فرآیند بازسازی

فرآیند بازسازی

فرآیند بازسازی

فرآیند بازسازی: شامل چه چیزی است؟

خرید هر ملک، صرف نظر از نوع آن، می تواند تصمیم مهمی باشد. با این حال، اگر تا به حال به خرید یک ملک فرسوده و فرآیند بازسازی آن فکر کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که تصمیم گیری چقدر می تواند سخت تر باشد.

نه تنها باید تصمیم بگیرید که چقدر می خواهید برای معامله هزینه کنید، بلکه باید در نظر بگیرید که آیا می خواهید آن را بازسازی کنید یا آن را خراب کنید و دوباره بسازید. هر خریدار بالقوه ملک می تواند اطلاعات زیر را قبل از اقدام به خرید خود در نظر بگیرد.

اهمیت ملک

وقتی می‌خواهید به این سؤال مهم « بازسازی تخریبی » پاسخ دهید، از خود بپرسید که آیا خانه شما دارای اهمیت تاریخی و ثبتی است یا دارای ویژگی‌ های معماری است که می‌تواند حفظ آن مهم باشد. تعیین اینکه آیا خانه شما در فهرست ملی اماکن تاریخی ثبت شده است نیز می تواند مهم باشد. هدف این ثبت حفاظت از منابع تاریخی و باستان شناسی در شهر شما است.

فرآیند بازسازی

در حالی که بعید است که ملک شما در نقطه های مختلف شهر شیراز دارای تاریخ خاصی باشد، شما با قطعیت متوجه نخواهید شد مگر اینکه شروع به تحقیق کنید. در بافت تاریخی شیراز شما تقریبا هر خانه ای را بخواهید بازسازی کنید، باید مجوز آن را و طرح بازسازی را از میراث فرهنگی بگیرید.

مشکلات ملکی

اگر حتی به این فکر می کنید که آیا بازسازی خانه یا خراب کردن آن بهترین گزینه است، ملک احتمالاً در وضعیت خرابی قابل توجهی فراتر از آن چیزی است که یک لایه رنگ تازه بتواند آن را درست کند می باشد. در نظر گرفتن مسائل ملک شما گاهی اوقات می تواند فرآیند تصمیم گیری را بسیار آسان تر کند.

یک بازرس ملک را استخدام کنید تا خانه شما را به طور کامل بازرسی کند تا از پایین به بالا و حتی بیرون رفتن از خیابان با اسکن خطوط فاضلاب، همه چیز اشتباه در آن را بیاموزد. این به علامت گذاری مشکلات احتمالی آینده کمک می کند. بازرسان املاک برای شناسایی مسائل مهم و جزئی آموزش دیده اند و می توانند گزارشی از اموال را که به عنوان راهنمای تعمیر و نگهداری عمل می کند به شما ارائه دهند.

اگر شما یا یک بازرس مسائل مهمی مانند آسیب موریانه، آسیب سیل، آسیب آتش سوزی یا مشکلات پایه را شناسایی کرده باشید، گاهی اوقات شروع از صفر می تواند بسیار منطقی باشد . اگر هیچ مشکل عمده ای فراتر از موارد تزیینی وجود ندارد که بتوانید به راحتی آنها را برطرف کنید، بازسازی گاهی اوقات می تواند راه حلی مقرون به صرفه تر و ساده تر باشد.

هزینه

شاید یکی از مهمترین ملاحظات هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا بازسازی یا نوسازی بهترین گزینه برای شما است، هزینه باشد. هزینه نوسازی در هر متر مربع می تواند به عوامل زیادی بستگی داشته باشد، مانند پیمانکارانی که استخدام می کنید، مکان شما، مصالح ساختمانی و وسایل انتخابی شما، و سطح بازسازی مورد نیاز.

همین قانون در هنگام محاسبه هزینه های مربوط به ساخت و ساز اعمال می شود. میزان پرداختی شما می تواند به این بستگی دارد که آیا یک معمار و سازنده خانه سفارشی استخدام کرده اید یا یک پیمانکار عمومی. اندازه خانه، ویژگی‌های آن و هزینه‌های مصالح ساختمانی نیز می‌تواند نقش داشته باشد.

فرآیند بازسازی

ویژگی های غیر عملی

شما نمی توانید هر عیب خانه را با وسایل، یراق آلات و رنگ های جدید برطرف کنید. گاهی اوقات خانه ها از زمینی که در آن ساخته شده اند بهترین استفاده را نمی کنند و تخریب می تواند بهترین راه حل باشد. این می تواند به ویژه در صورتی صادق باشد که خانه ای مناظر زیبا را به حداکثر نرساند یا در جایی که بیشتر مورد نیاز است رو به آفتاب نباشد. در حالی که جابجایی دیوارهای داخل خانه گاهی اوقات می تواند این مشکل را حل کند، گاهی اوقات می تواند مقرون به صرفه تر باشد، زمانی که یک ملک از قبل چندین مشکل دیگر دارد که ساختن از ابتدا می تواند حل کند.

اهداف شما

هنگام خرید ملک، اهداف شما گاهی اوقات می تواند تعیین کند که آیا بازسازی یا نوسازی بهترین گزینه برای شما است. اگر به دنبال خانه ابدی خود هستید و عاشق موقعیت مکانی خانه هستید، اما نه خود خانه، بدون شک تخریب می تواند بهترین گزینه باشد. با این حال، اگر هدف شما تعمیر و تغییر جهت کسب سود باشد، به احتمال زیاد بازسازی مناسب ترین گزینه است. نیت شما از خانه مطمئناً می تواند بر تصمیمی که می گیرید تأثیر بگذارد.

سلامت و امنیت

همه ما شایسته زندگی در خانه های سالم و ایمن هستیم. برخی از املاک ممکن است در چنین وضعیت نامناسبی قرار گیرند یا توسط مالکان سابق به خوبی درمان و بازسازی شده باشند که سلامت و ایمنی آن تضمین نشده باشد. هنگام تصمیم گیری برای بازسازی یا بازسازی، این را در نظر داشته باشید. اگر ملک شما دارای مشکلات ساختاری، خطرات آتش سوزی، مشکلات قابل توجه لوله کشی، یا تعداد بی شماری از ویژگی های ناخواسته و ناامن است، بازسازی گاهی اوقات می تواند گزینه تمیزتر و ساده تر باشد.

مزایای فرآیند بازسازی چیست؟

 1. مقرون به صرفه

پروژه بازسازی یک روش مقرون به صرفه برای کنترل کامل پروژه ساختمانی شما در عین بهره مندی از طراحی پیشرفته تر خانه شما است. برخلاف بازسازی، که می‌تواند پیچیده، زمان‌بر و پر از تاخیرهای پیش‌بینی ‌نشده باشد، بازسازی مجدد نسبتاً ساده است. این به شما امکان می دهد مسئولیت را به عهده بگیرید و به خوبی برنامه ریزی کنید تا از غافلگیری جلوگیری کنید.

جدا از کل دردسرهای وام ساخت و ساز، نقل مکان به خانه شما را ملزم به پرداخت حق تمبر می کند. که در فرآیند بازسازی خرابی صدق نمی کند.

 1. موقعیت مکانی خود را حفظ کنید

یکی دیگر از مزایای بازسازی این است که به شما امکان می دهد در منطقه ای که دوست دارید بمانید. فرآیند تخریب و بازسازی به شما این امکان را می دهد که مکان خود را به جای جابجایی حفظ کنید. شما در محله خود می مانید که در آن احساس امنیت و راحتی کنید به جای اینکه از جای دیگری شروع کنید. محل شما می تواند نزدیک مدرسه بچه ها یا محل کار شما باشد. شما می توانید خانواده و دوستانی را در نزدیکی خود داشته باشید که نمی خواهید آنها را ترک کنید. و از بین بردن بازسازی به راه حل شما تبدیل می شود.

 1. سبک زندگی خود را حفظ کنید

 علاوه بر این مزایای مالی، خراب کردن خانه شما می تواند بر سبک زندگی شما تأثیر مثبت بگذارد. این به شما امکان می دهد خانه ای را طراحی کنید که مناسب سبک زندگی و خانواده شما باشد. شما می توانید خانه خود را طوری طراحی کنید که نیازهای منحصر به فرد خود را برآورده کند.

فرآیند بازسازی

 1. ارزش ملک

اگر ملک شما در یک منطقه مستقر است، به احتمال زیاد نسبت به یک منطقه جدیدتر نرخ ارزیابی بالاتری خواهد داشت. اگر افزایش ارزش ملک شما برای شما مهم است، پس فرآیند بازسازی به شما کمک می کند بمانید و شاهد افزایش ارزش ملک خود باشید.

پیش فروش آپارتمان بهترین انبوه سازان در شیراز ((دیساتک))

این فرصت را از دست ندهید و صاحب خانه مورد پسند خود شوید! امروزه با توجه به افزایش قیمت آپارتمان در سال های اخیر در کنار کاهش قدرت خرید مشتریان ، قراردادهای پیش فروش آپارتمان در شیراز رونق چشمگیری پیدا کرده است. حالا شاید از خود بپرسید که این فرصت برای شما چه مزایایی دارد و به چه معناست؟ در واقع پیش خرید یا پیش فروش آپارتمان در شیراز به معنای خرید یک واحد مسکونی در حین ساخت و ساز و قبل از تحویل آن به خریدار است. با پیش خرید آپارتمان ، خریدار هزینه مناسب تری را می پردازد. و هنگام تحویل ، می تواند آن را با قیمت بالایی در بازار بفروشد (( در حقیقت سرمایه خود را دو برابر کرده اید! )).

بدون نظر

 1. فرهاد آذر 10, 1402

  ممنون از مطلب خوبتون خسته نباشید

  1. ادمین آذر 11, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 2. حمیده آذر 10, 1402

  وبلاگ خوبی دارید عالیه

  1. ادمین آذر 11, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 3. dena آذر 10, 1402

  واقعا موضوع خوبی رو عنوان کردید

  1. ادمین آذر 11, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 4. Shohre5v@yahoo.com آذر 10, 1402

  ممنون از سایت خوب شما

  1. ادمین آذر 11, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 5. محمدی آذر 10, 1402

  به نظرم بازسازی مگه اینکه واقعا یک بنا ارزشمند باشه می ارزه . در غیر اینصورت تخریب بهترین گزینه س

 6. وحید آذر 10, 1402

  شما بازسازی در بافت تاریخی شیراز هم انجام دادین؟نمونه کاراتون رو کجا میتونیم ببینیم؟

  1. ادمین آذر 11, 1402

   سلام و درود . لطفا با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید. تشکر از حضور و دیدگاه شما
   989171114925+ – 989337778077+

 7. مهری آذر 10, 1402

  چه موضوعات خوبی رو صحبت کردین 👌👌👌

  1. ادمین آذر 11, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 8. شهرزاد آذر 10, 1402

  موفق باشید خیلی سایت خوبی دارید

  1. ادمین آذر 11, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید