پیش خرید آپارتمان در شیراز

پیش خرید آپارتمان در شیراز

پیش خرید آپارتمان در شیراز

پیش خرید آپارتمان در شیراز

امروزه با توجه به افزایش قیمت آپارتمان در سال های اخیر در کنار کاهش قدرت خرید مشتریان ، قراردادهای پیش خرید آپارتمان در شیراز ، رونق بسیاری پیدا کرده است. حال شاید از خود بپرسید که پیش خرید آپارتمان چه مزیتی دارد و به چه معناست؟ در واقع پیش خرید آپارتمان به معنای خرید یک واحد مسکونی در حین ساخت و ساز و قبل از تحویل آن به خریدار است. با اقدام پیش خرید آپارتمان ، خریدار هزینه مناسب تری را می پردازد و هنگام تحویل ، می تواند آن را با قیمت بالاتری در بازار بفروشد (( در واقع سرمایه خود را دو برابر کرده است! )).

همانطور که در بحث های قبلی به فعالیت های شرکت دیساتک پرداختیم ، دیساتک به عنوان یکی از شرکت های فعال در زمینه ساخت و ساز در شیراز شناخته شده است که پروژه های متعددی را در شهر شیراز اجرا کرده است! همچنین ، اگر قصد دارید برای پیش خرید آپارتمان در شیراز و خرید خانه در شیراز اقدام نمایید ، می توانید سریعا با متخصصان ما در دیساتک تماس حاصل فرمایید و از مزایای این فرصت بزرگ بهره مند شوید! ما در دیساتک متخصصان باتجربه ای را گرد هم آورده ایم که در زمینه مشارکت در ساخت در شیراز و پیش فروش آپارتمان در شیراز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد. پیش خرید آپارتمان و پیش فروش آن مکمل یک دیگرند! برای این امر باید در تنظیم قرارداد پیش خرید آپارتمان طرفین دقت کامل را داشته باشند. در ادامه چندین نوع از این قوانین و مزایای پیش فروش آپارتمان را با هم مرور خواهیم کرد ، با ما همراه باشید..

پیش خرید آپارتمان در شیراز

پیش خرید آپارتمان در شیراز چه مزایایی دارد؟

همانطور که گفته شد ، پیش خرید آپارتمان به معنای خرید آپارتمان در مرحله ساخت و قبل از تحویل آن به مشتری است. پیش خرید آپارتمان در شیراز مزیت های بسیاری برای خریداران دارد که در ادامه چندین مورد از آن ها را مورد بررسی قرار داده ایم :

 

 • قیمت مناسب تر : یکی از اصلی ترین مزیت های پیش خرید آپارتمان در مرحله پیش فروش ، قیمت پایین تر آن است! زیرا در این مرحله ، سازندگان معمولا با هدف جذب خریداران جدید ، قیمت های مناسب ترین ارائه می دهند.
 • قدرت انتخاب بهتر :  با پیش خرید آپارتمان در شیراز ، پیش از فروش می توانید اندازه ، نوع و همچنین پلان واحد خود را انتخاب کنید که شامل : تعداد اتاق ها ، اندازه آن ، طبقه مد نظر و … (( به زبان آمیانه دستتان در تصمیم گیری و انتخاب باز است ))
 • دو برابر شدن ارزش ملک ، بعد از تحویل! : با توجه به عدم تکمیل شدن ملک مسلماً قیمت پیش خرید یک آپارتمان از قیمت همان آپارتمان در حالت آماده تحویل ، ارزان‌ تر است و بعد از تکمیل شدن ملک در صورتی که بازار در شرایط یکسان باشد ، خریدار می‌ تواند آپارتمان خریداری شده را گرانتر بفروشد و از سود قابل توجهی برخوردار شود!
 • امکانات کامل تر واحد : سازندگان دیساتک در این زمینه با کیفیت ترین مصالح را در آپارتمان های شما عزیزان استفاده می کنند و در نتیجه امکانات کاملی را به شما ارائه خواهند داد.

پیش خرید آپارتمان در شیراز

مشخصات فروشنده و خریدار باید دقیق در قرارداد ذکر شود

برای تنظیم قرارداد پیش خرید آپارتمان در شیراز ، در ابتدا باید مشخصات طرفین از جمله نام و تاریخ تولد و شماره شناسنامه و نشانی و شماره تماس و … قید و همچنین باید مشخص شود فروشنده چه سمتی دارد و آیا می‌ تواند در مورد ملک معامله‌ ای انجام دهد. ممکن است فروشنده مالک زمین و صاحب سند باشد و یا شاید سازنده ملک است که بر اساس توافقات سهمی از آپارتمان در حال ساخت را دارد. پس مهم‌ ترین مسأله در آغاز کار این است که مشخص شود ، آیا فروشنده می‌ تواند ملک را منتقل کند یا خیر.

بسیاری از دعاوی به دلیل بی توجهی خریداران به نوع قرارداد می باشد که مدارک فروشنده از جمله سند ملک ، قرارداد ساخت و یا مشارکت و نحوه تقسیم ملک بین مالک و سازنده و … را به دقت مطالعه و بررسی نمی‌ نمایند. همچنین با مدارک شناسایی فروشنده از جمله شناسنامه و کارت ملی تطبیق نمی‌ دهند و حتی برخی این امر مهم را به افراد مستقر در بنگاه املاک می‌ سپارند که خود منشأ بسیاری از اختلافات و سوء استفاده‌ هاست.

پیش خرید آپارتمان در شیراز

مشخصات ملک باید ذکر شود و خریدار آن را به طور دقیقی بررسی نماید

در بخش بعد این قرارداد پیش خرید آپارتمان در شیراز ، باید مشخصات ملک از جمله نقشه و تعداد اتاق‌ خواب‌ ها ، کمد دیواری ، جنس مصالح ( رنگ ، شیرآلات ، دستگیره ، سیم‌کشی ، رادیاتورها ، آیفون ، درب‌ ها ، کلید و پریز ، کولر ، کابینت ، سرویس بهداشتی و… ) ذکر شود که هر یک از موارد خود ممکن است باعث بروز اختلاف شود.

بند بعدی قرارداد پیش خرید آپارتمان مشخصات فنی و معماری ساختمان که کاربری زمین ، زیربنای کل ساختمان ، تعداد طبقات ، واحد ها ، نوع مصالح مصرفی ساختمان ، نمای بیرونی ، سیستم گرمایشی و سرمایشی باید ذکر گردد. می‌ توان برای ضمانت اجرای این تعهدات عنوان کرد ، ملک هر کدام از این شرایط را نداشته باشد با توجه به نظر کارشناس از ثمن معامله کاسته می‌ شود و یا خریدار حق فسخ معامله را دارد.

پیش خرید آپارتمان در شیراز

شرایط و نحوه تسویه بهای آپارتمان

از آنجایی که در پیش‌ فروش یا پیش خرید آپارتمان معمولا زمان تحویل بر اساس شرایط موجود و اعلام سازندگان و سرمایه‌ گذاران به صورت زمانی در آینده مشخص می‌ شود ، بنابراین بهای آپارتمان می تواند به صورت مرحله به مرحله و اقساطی پرداخت می‌ شود. در نتیجه باید به صورت کاملا شفاف مشخص شود که چه مبالغی به صورت نقد یا چک در چه تاریخ‌ هایی باید در کدام مرحله از کار پرداخت شود. بر اساس قانون پیش فروش آپارتمان هنگام عقد قرارداد در دفاتر اسناد رسمی باید حداقل ۱۰ درصد قیمت کل پرداخت شود. مابقی مبلغ که قرار است به صورت اقساطی از سوی پیش‌ خریدار به پیش‌ فروشنده پرداخت شود و باید در تاریخ‌ های مشخص بر اساس میزان پیشرفت کار باشد.

اگر پیشرفت کار طبق توافق و قرارداد مکتوب امضا شده نباشد ، خریدار می‌ تواند دیرتر از زمان مقرر اقساط خود را پرداخت کند. از سمت دیگر اگر در پیش‌ فروش آپارتمان ، خریدار با توجه رعایت مفاد قرارداد ، در زمان مقرر اقساط خود را پرداخت نکرده و ظرف یک ماه نیز آن را جبران نکند ، قرارداد می‌ تواند از سوی مالک فسخ شود.

پیش خرید آپارتمان در شیراز

مشاوره هدفمند!

در این بخش اصول و همچنین مزایای پیش خرید آپارتمان در شیراز را مورد بررسی قرار دادیم تا با خیال راحت به تیم ساخت و ساز دیساتک اعتماد کنید و پروژه های خود را با آگاهی کامل به ما بسپارید. دقت کنید که پیش از هر اقدامی با مشاوران حرفه ای در این زمینه صحبت کنید تا بعدها دچار مشکلاتی نشوید. اگر برای شما عزیزان سوالاتی در زمینه ساخت و ساز در شیراز یا خرید خانه در شیراز پیش آمده است ، می توانید با متخصصان ما در دیساتک تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان بگیرید. با ما به خانه دلخواه خود در شهر بزرگ شیراز برسید و نهایت رفاه و آرامش را تجربه نمایید!!

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword