مراحل بازسازی پشت بام

مراحل بازسازی پشت بام

مراحل بازسازی پشت بام

مراحل بازسازی پشت بام

در این بخش از دیساتک قصد داریم که مراحل بازسازی پشت بام را مورد بررسی قرار دهیم تا از مزایای این امر مطلع شوید و برای آن اقدام نمایید. باید بدانید که با گذشت زمان و تغییرات جوی ، ساختمان ریزش می کند و احتمال فرسودگی آن بالا میرود. انسان هم برای اینکه در زمان و هزینه صرفه جویی کند ، به جای تعویض کل ساختمان ، بازسازی و تعمیر را ترجیح میدهد. مرمت پشت بام برای حفظ و نگهداری بیشتر خانه از ضروریات است. با بازسازی پشت بام هم عمر مفید ساختمان بیشتر خواهد شد و هم اینکه با فراهم کردن امنیت ، آرامش و رفاه بیشتری به اهالی ساختمان اهدا می شود. اگر از مزایای مشارکت در ساخت در شیراز مطلع نیستید ، هم اکنون می توانید با متخصصان دیساتک تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید! در ادامه اصلی ترین مراحل بازسازی پشت بام را مورد بررسی قرار خواهیم داد ، با ما همراه باشید..

 

به شرایط سازه ساختمان توجه کنید!

بازسازی هر ساختمان باید ، با توجه به سازه آن باشد تا بعدها دچار مشکلات جدی نشوید. در بازسازی یا نوسازی پشت بام یک خانه ویلایی استحکام پشت بام باید بیشتر باشد تا امنیت سازه حفظ شود. در حالی که برای بازسازی پشت بام مجتمع های مسکونی ، باید به فشار وارده بر روی دیوارهای ساختمان توجه بیشتری کرد.

مراحل بازسازی پشت بام

صاف و هموار بودن سطح پشت بام

پشت بام با گذشت زمان تراز بودن خود را از دست میدهد. به دلایل مختلفی مثل آب ایستادگی دریک قسمت ، ایجاد سوراخ یا درز در عایقکاری به دلیل اثابت اجسام نوک تیز یا سنگین به کف پشت بام، تماس مواد شوینده و ساییدگی آن در اثر شستشوی فرش و گالی و.. که باعث آسیب به ایزوگام می شود. در نتیجه نشت آب به داخل ساختمان باعث ناهمواری سطح بام می شود. پس لازم است قبل از بازسازی پشت بام ، کاملا صاف و یکدست شود.

 

شرایط جوی

عمر پوشش‌ های بامی تا حد زیادی به شرایط اقلیمی جو آن محیط وابسته است. در بازسازی پشت بام توجه کنید که مناطق معتدل نسبت به مناطق خشک و آفتابی مصالح و متریال های خاص خود را دارند. مثلا در بازسازی مناطق بارانی باید از مصالح اصیل و باکیفیت در برابر بارندگی استفاده شود تا دیرتر دچار فرسودگی گردند.

 

عایق کاری استاندارد کف پشت بام

بعد از مرمت جاهای آسیب دیده سقف منزل و پشت بام ، برای اینکه از بروز احتمالی ترک و چکه بر سقف منزل جلوگیری شود، لازم است پشت بام را با یک سری از سیستم های پوششی مرغوب عایق کاری انجام دهید. بطور معمول اکثر پشت بام ها ایزوگام میشوند اما امروزه با تغییر سبک زندگی تمایلات جوانان نیز متفاوت است. مثلا در زندگی شهری با ازدیاد برجها و آپارتمانهای سر به فلک کشیده، مردم ترجیح میدهند در بام های خود روف گاردن داشته باشند تا گه‌گدازی از آن به عنوان پارک استفاده نمایند. یا اهالی ساختمان برای دورهمی و شب نشینی نوع پوشش متفاوتی داشته باشند. در واقع باید روی پشت بام ، از سنگ فرش های مقاوم نیز استفاده شود تا قابلیت شست و شو داشته و پوسیده هم نشوند. ذیلا به چند مورد از پوشش ها اشاره می کنیم.

عدم آسیب به تجهیزات موجود روی پشت بام ، طراحی مدرن روف گاردن ، استفاده از حصار برای ایجاد امنیت بیشتر ، استفاده از مصالح درجه یک برای تضمین عمر طولانی و مفید پشت بام از مواردی است که در باز سازی پشت بام باید به آنها توجه شود

مراحل بازسازی پشت بام

پوشش اکریلیک

برای بازسازی پشت بام ازسیستم پوشش اکریلیک استفاده کنید چرا که قابلیت پوشانندگی کامل سقف را داشته و درزها را کامل پوشش می‌‌ دهد. پوشش اکریلیک ضد آب بوده و از استحکام و طول عمربالایی برخوردار است. اکریلیک همچنین در برابر اشعه UV مقاوم است .

 

مشاوره هدفمند!

در این بخش مراحل بازسازی پشت بام را مورد بررسی قرار دادیم تا بتوانید با خیال راحت برای این امر اقدام نمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword