بهترین زمان خرید ملک

بهترین زمان خرید ملک

بهترین زمان خرید ملک

بهترین زمان خرید ملک

آیا می دانید بهترین زمان خرید ملک چه زمانیست؟ امروزه وجود روش های متنوع سرمایه گذاری این امکان را فراهم کرده است که افراد بر اساس بودجه مالی خود ، بهترین و ایمن ترین راهکار را برای سرمایه گذاری سودآور انتخاب نمایند. برای اینکه از زمان مناسب خرید ملک مطلع شوید باید پیش از هر اقدامی ، هدف خود را از خرید ملک مشخص کنید. ناگفته نماند ؛ اگر شما عزیزان در رابطه با مشارکت در ساخت در شیراز یا خرید آپارتمان در شیراز نیاز به مشاوره دارید ، سریعا با متخصصان دیساتک تماس حاصل فرمایید تا از مزایای آن بهره مند شوید. در ادامه به انتخاب و بهترین زمان خرید ملک می پردازیم ، با ما همراه باشید..

 

رکود بازار مسکن

همان گونه که از نام این دوران مشخص است ، وضعیت بازار ملک و مسکن به حالت رکود میرود. البته برخی از افراد تصور می‌ کنند بهترین زمان برای خرید ملک ، همین دوران رکود بازار است و به همین دلیل سرمایه خود را نگه می‌ دارند تا بازار ملک و مسکن به رکود وارد شود. اما این تصور اشتباه است چرا که یک فروشنده که سالیان طولانی سرمایه خود را در یک ملک نگه داشته است ، به هیچ عنوان افت زیادی برای قیمت ملک قائل نخواهد شد. بنابراین اگر به دنبال این هستید که دارایی خود را برای دوران رکود خرج کنید ، بهتر است این تصور غلط را از ذهن خود پاک کنید.

بهترین زمان خرید ملک

دوران رونق بازار

در این دوران ، قیمت ها حتی به صورت جهشی نیز افزایش می یابد و روزانه شاهد بیشتر شدن قیمت ملک هستیم. حتی جالب است بدانید که قیمت ملک در هر هفته ممکن است به اندازه چندین درصد تغییرات چشمیگری داشته باشد.

 

دوران گذار از رونق به رکود!

در این دوران قیمت ملک به اوج خود رسیده و از این پس شاهد کاهش قیمت‌ ها خواهیم بود. فروشندگان به خوبی می‌ دانند که از این به بعد نمی‌ توانند قیمت ملک را بیشتر بالا ببرند چرا که خریداران توانی برای پرداخت هزینه‌ ها نخواهند داشت.

بهترین زمان خرید ملک

بهترین زمان خرید ملک برای سکونت

افراد زیادی وجود دارند که طی چندین سال سرمایه خود را جمع‌ آوری کرده‌ اند تا بتوانند ملکی را برای سکونت خود در اختیار داشته باشند. وقتی در مورد خرید ملک برای سکونت صحبت می‌ کنیم منظور ما این است که شما از زمان خرید ، حداقل به مدت چند سال بعد قصد فروش آن را ندارید. به همین دلیل است که بهترین زمان خرید ملکی جهت سکونت شرایط خاص خود را می طلبد. خرید ملک یکی از بهترین انواع سرمایه‌ گذاری است چرا که قیمت آن همیشه در حال افزایش است. بنابراین اگر به این فکر هستید که قیمت املاک همانند گذشته بسیار ارزان شود ، این تصور غلط است. شاید کمی تغییرات جزئی در قیمت‌ ها مشاهده شود ولی شما نمی‌ توانید انتظار افت شدید در قیمت را داشته باشید. بنابراین زمانی که سرمایه کافی برای خرید داشتید در اولین فرصت و در بهترین دوره زمانی خرید خود را انجام دهید.

 

خرید ملک به عنوان سرمایه گذاری

اگر با هدف سرمایه‌ گذاری وارد خرید ملک می‌ شوید ، برخلاف کسانی که ملک را با هدف سکونت انتخاب می‌ کنند ، شما تمایل دارید از طریق خرید ملک ، در کوتاه مدت بتوانید به سود بسیار زیادی برسید. بنابراین طبق توصیه متخصصان دیساتک بهترین زمان خرید ملک جهت سرمایه‌ گذاری ، ابتدای دوره رونق بازار مسکن است. همان گونه که توضیح داده شد ، زمانی که وارد دوران رونق می‌ شویم قیمت‌ ها روز به روز افزایش پیدا می‌ کند.

بنابراین اگر شما بتوانید در ابتدای دوران رونق یا در زمان ‌گذار از دوره رکود به دوره رونق ملکی را خریداری کنید ، مطمئن خواهید بود که در طول دوران رونق وضعیت بازار مسکن ، سود بسیار زیادی نصیب شما خواهد شد. همان‌ گونه که توضیح داده شد در این دوران قیمت‌ ها حتی به صورت چند درصدی در طول یک هفته تغییرات واضحی نشان می‌ دهند که این تغییرات تماما به نفع فرد سرمایه‌ گذار است. اما تصور کنیم که شما در دوران‌ های دیگر همانند رکود اقدام به خرید ملک کرده‌ اید. در این زمان ریسک خواب سرمایه بسیار بالا است. منظور از خواب سرمایه ، متوقف شدن میزان سود آوری سرمایه شما است که شما مجبور هستید مدت زمان طولانی دست نگه دارید تا سرمایه ملکی شما به سود بسیار چشمگیر برسد.

بهترین زمان خرید ملک

مشاوره هدفمند!

در این بخش بهترین زمان خرید ملک را مورد بررسی قرار دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزرسانی : 1401/12/20

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword