بازسازی مشاعات ساختمان

بازسازی مشاعات ساختمان

بازسازی مشاعات ساختمان

بازسازی مشاعات ساختمان

بازسازی مشاعات ساختمان شامل چه مواردی می شود و کدام قسمت های ساختمان را در بر می گیرد؟ این موضوع مهم نیست که چند ساختمان با مصالح باکیفیت ساخته شده اند ، بعد از گذشت سال ها نیاز به تعمیرات و نگهداری کلی دارند ، همچنین ساختمان های تجاری نیز از این قاعده مستثنی نیستند. این ساختمان ها علاوه بر فضای خصوصی شامل فضاهای عمومی هم نیز می شوند. در نظر داشته باشید که بازسازی قسمت های مشترک ساختمان به اندازه بازسازی خود ساختمان اهمیت دارند! ناگفته نماند ؛ اگر قصد مشارکت در ساخت در شیراز را دارید ، می توانید با متخصصان دیساتک تماس حاصل فرمایید تا از مزایای مشاوره رایگان آن ها بهره مند شوید و همچنین از مزایای مشارکت در ساخت در شیراز مطلع شوید. در ادامه اجزا و نکات اصلی بازسازی مشاعات ساختمان را با هم مرور خواهیم کرد ، با ما همراه باشید..

بازسازی مشاعات ساختمان

مشاعات ساختمان شامل چه مواردی می شود؟

منظور از مشاع ، قسمت های می باشد که ساکنین ساختمان به صورت مشترک از آن استفاده می کنند و حق استفاده یکسانی نیز دارند. هر قسمتی از ساختمان که سند مالکیت خصوصی نداشته باشد مشاعات محسوب می شود. بخش هایی نظیر : پارکینگ ، لابی ساختمان ، راه پله همگی زیر مشاعات ساختمان هستند. بازسازی مناطق مشترک به اندازه بازسازی ساختمان مهم است و باید به آن رسیدگی شود.

 

ضروریت بازسازی مشاعات ساختمان چیست؟

گاهی اوقات افراد از بازسازی فضاهای مشترک امتناع می کنند یا به دلیل مشترک بودن ، آن ها را نادیده می گیرند. باید به یاد داشته باشید که قسمت های مشترک ساختمان مانند هر قسمت دیگر ساختمان نیاز به بازسازی و تعمیرات دارند. اگر قسمت هایی از قسمت های مشترک آسیب ببیند ، می تواند برای ساکنین خطرناک باشد و به افراد یا وسایل نقلیه آن ها آسیب برساند. هر گونه نقص در این قسمت ها می تواند به زیبایی ساختمان شما آسیب برساند.

 

بازسازی پارکینگ ، اصلی ترین جزء مشاعات

یکی از فضاهای رایج در اکثر ساختمان ها پارکینگ است. پارکینگ های ساختمان معمولا برای پارکینگ و انبار خودرو استفاده می شوند اما گاهی افراد از فضای پارک خود برای مقاصد دیگری استفاده می کنند. به گونه ای که عده ای از قسمتی از پارکینگ به عنوان کارگاه ، آتلیه ، انبار و مواردی از این دسته استفاده می کنند. بازسازی پارکینگ ساختمان به دلیل کاربرد آن نسبت به سایر قسمت های مشترک از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بازسازی مشاعات ساختمان

عوامل موثر بر هزینه بازسازی پارکینگ

هزینه های بازسازی پارکینگ با توجه به سلیقه کارفرما ، اندازه محیط ، متریال به کار رفته در بازسازی ، دستمزد تیم بازسازی و کیفیت مصالح استفاده شده متفاوت است. از آن جایی که مشاعات فضایی مشترک در ساختمان ها هستند ، برای بازسازی آن باید تمامی اعضای ساختمان با یکدیگر هماهنگ شده و در زمینه بازسازی به نتیجه برسند.

 

بازسازی لابی ساختمان

بخشی دیگر از بازسازی مشاعات ساختمان مربوط به بازسازی لابی ساختمان می باشد. لابی بخشی از ساختمان است که روبروی ورودی در طبقه همکف قرار دارد. از لابی به عنوان محل استراحت نگهبانان و محلی برای تقسیم بندی فضای داخلی ساختمان استفاده می شود. افراد در اولین ملاقات و ورود به ساختمان وارد لابی می شوند ، بنابراین توجه به کارایی و جذابیت فضای لابی به طور همزمان ضروری می باشد.

بازسازی مشاعات ساختمان

دلایل بازسازی لابی

دلایل نیاز به بازسازی لابی ساختمان می تواند فرسودگی مصالح ، قدمت و عمر ساختمان ، تغییر سلیقه کارفرمایان یا مشکلات ساختاری باشد. البته گاهی صاحبان ساختمان ها و مجتمع ها تصمیم به تغییر دکور و بازسازی لابی ساختمان می گیرند تا زیبایی ساختمان و تنوع محیط زندگی ساکنان ساختمان را افزایش دهند. برای جلوه زیباتر لابی های ساختمان های کوچک می توانید از کف های سبک مانند سنگ مرمر و طراحی آرام و مدرن استفاده کنید.

برای تغییر دیوارپوش و فضای دکوراسیون لابی کوچک می توانید از رنگ ها و متریال های روشن و طرح های آرام استفاده کنید. استفاده از این سبک طراحی به بزرگتر نشان دادن فضای لابی ساختمان کمک می کند. برای افزایش روشنایی لابی ساختمان می توانید از دهانه های بیشتری استفاده کنید تا نور بیشتری وارد لابی ساختمان شود. همچنین می توانید از دیوارهای شفاف و پارتیشن های قابل جابجایی به جای دیوار استفاده کنید.

 

مشاوره هدفمند!

در این بخش اصول بازسازی مشاعات ساختمان را مورد بررسی قرار دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزرسانی : 26 دی 1401

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword