بازسازی خانه در شیراز

بازسازی خانه در شیراز

بازسازی خانه در شیراز

بازسازی خانه در شیراز

تا به حال برای شما پیش آمده که به فکر بازسازی خانه در شیراز باشید و ندانید از کجا باید شروع کنید؟ هیچ نگران این موضوع نباشید ؛ ما در دیساتک تمام اصول بازسازی خانه را مورد بررسی قرار خواهیم داد. بعضی از افراد بدون هیچ مشورت و کمکی اقدام به بازسازی خانه کرده اند که دچار مشکلات جدی شده و تمام سرمایه خود را به باد داده اند. قیمت بازسازی ساختمان بسیار متفاوت است و بستگی به خواسته شما عزیزان دارد. ناگفته نماند ؛ شما می توانید برای اطلاع از مزایای مشارکت در ساخت در شیراز و خرید خانه در شیراز با متخصصان دیساتک تماس حاصل فرمایید تا با خیال راحت برای این امر اقدام فرمایید.

 

تفاوت بازسازی ، تعمیر خانه و نوسازی چیست؟

به زبان ساده بازسازی خانه به معنی دوباره ساختن می باشد اما بعضی از دوباره سازی ها آنقدر کم حجم هستند که به آن ها تعمیر گفته می شود و نیازی به بازسازی ندارند. به عنوان مثال : کمی از گچ دیوار ریخته و به دلیل این مشکل کوچک نیازی به بازسازی خانه نمی باشد و فقط باید همان قسمت را تعمیر کرد. از طرفی هم بعضی از مواقع حجم دوباره سازی بسیار زیاد است. معمولا حدی که برای بازسازی تعیین می کنند این است که اسکلت کلی سازه تغییر نکند. در غیر این صورت خانه نیاز به نوسازی دارد و باید خانه جدیدی ساخته شود. البته در بازسازی ساختمان ، جابجایی تعدادی از ستون ها ممکن است اتفاق بیافته ولی در نتیجه اسکلت کلی ساختمان تغییری نخواهد کرد. در ادامه چندین مورد از اصول بازسازی خانه را مورد بررسی قرار خواهیم داد ، با ما همراه باشید..

بازسازی خانه در شیراز

بازسازی ساختمان شامل چه مواردی می شود؟

بازسازی منزل تقریبا مشابه نازک کاریه و شامل هر کاری می شود که بعد از سفت‌ کاری انجام می گردد. هرچند بعضی موارد وجود دارد که بخشی از سفتکاری رو هم شامل می شود اما در حالت کلی ، مرحله سفت‌ کاری در اکثر بازسازی ها وجود ندارد. منظور از سفت کاری ، مرحله پی کنی ، ریختن بتن فونداسیون ، کرسی چینی ، تیر و ستون ، بادبند ، دیوار برشی ، دیوارچینی و سقف است. این رو  باید در نظر داشته باشید که مرحله سفت کاری ، اگر جز بازسازی باشه احتمالا مجوز نوسازی هم نیازه. خود نازک کاری هم شامل اندودکاری ، عایق کاری ، سنگ کاری ، کاشی کاری ، نقاشی ، برقکاری ، تاسیسات و نصب در و پنجره است.

 

بودجه خود را پیش از هر اقدامی بسنجید

بودجه و زمان مورد نیاز برای یه بازسازی حکم قلب و روح را دارد! این که بدانید میخواهید چه مقدار بودجه برای بازسازی خانه هزینه کنید ، در واقع از واجبات کار می باشد و در ابتدای بازسازی باید آن را مشخص کنید. این هزینه باید به صورت یکجا یا به صورت دوره‌ ای و یا ترکیبی از این ها ، به روند بازسازی تزریق شود و بسته به نوع بودجه ، برنامه بازسازی متفاوت می شود. البته این موضوع رو هم نباید فراموش کنیم که اغلب پروژه‌ های بازسازی پرهزینه هستند اما یک سری نکات وجود دارد که رعایت اون ها در نهایت می‌ تواند منجر به صرفه‌ جویی در هزینه بازسازی خانه شما بشود.

بازسازی خانه در شیراز

بازسازی خانه در شیراز با چه روش هایی شروع می شود؟

بازسازی ساختمان می تواند به یکی از روش های زیر صورت گیرد. شما می توانید با توجه به نیاز ساختمان‌ خود و نظر متخصص ، یکی از این روش‌ های بازسازی منزل زیر را انتخاب کنید :

 • بازسازی آرکنولوژیک یا مرمت علمی
 • بازسازی آرتیستیک یا مرمت هنری
 • بازسازی حفاظتی خانه
 • بازسازی سبکی
 • پاکسازی سبکی
 • بازسازی تکمیلی

 

تاثیر بازسازی بر قیمت ملک

برای روشن‌ تر شدن این موضوع بهتر است مثال کلی زده شود. قطعا در فیلم‌ ها و سریال‌‌ های خارجی دیده‌ اید که مالک خانه قصد فروش خانه را دارد ولی برای اینکه سود بیشتر و مناسب‌ تری در نقل و انتقال خانه کسب کند پیش از هر کاری شروع به بازسازی و تعمیرات می‌ کند. تعمیرات خانه تاثیر بسزایی در قیمت آن ندارد ولی اهمیت بازسازی خانه بیشتر است. فواید بازسازی خانه را مورد بررسی قرار دادیم ، حال شما دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

اگر خانه‌ ای که در آن زندگی می‌ کنید از لحاظ سازه‌ ای و مقاومت هنوز می‌ تواند عمر مفیدی داشته باشد ، بازسازی یکی از بهترین راه‌ ها برای افزایش قیمت ملک و راحتی زندگی در آن است! هرچه بازسازی عمیق‌ تر و گسترده‌ تر باشد تاثیر بیشتری بر روی افزایش قیمت خانه شما خواهد گذاشت.

بازسازی خانه در شیراز

مشاوره هدفمند!

در این بخش اصول بازسازی خانه در شیراز را مورد بررسی قرار دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزسانی : 1401/12/21

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword