سودآورترین قراردادهای مشارکت در ساخت

سودآورترین قراردادهای مشارکت در ساخت

سودآورترین قراردادهای مشارکت در ساخت

سودآورترین قراردادهای مشارکت در ساخت

سودآورترین قراردادهای مشارکت در ساخت

سودآورترین قراردادهای مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت آپارتمان

مالک معمولا به دلیل نداشتن سرمایه کافی برای نوسازی، تصمیم به مشارکت در ساخت می گیرد و ملک فرسوده و کلنگی خود را به سازنده واگذار می کند. سازنده با سرمایه خودش اقدام به ساخت آپارتمان می کند. سازنده مطابق با سرمایه و هزینه هایی که در ساخت آپارتمان صرف می کند دارای سهمی از آپارتمان می شود.

 

مشارکت در ساخت خانه

افراد زیادی تمایل به نوسازی خانه های خود دارند که مشارکت در ساخت خانه یکی از گزینه هایی است .که به کمک این افراد می آید. در صورتی که به درستی عمل شود مزایای فراوانی برای مالک دارد.

 

مشارکت در ساخت هتل

این قرارداد میان مالک، سرمایه گذار و سازنده منعقد می شود. دارای حساسیت زیادی می باشد .و در تنظیم آن باید بسیار دقت کنید.در غیر این صورت ممکن است متحمل ضرر و زیان شوید.

سودآورترین قراردادهای مشارکت در ساخت

نکات مورد توجه برای مشارکت در ساخت هتل

 

محل ساخت هتل

محل احداث هتل را از نظر قیمت زمین ، میزان جاذبه های گردشگری منطقه و … با دقت مورد مطالعه و بررسی قرار بدهید.

 

اخذ مجوز برای ساخت هتل

اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شروطی را برای احداث هتل وضع کرده است. متراژ زمین برای ساخت هتل نباید از 400 مترمربع، برای هتل آپارتمان و یا سفره خانه از 300 مترمربع، برای  مجموعه های گردشگری 5000 مترمربع کمتر باشد.

طرح گردشگری باید با توجه به محل احداث قابل توجیه باشد. سرمایه گذار طبق استانداردها دارای اهلیت باشد. بدین معنا که دارای توان مالی، تامین وثیقه، ارائه گواهی عدم بدهی غیرجاری به سیستم بانکی از بانک مرکزی یا سایر بانکها باشد. نحوه تامین مالی برای ساخت که به صورت شخصی یا بانکی و … می باشد باید معین گردد. استعلام از سازمان های مربوطه برای احداث تاسیسات گردشگری نظر مثبت بدهد.

 

قراردادهای مشارکت در ساخت مجتمع تجاری

قراردادی است که بین مالک یا مالکین با سازنده یا سازندگان منعقد می شود. بر طبق این قرارداد طرفین در ساخت ملکی با ویژگی های معین و مشخص توافق می کنند. هر یک از طرفین سهم خود را به صورت واحدهای تجاری یا اداری به میزان قدر السهم در قرارداد و در طبقات و موقعیت مشخص شده در قرارداد دریافت می کنند. ساخت مجتمع تجاری دارای شرایط و ضوابط خاصی می باشد که قبل از اقدام به ساخت باید از تمام این قوانین آگاه باشید.

 

قراردادهای مشارکت در ساخت کارخانه

کارخانه ها در واقع نبض یک جامعه می باشند .که می توانند در رشد و توسعه یک کشور نقش اساسی داشته باشند. یکی دیگر از قراردادهای مشارکت در ساخت مربوط به مشارکت در ساخت کارخانه می باشد. در این قراردادها با استفاده از سرمایه های موجود طرفین و با به کارگیری نیروهای متخصص و متبحر و کارگران متعهد می توان کارخانه ای را راه اندازی کرد .و علاوه بر رفع نیازهای جامعه، به سود مطلوب رسید. در این قراردادها نکات قانونی خاصی وجود دارد. که باید به آنها کاملا واقف باشید و تحقیقات لازم در این زمینه را به عمل آورید.

سودآورترین قراردادهای مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت ویلا

جالب است بدانید که این قراردادها برای ساخت ویلا هم به کار می روند. نکته ای که در این نوع مشارکت باید به آن توجه کنید این است که میزان سهم طرفین برحسب منافع حاصله می باشد که دارای روش های متفاوتی می باشد. بر طبق توافق طرفین این روش ها می توانند به صورت قرارداد مشارکت عادی، تهاتری، تعویضی، سهمی و یا تکمیلی باشند.

 

مشارکت در ساخت سوله

مشارکت در ساخت سوله هم با توجه به قوانین و نکات مربوط به آن قرارداد سودمندی می باشد و به بهتر شدن فضای کسب و کار شما کمک شایانی می کند. سازنده در این قراردادها تعهداتی را ملزم می شود که در شرایط گوناگون متغیر است.

این تعهدات می توانند شامل تامین هزینه های عملیاتی ساخت و ساز ، هزینه های اداری ساخت و ساز، هزینه اجاره بها به مالک تا اتمام پروژه باشند و همینطور یک سری از تعهدات دیگری هم مانند هزینه های اخذ پایان کار و جریمه های شهرداری، خاک برداری، ترسیم نقشه، مصالح و … وجود دارد که بر عهده سازنده یا مجری طرح می باشد.

 

قراردادهای مشارکت در ساخت باغ

افرادی هستند که علاقمند به درآمدزایی از طریق پرورش گل و گیاه ، درختان میوه ، سبزیجات ، صیفی جات ، درختان تزیینی ، گیاهان دارویی و … می باشند. این قرارداد می تواند در این امر به شما یاری برساند اما فراموش نکنید که این قرارداد هم دارای نکاتی می باشد. که بی توجهی به آن ها می تواند مشکل ساز شود. این نکات شامل داشتن سند مالکیت، مرسوم بودن دیوارکشی در آن منطقه ، مساحت باغ که نباید کمتر از 5000 مترمربع باشد ، واگذاری انشعابات به باغ، استعلام از اداره مربوطه و … می شوند.

 

 مشارکت در ساخت پمپ بنزین از سودآورترین قرارداد های مشارکت در ساخت

این نوع مشارکت به دلیل اهمیت منابع نفتی و مصرف روز افزون سوخت بسیار از سودآورترین قراردادهای مشارکت در ساخت می باشد و یکی از با اهمیت ترین سرمایه گذاری ها به حساب می آید. این کار مرحله های متفاوتی دارد که شامل محل احداث ، اخذ مجوز ، ساخت سکوها و تجهیزات ، جایگاه های استاندارد و … می باشد. و هر یک از این مرحله ها به سرمایه زیادی نیاز دارد و هزینه بر می باشد. از این رو افراد زیادی به مشارکت در این مقوله گرایش زیادی دارند. مشارکت در ساخت پمپ بنزین هم دارای شرایط و ضوابط خاص مربوط به خود می باشد. ناگفته نماند اگر در رابطه با مشارکت در ساخت در شیراز یا خرید آپارتمان در شیراز نیاز به مشورت دارید ، هم اکنون می توانید با متخصصان ما در دیساتک تماس حاصل فرمایید و از مزایای مشاوره رایگان بهره مند شوید!

 

بروزرسانی : 1401/12/20

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید