزش بنا را هم به فروشنده پرداخت نمایید. در واقع دو برابر ضرر کرده‌ اید به طوری که : یک بار از ارزش خانه‌ کلنگی خود صرف نظر کرده‌ اید و بعد ارزش خانه‌ نوساز را به فروشنده پرداخت کرده‌ اید. با مشارکت در ساخت در شیراز می‌ توانید این مشکل را پشت سر بگذارید!

وقتی منزل خود را بازسازی می‌ کنید عملا دارید باعث افزایش سرمایه خود می‌ شوید و حتی اگر نخواهید خودتان در آن خانه زندگی کنید ، از فروش آن سود بسیار بیشتری عایدتان می‌ شود. حتی فرزندانتان نیز از این اقدام هوشمندانه‌ شما بهره می‌ برند که یکی از ویژگی های مهم مشارکت در ساخت به حساب می آید.

مشارکت در ساخت در شیراز

انتخاب سازنده حرفه ای و مناسب

یکی از مسائلی که باید در این نوع معاملات به آن توجه بسیاری داشته باشید صلاحیت ، دانش ، تجربه و مهارت سازنده در امور ساخت و ساز می باشد. شما به عنوان مالک باید سوابق کاری سازنده یا سازندگان را طبق مستندات موجود به دقت بررسی نمایید. در غیر این صورت ممکن است دچار مشکلات جدی شده و ضرر زیادی را متحمل شوید! بنابراین پیش از اقدام ، از مهارت کافی سازنده مطلع شوید تا دچار مشکلات جدی نشوید.

 

تعیین سهم طرفین قرار داد

نکته دیگری که باید به آن توجه بسیاری داشته باشید ، تعیین سهم طرفین معامله می باشد. بهتر است که از یک کارشناس کمک بگیرید تا به درستی ارزش زمین یا ملک و همینطور هزینه های مربوط به عملیات ، اجرا و تکمیل ساخت و ساز را تخمین بزند. بر این اساس و با انجام عملیات مشخصی میزان دقیق سهم هر یک از طرفین را تعیین کند تا حق فردی ضایع نشود.

در این قرارداد مالکین موظف هستند تا ملک یا زمین خود را طبق قرارداد در اختیار سازنده قرار دهد. در صورت ممانعت از انجام این امر سازنده می تواند به دادگاه مراجعه کند تا حکم تسلیم ملک را دریافت نماید. سازندگان در این قرارداد تعهد می کنند تا عملیات و اجرای پروژه ساخت را با پرداخت هزینه های توافق شده از تاریخی که در قرارداد قید شده عملیات ساخت پروژه را آغاز کنند. همچنین در زمان مقرر پروژه را به اتمام برسانند و سهم مورد توافق را به مالک واگذار نمایند.

مشارکت در ساخت در شیراز

مشاوره هدفمند!

پیشنهاد می شود که پیش از اقدام مشارکت در ساخت با تیم با متخصصی در این زمینه مشورت کنید و نیاز های خود را برای شرکت در پروژه های ساخت و ساز بازگو کنید ، همچنین بدون هیچ نوع شک و تردیدی برای این امر اقدام نمایید. ما در تیم انبوه سازان دیساتک ، مشاوران و متخصصان باتجربه ای را گرد هم آورده ایم که در رابطه با موضوع مشارکت در ساخت در شیراز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با خیال راحت به اقدامات لازم را انجام دهید. ناگفته نماند ؛ اگر در زمینه پیش خرید آپارتمان در شیراز سوالی دارید ، هم اکنون می توانید با ما در تماس باشید. یکبار برای همیشه اعتماد خود را به ما بسپارید!

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزسانی : 1402/3/30

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword