استفاده از سنگ و سرامیک در نمای ساختمان

استفاده از سنگ و سرامیک در نمای ساختمان

استفاده از سنگ و سرامیک در نمای ساختمان

استفاده از سنگ و سرامیک در نمای ساختمان

بنظر شما استفاده از سنگ و سرامیک در نمای ساختمان چه مزایایی دارد؟ در ادامه دیساتک این مورد را بررسی خواهیم کرد تا با آگاهی کامل آن ها را برای پروژه ساخت و ساز خود انتخاب نمایید. امروزه سنگ و سرامیک دو عنصر اصلی صنعت ساختمان می باشند و اکثر معماران ، چه برای طراحی نما ، چه برای بخش داخلی ساختمان از آن ها استفاده می کنند. بسیاری از افراد پروژه طراحی نمای خود را بدون آگاهی ، به فرد نابلدی می سپارند و بعد از مدتی دچار مشکلات جدی می شوند. بنابراین پیش از اقدام حتما با فرد متخصصی مشورت نمایید و پروژه خود را به فرد باتجربه ای در این بسپارید. ناگفته نماند ؛ اگر از مزایای مشارکت در ساخت در شیراز و پیش فروش خانه در شیراز مطلع نیستید ، هم اکنون با متخصصان دیساتک تماس حاصل فرمایید و از این مزایا بهره مند شوید! در ادامه ویژگی های استفاده از سنگ و سرامیک در نمای ساختمان را مورد بررسی قرار خواهیم داد ، با ما همراه باشید..

استفاده از سنگ و سرامیک در نمای ساختمان

برای طراحی نمای ساختمان ، استفاده از سنگ بهتر است یا سرامیک؟

متریالی که برای نمای ساختمان استفاده می شود بسته به شرایط اقلیمی و محیطی ، سبک طراحی خانه یا آپارتمان ، نیاز و خواسته کارفرما و بودجه مد نظر تفاوت دارد. سنگ و سرامیک رایج ترین متریال هایی هستند که برای ساخت ویلا در مرحله نماکاری استفاده می شوند. اما این که دو چه ویژگی هایی دارند و باید از کدام استفاده کرد به خصوصیات ذاتی و ساختار آنها برمی گردد که به طور مفصل در مورد آن ها بحث خواهیم کرد.

 

ویژگی های اصلی نمای سرامیک

در طراحی نما ، یکی از متریال هایی که نظر اکثر معماران را به خود جلب نموده است ، سرامیک می باشد! سرامیک هایی که قابلیت استفاده در نما را دارند به دو نوع سرامیک : لعابی و غیر لعابی تقسیم بندی می شوند. طبیعتا سرامیک های لعابی به خاطر لایه محافظی که دارند نسبت به نوع غیر لعابی مقاومت بیشتری در برابر نفوذ لکه و مواد شیمیایی از خودشان نشان می دهند. سرامیک لعابی شفافیت ظاهری بالایی دارد و سطح متخلخل آن ها به واسطه لعاب کاری پوشیده شده است.

اگر سرامیک غیر لعابی را به دلیل قیمت مناسب آن انتخاب کردید ، باید درزگیری انجام دهید تا تخلخل آن را کاهش داده و نسبت به نفوذ آب و مواد مختلف نفوذ ناپذیر شوند. در هر صورت سرامیک نما از هر نوعی که باشد قیمت کمتری نسبت به سنگ های با کیفیت پیدا می کند و مقرون به صرفه تر خواهد بود که مخصوصا برای کارفرمایانی که به دنبال کاهش هزینه با متریال مناسب هستند بسیار مناسب است. سرامیک ها طرح و نقش متنوعی دارند و همه افراد با هر نوع سلیقه ای در نهایت گزینه مناسب خودشان را پیدا خواهند کرد.

استفاده از سنگ و سرامیک در نمای ساختمان

دلیل ممنوعیت استفاده از سرامیک در نما!

سرامیک ها به دلیل اینکه احتمال شکستگی و ترک در ساختار آن ها بیشتر است ، عموما در برابر سرما و گرما عایق نیستند و در برخی موارد احتمال تغییر رنگ در برابر تابش نور خورشید مخصوصا در نواحی گرمسیری و کویری وجود دارد و از طرفی تغییرات و نوسانات جوی شاید موجب ترک خوردگی مویرگی در آن ها شود ، چندان توصیه نمی شوند. با این حال با توجه به شرایط محل نصب و اقلیم همچنین محیط زیست ، باید با دقت بالایی برای این امر تصمیم بگیرید. از طرفی سرامیک نور خورشید را به طور کامل بازتاب می دهد به همین دلیل برای مکان هایی که شدت نور خورشید زیاد است گزینه مناسبی نمی باشد!

 

مزایای استفاده از سنگ در نمای ساختمان

سنگ ها مقاومت بسیار بالایی دارند و به جرأت می توان گفت که اگر کیفیت سنگ انتخاب شده بالا باشد از لحاظ مقاومت ، استحکام و ماندگاری رقیب ندارد. نمای سنگی بسیار جذاب تر و زیباتر به نظر میرسد و قطعا شما هم مثل همه افراد وقتی به ساختمان یا آپارتمان سنگ کاری شده نگاه می کنید از زیبایی زیاد خاص آن نمی توانید نگاهتان را بردارید! نماکاری با سنگ بدون بند است و فاصله ای بین آن ها وجود ندارد در نتیجه زیبایی آن را بیشتر می کند.

با سایر مصالح مثل بتن به خوبی تلفیق می شود. در برابر خط و خش مقاوم است و نیاز به نگهداری خاصی هم ندارد. از طرفی یکی از دلایلی که عنوان می کنند ، در طراحی نما سنگ بهتر از سرامیک است این است که قیمت ملک هم افزایش پیدا می کند! با این حال نمای سنگی هم معایب خاص خود را دارد و همچنین می توان گفت که یک امر سلیقه ای به حساب می آید.

از طرفی اگر بودجه محدودی دارید ، یقینا سرامیک برای نمای ساختمان شما بهتر است و در غیر این صورت در انتخاب سنگ شک نکنید. برخی افراد موقع بازسازی خانه و نوسازی آن برایشان اهمیت دارد که عملیات بازسازی در نهایت منجر به افزایش قیمت ملک شود. در این حالت ، فقط در صورتی که از سنگ برای نماکاری استفاده کنید قیمت ملک افزایش خواهد یافت.

استفاده از سنگ و سرامیک در نمای ساختمان

مشاوره هدفمند!

در این بخش مزایای استفاده از سنگ و سرامیک در نمای ساختمان را مورد بررسی قرار دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره مشارکت در ساخت در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزسانی : 1401/12/21

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword