نازک کاری ساختمان به چه معناست؟

نازک کاری ساختمان به چه معناست؟

نازک کاری ساختمان به چه معناست؟

نازک کاری ساختمان به چه معناست؟

آیا می دانید نازک کاری ساختمان به چه معناست؟ نازک کاری ساختمان به فعالیت هایی گفته می شود که برای محافظت و زیباسازی دکوراسیون داخلی ، پس از بازسازی منزل بر روی سفت کاری ساختمان انجام می شود. آن چیزی که در مقابل چشم هر بیننده ای قرار می گیرد لایه نازکی از مصالحی است که لایه سفت زیرین را پوشش می دهد. مراحلی نظیر : عایق کاری ، برق کشی ، سنگ کاری ، کاشی کاری ، نقاشی و… جزوی از نازک کاری ساختمان به حساب می آیند. اولین چیزی که هنگام ورود به ساختمان نظر اکثر افراد را به خود جلب می کند ، نازک کاری انجام شده و دقت و ظرافت به کار رفته در آن است. بنابراین نازک کاری ساختمان در زیبایی فضای داخلی بنا ، نقش اساسی داشته و از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر شما عزیزان هم در رابطه با مشارکت در ساخت در شیراز نیاز به مشاوره دارید ، می توانید هم اکنون با متخصصان ما در دیساتک تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید! در ادامه مراحل نازک کاری ساختمان را مورد بررسی قرار خواهیم داد ، با ما همراه باشید..

نازک کاری ساختمان به چه معناست؟

مراحل نازک کاری ساختمان شامل چه موارد می شود؟

مراحل نازک کاری شامل موارد متنوعی می شود که اول آن ها را ذکر خواهیم کرد و در ادامه هر کدام را شرح می دهیم :

 • اندود کاری
 • شمشه گیری
 • سفید کاری
 • قرنیز کاری
 • عایق کاری
 • کف سازی
 • کاشی کاری و …

 

اندودکاری

اندود کاری پس از اتمام تاسیسات در مرحله گچ کاری ساختمان اجرا می شود. این نازک کاری در دو نوع انجام می شود : اندود کاری داخلی و اندود کاری خارجی ، در اندود کاری داخلی معمولا از گچ و خاک استفاده می شود چون رطوبت وجود ندارد. اما در اندود کاری خارجی از سیمان استفاده می شود زیرا هم باید زیبایی ظاهری داشته باشد و هم اینکه از استحکام بالایی برخوردار باشد.

 

شمشه گیری

چون دیوارکشی دارای پستی و بلندی است در شمشه کاری با استفاده از شاقول دیوار را تراز می کنند در صورت عدم توجه به این مسئله پس از پایان کار ساختمان با یک دیوار کج و باد کرده و غیر هم سطح مواجه خواهیم بود. دلیل انجام شمشه گیری این است که باید دیوارها مسطح شوند. مصالح بکار رفته در این نازک کاری از جنس گچ و خاک است.

نازک کاری ساختمان به چه معناست؟

سفید کاری

پس از مرحله اندود کاری اجرا می شود و به دلیل قرار گرفتن در روی کار و تماس مستقیم با بیننده نیاز به دقت بیشتری دارد. ملات گچ بکار رفته در سفید کاری ، نسبت به گچ و خاک اندود کاری ، زودتر خود را می گیرد. توجه داشته باشید که این امر نیاز به تجربه و مهارت کافی دارد ، بنابراین پروژه سفید کاری خود را به فرد کاربلدی بسپارید!

 

قرنیز کاری

قرنیز کاری نوعی نازک کاری است که روی گچ کاری کار می شود و جهت محافظت گچ از ضربه یا رطوبت در دکوراسیون داخلی کار می شود. معمولا جنس قرنیز کاری نسبت به سبکی که کار می شود یا در خواستی که صاحب کار دارد متفاوت است. نوع سنگ به کار رفته کاملا سلیقه ای است و بستگی به خواسته شما دارد.

 

عایق کاری

این مرحله در حمام یا سرویس بهداشتی و یا کف آشپزخانه اجرا می شود. معمولا بهتر است نازک کاری ساختمان در این بازه طی دو مرحله کار شود که کیفیت کار تضمین شود. مرحله اول عایق کاری دیوار و مرحله دوم عایق کاری کف با قیر گونی است که باید مراقب باشید در اثر رفت و آمد قیر گونی آسیب نبیند.

 

کاشی کاری

زیر سازی یک کاشی کاری خوب ، به وسیله گچ یا ماسه اجرا شود. پس از تراز کردن، کاشی را با استفاده از تراز و شاقول بر روی آن قرار داده و به صورت موقت با استفاده از گچ و گل رس ، تعادل کاشی را در آن وضعیت حفظ کرده و سپس بند کشی می نمایند. دیوار به علت اندود کاری صاف و مسطح است پس کاشی کاری آن راحت است. اما در مورد کف یا سرامیک نازک کاری بیشتری لازم است.

نازک کاری ساختمان به چه معناست؟

کف سازی

کف سازی نهایی در نازک کاری ساختمان در هر قسمت از ساختمان نسبت به دیگری متفاوت است. انواع کفپوش های بکار رفته از سنگ و موزائیک و کاشی گرفته تا کاشی های لعابی و پارکت و مصالح لوکس و شیک که هر کدام متخصص خاص خود را میطلبد. کف سازی در سطح مفید سالن‌ ، اتاق‌ ها ، سرویس‌ های بهداشتی ، اشپزخانه یا انبار اجرا می شود.

 

مشاوره هدفمند!

در این بخش به سوال نازک کاری ساختمان به چه معناست؟ پاسخ دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید و به متخصصان پروژه خود را تحویل دهید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزرسانی : 28 دی 1401

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword