انواع پله های دکوراتیو

انواع پله های دکوراتیو

انواع پله های دکوراتیو

انواع پله های دکوراتیو

انواع پله های دکوراتیو با فرم ها متریال متنوعی برای هر سبک فضایی طراحی و ساخته می شوند که در انتخاب آن ها باید نهایت دقت را داشته باشید. معمولا این پله ها متناسب با کاربرد و دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر ساخته می شوند. در فضاهای بیرونی یا داخلی ساختمان از مدل های گوناگون این پله ها استفاده می شود که امروزه طرفداران بسیاری را به سوی خود جذب نموده است.

موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که پله‌‌ های اصلی ساختمان در زمان ساخت سازه طراحی و اجرا می‌‌ شوند ولی اجرای پله‌ های دکوراتیو را می‌ توانید هر زمانی که می خواهید ، انجام دهید. ناگفته نماند ، اگر شما عزیزان هم قصد مشارکت در ساخت در شیراز را دارید ، می توانید با متخصصان دیساتک تماس حاصل فرمایید و از مزایای آن بهره مند شوید. در ادامه انواع پله های دکوراتیو را مورد بررسی قرار خواهیم داد ، با ما همراه باشید..

انواع پله های دکوراتیو

روش اجرای پله های دکوراتیو

پله های دکوراتیو یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین انواع پله های مورد استفاده در فضای داخلی بسیاری از ساختمان ها و خانه های دوبلکس می باشند که از زیبایی و طراحی فوق العاده ای برخوردار هستند. پله های دکوراتیو را می توان با متریال های مختلفی مانند : فلز ، شیشه ، چوب ، سنگ و بتن ساخت و متناسب با دیگر المانهای بکار رفته در فضا در مکان صحیح آن بکار برد. از آن جایی که این پله ها نوعی کار هنری هم محسوب می شوند ، خلاقیت ترکیب با دیگر متریال ها نیز وجود دارد. به عنوان مثال معمولا برخی از راه پله های چوبی را با نرده فلزی و یا راه پله های بتنی را با نرده های سنگی طراحی و اجرا می کنند.

اجرای پله های دکوراتیو بین سطوح غیر هم‌ سطح و طبقات یک ساختمان به شکلی زیبا می باشد. پله‌ های دکوراتیو بیشتر برای فضاهای داخلی ساختمان و در خانه‌ های دوبلکس ، تریبلکس و یا فضاهایی که دارای نیم‌ طبقه‌ اند به کار می‌ روند. برای اجرای پله‌ های دکوراتیو یا باید از مدل‌ های آماده موجود در بازار استفاده کرد و یا طرح پیشنهادی خود را متناسب با فضا به متخصصان امر سفارش داد تا با رعایت استاندارد‌ها و مسائل ایمنی ساخته و اجرا کنند.

انواع پله های دکوراتیو

پله دکوراتیو فلزی

پله های فلزی اصالت و محبوبیت چندین ساله داشته و از مقاومت چشمگیری برخوردار می باشند. از آنجایی که در تمامی انواع ساختمان ها از جمله مسکونی ، اداری ، تجاری و آموزشی کاربرد دارد. بسیاری از افراد آن ها را در اولویت قرار می‌ دهند.

 

پله چوبی

پله‌ های دکوراتیو چوبی علاوه برمتصل کردن طبقات و لایه های مختلف ساختمان ، حس زیبای بکر طبیعت رادر گوشه ای از منزل به انسان یاد آوری می‌ کند. در اجرای این پله ها از چوب‌ های متفاوتی استفاده می شود که مقاومت بالایی دارند.

 

پله جنس اکسپوز

پله های دکوراتیو اکسپوز یکی از مهم ترین عنصرهای داخلی هستند که به روش جدید طراحی و ساخته می‌ شوند. با اینکه پله اکسپوز حجم زیادی از فضای شما را در بر می گیرد ولی بسیار مدرن است. پله گرد ، ترکیبی و مستقیم ، نوعی از این پله‌ ها محسوب می شوند.

انواع پله های دکوراتیو

پله دکوراتیو مدرن کنسولی

در خانه های لوکس و زیبا که معمار به دنبال نوعی پله می گردد که فضای کمتری را اشغال کند ، پله مدرن بکار برده می شود. در این پله‌ ها خط‌ های استفاده شده انحنا ندارند. معمولا رفت و آمد کردن بر روی این پله های شیک بسیار راحت است. این نوع پله ها محوری کناری دارند که اصلی ترین اسکلت را به وجود می آورد و با کف پله متوسط دسته بندی می شود.

 

مشاوره هدفمند!

در این بخش انواع پله های دکوراتیو را مورد بررسی قرار دادیم تا راحت تر بتوانید این دو سبک را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزرسانی : 28 دی 1401

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword