نوسازی مدارس در شیراز

نوسازی مدارس در شیراز

نوسازی مدارس در شیراز

نوسازی مدارس در شیراز

نوسازی مدارس یکی از اساسی ترین عملیات های هر جامعه به حساب می آید که به همین منظور ، قصد داریم که مراحل نوسازی مدارس در شیراز را به شما ارائه دهیم تا با خیال راحت برای این امر اقدام نمایید! در نظر داشته باشید که می بایست که مدارس و دانشگاه ها به صورت اصولی در ابعاد بسیار بزرگ و متناسب با تعداد کلاس ها در پایه های مختلفی طراحی و اجرا شوند. در بازسازی مجموعه اعمالی بر بنای ساختمان صورت می گیرد که نتیجه آن ، این است که فضا و محیط را بار دیگر قابل استفاده می سازد. به طور خلاصه ، بازسازی تعدادی ریزه کاری خاصی دارد که در صورت رعایت آن ها نتیجه‌ بهتری حاصل می گردد. نوسازی مدارس به دو صورت کلی و جزئی اجرا می گردد.

در بازسازی کلی فرد اجرا کننده می تواند فرم داخلی و بیرونی بنا را تغییر دهد ؛ در صورتی که تخریب کل بافت سازه صورت نگیرد. اما در نوسازی جزئی تغییرات ایجاد شده بسیار کوچک بوده و تنها در حد تغییر ساختار داخلی سازه در کنار دکوراسیون داخلی مناسب است. این قانون در مورد مدارس و همچنین دانشگاه ها هم صدق می‌ کند. لازم به ذکر است ؛ تمامی توصیه های استاندارد را در مرمت و بازسازی های مراکز آموزشی را باید در نظر گرفت و آن را به مکانی جهت آسایش ، آرامش و رفاه دانش آموزان و دانشجویان برای بهبود کیفیت سطح دانش تبدیل نمود. همچنین اگر در رابطه با مشارکت در ساخت در شیراز یا خرید آپارتمان در شیراز سوالاتی دارید ، هم اکنون با متخصصان ما در دیساتک تماس حاصل فرمایید تا از مزایای آن مطلع شوید! در ادامه مراحل و ویژگی های اصلی نوسازی مدارس در شیراز را ، پله به پله بررسی نموده ایم ، با ما همراه باشید..

 

نوسازی مدارس و دانشگاه چه ضرورتی دارد؟

مدارس و دانشگاه ها از مهم ترین مراکز تربیت و آموزش نسل جوان و تکامل نیروی انسانی یک جامعه می باشد! طراحی محیط درونی و بیرونی این مراکز نقش بسیار مهمی در تدریس ، یادگیری و تاثیرگذاری فضای حاکم بر دانش آموزان ، دانشجویان و اساتید دارد. طراحی این محیط ها ، اصول خاص خود را دارد که در صورت رعایت آن ها ، یادگیری عمیق تر و آموزش با کیفیت تر صورت می گیرد. متاسفانه در کشور ایران ، طراحی محیط های آموزشی فاقد اصول استاندارد صورت می گیرد. طراحی فضای مناسب باعث افرایش قدرت تفکر ، انگیزه ، تحلیل و خلاقیت شده و کارایی را چندین برابر انتظار ، افزایش می دهد. بنابراین بررسی معماری و طراحی مدارس و دانشگاه ها امری ضروری در بازسازی یا ساخت یک محیط آموزشی مناسب است.

نوسازی مدارس در شیراز

مراحل اصلی نوسازی مدارس

 • تخریب
 • دیوارچینی داخلی و خارجی
 • کف سازی
 • زیرسازی
 • نازک کاری و …

این نکته را در نظر داشته باشید که به علت تخصصی بودن فعالیت هایی نظیر تعمیرات و نوسازی مدارس و دانشگاه ها ، بهره گیری از تجربه یک استاد کار حرفه ای نیز به نظر می رسد که باید ضروری باشد. برخی مصالح و برخی مکان های مورد بازسازی در دانشگاه ها و مدارس دارای شرایط خاصی هستند که بدون وجود حرفه کافی ، اتمام امر بازسازی به تنهایی کافی نیست. ناگفته نماند که پروژه بازسازی مدارس و دانشگاها یک پروژه سنگین است بنابراین بهتر است با یک تیم متخصص و یا یک شرکت معتبر و قابل اعتماد در این زمینه همکاری داشته و از آن ها مشاوره بگیرید. شما عزیزان می توانید برای نوسازی مدارس در شیراز با دیساتک ارتباط برقرار کنید و از مزایای آن بهره مند شوید ، اعتماد شما افتخار ماست!

 

نوسازی مدارس چه اصولی دارد؟

نقشه کلی اجرایی بازسازی بنا از مه م ترین بخش های بازسازی است. می توان گفت بدون داشتن یک نقشه ی بازسازی کلی ، عملیات بازسازی استاندارد امکان پذیر نیست. در کنار نقشه کلی باید حتما توجه داشته باشید که نقشه انعطاف پذیر نیز باشد چرا که در حین بازسازی ممکن است شرایطی پیش آید که باعث شود یک باره بخش بزرگی از نقشه کلی نیازمند طراحی مجدد شود. پس بدون داشتن نقشه انعطاف پذیر ، باید به فکر اضافه کاری ، کاهش کیفیت ، کاهش سرعت پروژه ، خسارات فنی و خسارت مالی زیادی باشید. در نقشه کلی بازسازی ، نقش مقاوم سازی سازه و تاسیسات ، حتی مکان تک تک بخش های داخلی ساختمان از جمله مبلمان دفتر اساتید ، دکوراسیون داخلی ساختمان و کلاس های درس و باقی موارد ، باید مشخص شده باشد.

به علت کمبود امکانات و خدمات آموزشی ممکن است بعضی از فرزندان این مملکت در مکانی درس بخوانند که شایسته فرزند ایران زمین نباشد. پس بیایید به این مهم بیشتر توجه کرده و بازسازی مدارس و دانشگاه ها را در سرلوحه برنامه های خود قرار دهیم.!

مشاوره هدفمند!

در این بخش نوسازی مدارس در شیراز را مورد بررسی قرار دادیم تا بتوانید با خیال راحت برای این امر اقدام نمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزسانی : 1401/12/21

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword