نکاتی که پیش از تخریب ساختمان باید بدانیم!

نکاتی که پیش از تخریب ساختمان باید بدانیم!

نکاتی که پیش از تخریب ساختمان باید بدانیم!

نکاتی که پیش از تخریب ساختمان باید بدانیم!

در این بخش قصد داریم که نکاتی که پیش از تخریب ساختمان باید بدانیم! را به شما عزیزان ارائه دهیم تا دچار مشکلات جدی نشوید و با آگاهی کامل برای این امر اقدام نمایید. تخریب یک ساختمان با بافتی فرسوده باید به صورت کلی و دقیق ، از پیش برنامه ریزی شده باشد. وقتی عمر مفید یک ساختمان به پایان میرسد ، بازدهی آن هم پایین می آید و باید به فکر تخریب آن باشید یا با هزینه کلانی آن را بازسازی کنید. تا کنون برای تخریب یک سازه اصولا از ماشین آلات و مواد منفجره استفاده میشد که این امر باعث ایجاد سر و صدای زیاد و آلودگی حاصل از گرد و غبار در حین عملیات تخریب میشد! علاوه بر آن ، استفاده از مواد منفجره خطر تخریب ساختمان های مجاور را در پی داشت.

با پیشرفت چشمگیر ساخت و ساز و احداث ساختمان ها در کنار هم ، استفاده از روشی اصولی برای تخریب سازه ، خصوصا سازه های بلند که در مناطق شلوغ و در مجاور هم ساخته می شوند امری ضروری به حساب می آید. ناگفته نماند ؛ اگر از مزایای پیش فروش آپارتمان در شیراز یا مشارکت در ساخت در شیراز مطلع نیستید ، می توانید با متخصصان دیساتک تماس حاصل فرمایید و از این مزایا بهره مند شوید. در ادامه تمام نکاتی که پیش از تخریب ساختمان باید بدانیم! را ذکر خواهیم کرد ، با ما همراه باشید..

نکاتی که پیش از تخریب ساختمان باید بدانیم!

مفهوم تخریب ساختمان

پیش از اینکه به نکات اصلی پیش از تخریب بپردازیم ، باید معنی و مفهوم دقیق تخریب ساختمان را بدانید! هر امری که مستلزم جدا کردن مصالح از ساختمان به منظور حذف ، نوسازی ساختمان ، تعمیرات اساسی ، مرمت و بازسازی تمام یا بخشی از سازه باشد تخریب نامیده می شود. در زمینه ساختار فیزیکی ، تخریب ساختمان شامل : تخریب انتخابی اجزای ساختمان به ویژه برای بازیافت استفاده می شود و مدیریت مواد دفعی است. این مورد با تخریبی که در آن یک محل خاص با شدیدترین روش‌ ها به طور کلی از ساختمان‌ ها پاکسازی می شود ، بسیار متفاوت است. آیا می دانستید تخریب به عنوان ساخت معکوس ، در صنعت ساخت و ساز شناخته می شود؟ فرآیند تخریب ساختمان‌ ها به عنوان یک فعالیت قدیمی و سنتی مطرح است که با حوزه علمی در حال توسعه روش پایدار و سبز ساختمان ارتباط دارد. ساختمان‌ ها هم مانند هر چیز دیگری چرخه حیاتی دارند.

 

تخریب به روش مکانیکی

باید بدانید که تخریب مکانیکی رایج ترین و طبیعی ترین روش تخریب است که نظر اکثر معماران را به سوی خود جلب نموده است! در این روش کاربردی از بیل های مکانیکی هیدرولیک و ماشین آلات سنگین ، برای تخریب استفاده می شود. با کمک یدک کش یا زباله دان‌ ، آوار و مخروبه‌ ها حمل خواهد شد و به مکانی مناسب منتقل می شوند. با روش تخریب مکانیکی می‌ توانید در مدت زمان نسبتا کمتری تخریب ساختمان مورد نظر را انجام دهید.

نکاتی که پیش از تخریب ساختمان باید بدانیم!

تخریب دستی چگونه است؟

در این روش ، ساختار شکنی یا تخریب به صورت دستی انجام می‌ شود. توجه کنید! سازمان حفاظت از محیط زیست ادعا کرده است که اگر خانه خود را به طور دستی خراب کنید ، می‌ توانید حدود 70٪ از مصالح ساختمانی خود را دوباره استفاده کنید! از آن جا که این کار یک فرآیند دستی است ، تخریب کامل به زمان زیادی نیاز دارد. همچنین نسبت به روش تخریب مکانیکی پر هزینه تر است. مزیت قابل توجه این روش ، این است که به شما امکان استفاده مجدد از درها ، وسایل روشنایی ، سینک ، وان‌ ها ، لوله ‌های مسی و… را می‌ دهد.

 

تخریب انفجاری!

روش تخریب انفجاری یک راه غیر متداول برای انهدام سازه است که معمولا برای تخریب سازه‌ های بزرگ در مناطق شهری استفاده می‌ شود. در این روش با استفاده از مواد منفجره ، ساختمان به درون خود فرو می‌ ریزد.

 

تمامی سرویس های موجود را قطع کنید!

در نظر داشته باشید که ، باید تمام سرویس‌ های نصب شده در خانه مانند : آب ، برق ، گاز و فاضلاب را حتما قطع کنید. اگر این موارد را قطع نکنید و کار تخریب را شروع کنید ، در آن نه تنها همسایگان بلکه کل منطقه اطراف شما آسیب خواهند دید!

نکاتی که پیش از تخریب ساختمان باید بدانیم!

مقابله با آزبست

آزبست ممکن است سرعت پروژه شما را به اندازه قابل توجهی کم کند. بنابراین اگر در هر قسمت از خانه آزبست وجود دارد ، اقدامات لازم را برای از بین بردن آن در نظر بگیرید. رنگ سرب ، قالب ، چوب پوسیده و سایر مواد خطرناک نیز ممکن است سرعت پروژه را کاهش دهند. برای مقابله با این موانع باید کارهای موثری را انجام دهید تا بتوانید کار تخریب را با سرعت قابل قبولی به سرانجام رسانید.

 

مشاوره هدفمند!

در این بخش نکاتی که پیش از تخریب ساختمان باید بدانیم! را مورد بررسی قرار دادیم تا بتوانید با خیال راحت برای این امر اقدام نمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword