انواع پنجره دوجداره

انواع پنجره دوجداره

انواع پنجره دوجداره

انواع پنجره دوجداره

آیا می دانید دلیل استفاده از پنجره دوجداره چیست؟ در این بخش قصد داریم انواع پنجره دوجداره را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید بهترین نوع آن را انتخاب نمایید. امروزه با سرد شدن هوا در فصب زمستان و قیمت بالای انرژی های حرارتی و از سویی دیگر آلودگی سوتی در شهر های بزرگ و اختلال در آرامش افراد ، استفاده از پنجره دوجداره امری ضروری به حساب می آید! هیچ نگران این موضوع نباشید ، دیساتک اینجاست که شما عزیزان را در رابطه با خرید این نوع پنجره ها راهنمایی کند! همچنین اگر قصد مشارکت در ساخت در شیراز دارید می توانید سریعا با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید تا از مزایای آن مطلع شوید.

انواع پنجره دوجداره

آشنایی با نواع پنجره دوجداره

امروزه کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که 40 درصد هدر رفتن انرژی ساختمان ها از طریق پنجره ها می باشد. یکی از اصلی ترین راه های جلوگيری از اين اتلاف انرژی استفاده از درب و پنجره دوجداره می باشد ، به طوری كه در حال حاضر 70 درصد ساختمان های اروپا از اين نوع درب و پنجره دوجداره استفاده می کنند و در اتلاف انرژی صرفه جویی می کنند. عموما پنجره دوجداره با عنوان فنی UPVC (Unplasticised Poly Vinyl Chloride) شناخته می شوند ؛ هرچند که در کشور ما واژه پنجره دوجداره به پنجره هایی که قاب آن از جنس های فلزی بوده و شیشه آن دوجداره می باشد نیز گفته می شود.

اين ماده يک نوع ترموپلاست مدرن متشكل از مشتقات اصلی نفت خام و نمک طعام است. علاوه بر این پنجره دوجداره ، امروزه پنجره های دیگری نیز با عنوان پنجره های چوبی ، آلومینیومی و آهنی دوجداره نیز به مشتریان پیشنهاد می گردد که بعضا در کنار قیمت مناسب تر ، برخی از ویژگی های اصلی پنجره های دوجداره را دارا نمی باشند. در ادامه به انواع پنجره دوجداره موجود در بازار می پردازیم و مزایای هر یک را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

پنجره آلومینیمی

پنجره های آلومینیمی دارای عمر بالاتری نسبت به باقی پنجره ها می باشد و سبک تر و نازک تر می باشند ، همچنین حمل و نصب ساده تری نيز دارد. هر چند که می توان شیشه پنجره های دوجداره را ساخت ، اما از آنجایی که بدنه قاب این نوع پنجره ها عايق نبوده و در نتيجه گرما را هدر داده ، سرما را به داخل راه داده و عرق می كند که عملا خواص کامل پنجره های دوجداره را ندارند. آلومينيم يک فلز بوده و در مقابل خوردگی و زنگ زدگی آسيب پذير است و ممکن است مشکلات جدی را پیش آورد. تو رفتگی و خراش خوردگی آلومينيم قابل تعمير نبوده و بايد كلا تعويض گردد. گوشه های درب ها و پنجره های آلومينيمی به صورت مكانيكی به يكديگر متصل می شوند كه باعث آسيب پذيری آن در برابر تغيير شكل خواهد بود.

انواع پنجره دوجداره

پنجره چوبی

چوب سرما و گرما را عبور نمی دهد اما خاصيت شكنندگی بالایی دارد که بزرگ ترین عیب آن به حساب می آید. بنابراين در طول زمان به خصوص در قسمت های خارجی ترک خورده و می شكند.

 

پنجره های آهنی

پنجره های آهنی نیز به صورت دوجداره قابل ساخت می باشند. مزیت اصلی آن ها قیمت مناسب تر ، قابل ترمیم بودن ( در صورت شکستگی لولاها ) و رنگ پذیری مناسب می باشد. اما در نظر داشته باشید که همان مشکلات عایقی پنجره های آلومینیومی را داراست. به علاوه درزگیری آن نیز معمولا به درستی قابل انجام نبوده و در هنگام بارندگی باعث نفوذ آب از اطراف به داخل پنجره می شود. زنگ زدگی به مرور زمان از دیگر مشکلات این نوع پنجره ها می باشد.

 

کاربرد شیشه های دوجداره

استفاده از شیشه های دوجداره به دلیل حفظ انرژی حرارتی و کاهش آلودگی صوتی در پنجره ساختمان بیمارستان ها ، کتابخانه ها ، موزه ها ، و ساختمان های حاشیه خیابان های پر تردد کاربرد وسیع دارند. اخیرا برای ایمنی و آسایش بیشتر پنجره وسایل نقلیه عمومی مانند واگن های قطار و اتوبوس های بین شهری نیز با شیشه های دو جداره تجهیز شده اند. میانگین سر و صدا در شهرهای بزرگ در حدود 65 تا 70 دسیبل است. این در حالی است که شدت صوت مجاز برای بیمارستان ها و محیط هایی از این قبیل حداکثر 39 دسیبل است.

شیشه های دو جداره (پنجره دوجداره) می توانند شدت صوت را حدود 50 دسیبل کاهش دهند ، و آن را به مرز 20 تا 30 دسیبل برسانند. علاوه بر این شیشه های دو جداره انتقال گرما را به شیوه های گوناگون و با رعایت نمودن اصول مهندسی تا حد زیادی کاهش می دهند. لایه های هوای خشک که خود عایق طبیعی محسوب می شوند بین دو جداره شیشه محبوس می شود که قابل مقایسه با یک پوشش فایبر گلاس است.

انواع پنجره دوجداره

ساختار پنجره دوجداره

اساس پنجره دوجداره ، شیشه دوجداره آن می باشد. سیستم شیشه دوجداره شامل دو یا چند لایه شیشه که به طور موازی در فواصل مساوی از یکدیگر قرار گرفته اند و توسط اسپیسر در دور تادور آن ، از هم جدا شده اند. فضای بین شیشه ها را می توان با هوا یا گاز آرگون ( عایق حرارتی ) وهمچنین گازSF6 ( عایق صوتی ) و یا ترکیبی از هردو با فشاری تقریبا معادل فشار هوا پر نمود. در شیشه های دو جداره غالبا از اسپیسر های آلومینیمی استفاده می شود که درون اسپیسر را با ماده رطوبت گیر ( سیلیکا ژل ) پر می کنند که این ماده سبب جذب رطوبت هوای مابین دو شیشه می گردد و توسط مواد درزگیر مناسب ، کاملا آب بندی شده است.

 

مشاوره هدفمند!

در این بخش انواع پنجره دوجداره را مورد بررسی قرار دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزرسانی : 26 دی 1401

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword