مصالح ساختمانی پایدار

مصالح ساختمانی پایدار

مصالح ساختمانی پایدار

10 مصالح ساختمانی پایدار انقلابی: ساختن آینده ای سبزتر

صنعت ساختمان برای اتخاذ شیوه های پایدارتر در حال توسعه است، زیرا نیاز مبرم به حفاظت از محیط زیست به طور کلی تشخیص داده می شود. تقاضای فزاینده ای برای مصالح ساختمانی پایدار برای به حداقل رساندن اثرات نامطلوب ساخت و ساز بر محیط زیست و همچنین افزایش بهره وری انرژی و دوام وجود دارد. این مقاله ده ماده ساختمانی نوآورانه پایدار را که صنعت ساخت و ساز را متحول می کنند، تجزیه و تحلیل می کند.

کنف – یک مصالح ساختمانی پایدار

شیف های کنف، هسته چوبی درونی گیاه کنف، آهک به عنوان چسبنده و آب برای تولید کنفکریت، یک زیست کامپوزیت پایدار، ترکیب می شوند. به دلیل نفوذپذیری حرارتی و عایق بالای آن، شرایط زندگی انرژی کمتری مصرف می کند. تلاش زیست محیطی مسکن “میدان خاک رس” در انگلستان یک تصویر عالی از مزایای کنفکریت است. کنف مقاومت فشاری ضعیفی دارد، اگرچه از نظر عایق حرارتی و صوتی عملکرد خوبی دارد. از آنجایی که عایق و جرم حرارتی را برای آینده ای پایدارتر و سازگار با محیط زیست ترکیب می کند، یک ماده عایق سبک یا دیوار غیر باربر است که برای اکثر آب و هواها مناسب است.

بامبو

مصالح ساختمانی پایدار، یعنی بامبو به عنوان یک جایگزین پایدار برای مصالح ساختمانی سنتی رایج بوده است و می توان از آن برای ساخت داربست، خانه، پل و سایر سازه ها استفاده کرد. مانند چوب از نظر استحکام نسبت به وزن، بامبو یک ماده کامپوزیت طبیعی است که می تواند در ساختمان برای یکپارچگی ساختاری و ظاهری زیبا استفاده شود. نمونه ای از تطبیق پذیری بامبو و تأثیر ناچیز زیست محیطی در هنگام توسعه روش های ساختمانی پایدار، مدرسه سبز در بالی، اندونزی است.

مصالح ساختمانی پایدار

فولاد بازیافتی

یک منبع مفید برای محیط زیست برای ساخت و ساز پایدار، فولاد بازیافتی است. استفاده از قراضه فولاد در طول تولید، مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد. این ماده سازگار با محیط زیست نیاز به استخراج بیشتر فولاد خام را کاهش می دهد و در عین حال استحکام و مقاومت در برابر آتش را حفظ می کند. ساختمان های بلند ساخته شده از فولاد بازیافتی می توانند اثرات زیست محیطی منفی تری داشته باشند. سازه‌ های فولادی بازیافتی می‌توانند به روش‌های ساخت و ساز پایدار کمک کنند، زیرا بسیار انعطاف‌پذیر و سازگار با تغییراتی هستند که چرخه عمر ساختمان‌ها را افزایش می‌دهند و در نتیجه منابع را حفظ می‌کنند.

مصالح ساختمانی پایدار

چوب پنبه

یکی دیگر از مصالح ساختمانی پایدار به نام چوب پنبه از ماده آبگریز سوبرین ساخته شده است. به دلیل خاصیت ارتجاعی و نفوذ ناپذیری می تواند برای طیف وسیعی از کاربردها استفاده شود. چوب پنبه مصالح ساختمانی مقاوم در برابر آتش، مقاوم در برابر سایش، سبک وزن، انعطاف پذیر و بادوام است. این مصالح اثرات زیست محیطی کمتری دارد و به دلیل سطوح عالی عایق حرارتی و صوتی به توسعه ساخت و سازهای پایدار کمک می کند. 

زمین درهم کوبیده

زمین درهم کوبیده ، یک مصالح ساختمانی پایدار و قدیمی است که در حال حاضر تولدی دوباره را تجربه می کند. دیوارها با استفاده از روشی ساخته می شوند که شامل فشرده سازی لایه های خاک در داخل قالب می شود. به دلیل جرم حرارتی بالا، زمین درهم کوبیده بسیار پایدار است. علاوه بر این، امکان مدیریت دمای طبیعی را فراهم می کند و به دستگاه های گرمایش و سرمایش کمتری نیاز دارد. مرکز فرهنگی صحرای Nk’Mip در کانادا تصویری خیره کننده از یک ساختار خاکی محکم و زیبا است. ساخت و ساز خاکی رمد شیوه های ساختمان سبز را تقویت می کند و اثرات زیست محیطی صنعت را به حداقل می رساند زیرا از زمین محلی استفاده می کند و در طول ساخت به انرژی کمتری نیاز دارد.

پلاستیک بازیافتی

یک مصالح ساختمانی پایدار که با مشکل زباله های پلاستیکی جهانی مقابله می کند، پلاستیک بازیافتی است. سازه های بتنی مانند راهروها و پیاده روها را می توان با کمک پلاستیک های بازیافتی تقویت کرد. علاوه بر این، آلودگی پلاستیکی را نیز می توان کاهش داد زیرا زباله های وارد شده به محل های دفن زباله نیز کاهش می یابد. دهکده بطری‌های پلاستیکی در پاناما، جایی که پلاستیک بازیافتی برای ساخت مسکن‌های ارزان قیمت و مفید برای محیط‌زیست مورد استفاده قرار گرفت، نمونه‌ای برجسته از کاربرد آن است. استفاده از پلاستیک بازیافتی در ساخت و ساز می تواند هزینه ها را کاهش دهد و در عین حال محیطی پایدار را تشویق کند زیرا از گرما و برق کمتری استفاده می کند.

کامپوزیت های میسلیوم

شبکه ای از قارچ ها به نام میسلیوم یک ماده ساختمانی پایدار در حال توسعه است. قارچ ها اغلب میسلیوم تولید می کنند. پس از خشک شدن، الیاف میسلیوم، که شبیه ریشه هستند، به عنوان مصالح ساختمانی بسیار بادوام، مقاوم در برابر آتش، آب، کپک و قالب استفاده می شوند. میسلیوم می تواند اثرات نامطلوب خود را بر طبیعت کاهش دهد زیرا بسترهای زیست تخریب پذیر هستند که منجر به آینده ای پایدارتر می شود. یک نمونه عالی از این فناوری توسط Ecovative Design ارائه شده است، شرکتی که در استفاده از کامپوزیت های میسلیوم در محصولات پایدار مانند MycoBoard پیشگام است. 

فروک

مصالح ساختمانی پایدار مدرن فروک پتانسیل قابل توجهی برای کاهش انتشار کربن دارد. برخی از عناصری که فروک برای تولید محصولاتی به کار می‌برد که در طول تولید، دی اکسید کربن بیشتری را نسبت به تولید خود جمع‌آوری می‌کنند. عبارتند از: سیلیس، خاکستر، پوسته برنج و گرد و غبار فولاد بازیافتی. پل گلدن گیت در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا، یک نمونه حیاتی برای استفاده گسترده از فروک است. از آنجایی که فروک بیشتر از مواد بازیافتی ساخته می‌شود، بنابراین می‌توان از آن به عنوان یک مصالح ساختمانی مطلوب برای محیط زیست استفاده کرد و در نتیجه پایداری را افزایش داد.

عدل نی

از آنجایی که عدل های کاه تاثیر بسیار کمی بر محیط زیست دارند، به عنوان مصالح ساختمانی پایدار شناخته می شوند. در روش ساخت عدل کاه، عدل های کاه – معمولاً از کاه گندم، برنج، چاودار و جو دوسر ساخته می شوند . به عنوان تکیه گاه سازه، عایق ساختمان یا هر دو مورد استفاده قرار می گیرند. پروژه Canelo، توسعه خانه های سازگار با محیط زیست در آریزونا، بهترین نمونه از یک ساختمان عدل کاه است. ساخت و ساز با عدل کاه بهتر از سیستم های ساختمانی معمولی است. زیرا تجدید پذیر، مقرون به صرفه، به طور طبیعی مقاوم در برابر آتش است. ارزش عایق بالایی دارد و در نتیجه انتقال به آینده ای پایدارتر است.

مصالح ساختمانی پایدار

پانل های خورشیدی شفاف

پانل های خورشیدی شفاف، پیشرفتی جدید در ساختمان های سازگار با محیط زیست، ترکیبی از تولید و مصرف انرژی است. این پانل ها نور طبیعی بیشتری را در ساختار از طریق نمای شیشه ای ایجاد می کنند که امکان جذب انرژی خورشیدی را فراهم می کند. مصرف منابع انرژی در داخل ساختمان ها به لطف پانل های شفاف کاهش می یابد و آن را به یک راه حل خوب برای محیط زیست تبدیل می کند. از بهترین نمونه ها در آلمان می توان به هلیوتروپ اشاره کرد. که در آن از پانل ها برای جذب انرژی خورشیدی بدون آسیب رساندن به نمای ساختمان استفاده می شود. بهره وری انرژی را تشویق می کند و به ایجاد آینده ای پایدار کمک می کند.

نکته نهایی

مصالح ساختمانی پایدار عصر جدیدی از ساخت و ساز را آغاز می کند. که مسئولیت زیست محیطی را بدون به خطر انداختن عملکرد یا جذابیت های زیبایی در اولویت قرار می دهد. ده مصالح ساختمانی فوق الذکر نمونه ای است که دیر یا زود صنعت ساخت و ساز سازگار با محیط زیست خواهد شد. و آینده را حفظ خواهد کرد. کنفکریت، پنل های خورشیدی شفاف، بامبو و پلاستیک قابل بازیافت برخی از این اجزا هستند. پیشرفت های فناوری در صنعت ساخت و ساز باید مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست را به طور گسترده در آینده نزدیک در دسترس قرار دهد.

شرکت ساخت و ساز دیساتک

دیساتک به شما برای خرید آپارتمان در شیراز ، بازسازی خانه شیراز ، طراحی خانه در شیراز و… همچنین کمک به خرید اقساطی آپارتمان در شیراز و انواع طراحی داخلی ، نما و کمک میکند. میتوانید با تماس با مجموعه دیساتک درباره هر موضوعی که مربوط به ساخت و ساز در شیراز هست مشاوره بگیرید . لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید.

989171114925+ – 989337778077+

بدون نظر

 1. هادی مهر 12, 1402

  سلام مطالب خیلی خوبی دارید موفق باشید

  1. ادمین مهر 12, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 2. سیدعلی مهر 12, 1402

  سلام اجرای نمای یک ساختمان الان حدوداً متری چند هست؟

  1. ادمین مهر 12, 1402

   سلام و درود . لطفا با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید. تشکر از حضور و دیدگاه شما
   989171114925+ – 989337778077+

 3. Rayehe مهر 12, 1402

  سلام مطلب‌های قبلی شما رو هم خوندم خیلی استفاده کردم

  1. ادمین مهر 12, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 4. مهران مهر 12, 1402

  مطلب خیلی خوبی بود ممنون از شما

  1. ادمین مهر 12, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 5. ناصری مهر 12, 1402

  ممنون از شما و تیم خوبتون از مطالب قبلیتون رو هم استفاده کردم سپاس از شما

  1. ادمین مهر 12, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 6. محمد مهر 12, 1402

  متفاوت و کاربردی سپاس از تیم خوب شما

  1. ادمین مهر 12, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 7. جمال مهر 12, 1402

  این روزا انقدر هزینه‌های ساخت و ساز بالا رفته که دیگه کسی به این موضوع‌هایی که الان شما اشاره کردین بهش توجه نمی‌کنه معمولاً بساز و بنداز هستند

  1. ادمین مهر 12, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 8. بهار مهر 12, 1402

  چه مطلب جالبی بود تا به حال در مورد این موضوع نخونده بودم مرسی

  1. ادمین مهر 12, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 9. نفیسه مهر 12, 1402

  خیلی عالی و کامل بود

  1. ادمین مهر 12, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید