نکات و مراحل اجرای نمای ساختمان (بخش 2)

نکات و مراحل اجرای نمای ساختمان (بخش 2)

نکات و مراحل اجرای نمای ساختمان (بخش 2)

نکات و مراحل اجرای نمای ساختمان (بخش 2)

همانطور که در بخش قبل گفتیم ، نمای ساختمان نقش بسیار چشمگیر و مهمی در خرید و فروش آپارتمان دارد. منظور از نقش مهم این است که ارزش ساختمان را اول از همه با نما تعیین می کند سپس چیز های دیگر. ما در گروه انبوه سازان دیساتک بخش دوم نکات و مراحل اجرای نمای ساختمان را برای شما آماده کرده ایم ، که در ادامه مابقی این نکات را به شما توضیح می دهیم. با ما همراه باشید… ناکفته نماند ؛ اگر در رابطه با خرید آپارتمان در شیراز نیاز به مشورت دارید ، متخصصان دیساتک اینجا هستند که به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه دهند! یکبار برای همیشه اعتماد خود را به ما بسپارید..

نکات و مراحل اجرای نمای ساختمان (بخش 2)

استفاده از رابیتس

اگر که از توری رابیتس استفاده می کنید به میلگرد هم نیاز دارید ؛ در واقع میلگرد برای متصل کردن شبکه های فلزی رابیتس به شاسی کشی استفاده می شود . در نمای سیمانی روی رابیتس مخلوطی از پودر سنگ و سیمان قرار گرفته تا چسبندگی ملات نهایی به زیرسازی افزایش یابد. باید بدانید ، که زیرسازی نمای چوبی به دو روش سیمانی و فلزی قابل اجرا می باشد . اگر که از روش فلزی استفاده می کنید ، باید پروفیل های حلبی شکل به صورت عمود بر جهت نصب چوب ها و با فاصله ۵۰ سانتی متر قرار گیرند.  برای نمای کامپوزیتی زیرسازی به روش فلزی صورت می گیرد ؛ پس از اینها اتصال ورقه های آلومینیومی به شاسی کشی فولادی بر عهده پیچ و مهره یا پیچ سرمته است.

 

چرا باید زیر سازی به طور اصولی صورت گیرد؟

هدف ما از این کار ایجاد بستر مناسب و سطوحی صاف برای اتصال مصالح نما است . اگر زیر سازی اصولی اجرا نشود یا اینکه اشتباهی رخ دهد موجب تخریب نما خواهد شد.

 

اجرای نمای ساختمان

آخرین قسمت از مراحل اجرای نمای ساختمان  که باز هم توسط پیمانکار نما انجام می شود ، مربوط به اتصال مصالح مورد استفاده به بستر صاف حاصل از مرحله قبل است. نماها بر اساس مصالح مورد استفاده به انواع سنگی، چوبی، بتنی، سیمانی، کامپوزیتی و شیشه ای تقسیم می شوند. اتصال هر یک از این موارد به سطح شاسی کشی یکسان نیست و با کمک پیچ و مهره، آداپتور (برای نمای شیشه ای) یا ملات انجام می شود.

نکات و مراحل اجرای نمای ساختمان (بخش 2)

به این نکات مهم حین اجرای نما توجه کنید!

  • اسکوپ کردن سنگ برای نمای سنگی
  • ایجاد زاویه ۴۵ درجه برای سنگ هایی که در گوشه های تیز ۹۰ درجه بیرونی بکار می روند.
  • استفاده پیمانکار نما از مواد رنگی ملات بندکشی متناسب با رنگ سنگ ها استفاده شده در نماهای سنگی
  • استفاده از سنگ های مقاوم و مرغوب با درجه ممتاز و عالی جهت جلوگیری از ترک خوردن و شکستن بعد از اجرای نما
  • استفاده از ماسه دوباره شور در دوغاب سیمان پشت سنگ
  • خیس کردن دیوار هنگام نصب سنگ به خاطر عدم جذب آب دوغاب توسط آجر
  • عدم استفاده از تکه آجر در دوغاب پشت سنگ یا آجر سه سانتی
  • عدم استفاده از سیمان خشک در دوغاب پشت سنگ پلاک و آجر سه سانتی در صورت اجرای نما با سنگ پلاک
  • و…

 

نکته مهم در اجرای نمای ساختمان

نمای ساختمان مانند لباس بنا می باشد . از جمله زیبایی و کیفیت بالای آن بسیار چشمگیر است . نظر بیننده را به خود جلب می کند ، در آخر ارزش سازه افزایش می یابد. مراحل اجرای نمای ساختمان شامل 3 بخش می باشد : طراحی ، زیر سازی ( شاسی کشی ) و اجرا است . زیر سازی مهم ترین بخش اجرای نما می باشد و در تمام ساختمان ها یکسان نیست و با توجه به مصالح مصرفی تعیین می شود . هرگونه کم کاری و اصولی عمل نکردن حین شرایطی مانند : ( بارندگی ، سیلاب و زلزله ) منجر به خرابی و سقوط نما می شود.

 

طراحی و اجرای نمای ساختمان با استفاده از آجر

طراحی و اجرای نمای ساختمان با آجر به دلیل قیمت مناسب ، اجرای آسان ، مقاومت بالای نما و مطابقت با معماری کلاسیک از مصالح پرطرفدار در ایران است . نمای آجری الگو های متفاوتی دارد. شما عزیزان می توانید با کنار هم قرار دادن آجرها طرح های مدرن و جذابی را اجرا کنید.

نکات و مراحل اجرای نمای ساختمان (بخش 2)

طراحی و اجرای نمای ساختمان با استفاده از چوب 

نمای چوبی یکی از گران ترین و زیباترین نماهای موجود می باشد . نمای چوبی باعث پخش شدن گرما در محیط می شود به دلیل اینکه ، ( عنصری گرم ) دارد. باید بدانید که علاوه بر زیبایی و خصوصیاتی که گفته شد ، ارزش ساختمان را نیز دو برابر افزایش می دهد.

 

طراحی و اجرای نمای ساختمان با استفاده از سنگ 

استفاده از نمای سنگ برخلاف باور عموم بسیار متداول است . امروزه سبک های مدرنی از نمای سنگی پدیدار شده که متریال و قیمت های مختلفی دارد. بدلیل اینکه طیف نمای سنگی بسیار و قیمت آن مناسب است خواهان بسیاری دارد  نظر را به خود جلب می کند. با مشاورین ما ، با آگاهی کامل و راحتتر تصمیم خود را در رابطه با پیش خرید و پیش فروش آپارتمان در شهر شیراز را بگیرید . گروه انبوه سازان دیساتک بهترین پیشنهاد ها و کلیدی ترین نکات را به شما عزیزان ارائه می دهد.

 

بروزرسانی : 1401/12/20

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید