پیمانکاری ساختمان به چه معناست؟

پیمانکاری ساختمان به چه معناست؟

پیمانکاری ساختمان به چه معناست؟

پیمانکاری ساختمان به چه معناست؟

آیا می دانید پیمانکاری ساختمان به چه معناست؟ در ادامه این مطلب از دیساتک قصد داریم که انواع پیمانکاری را بررسی نماییم تا بتوانید با خیال راحت ، متخصص ترین فرد را در این زمینه انتخاب کنید و پروژه خود را به آن بسپارید. جهت اجرای باکیفیت تر و سریع تر پروژه های ساختمانی ، از افراد متخصص در این زمینه استفاده می شود که به این دسته از افراد متخصص ، پیمانکار گفته می شود. وظایف پیمانکار می تواند بر عهده یک شخص حقیقی و یا یک شرکت باشد. در حقیقت طرف پیمانکار با فراهم کردن نیروهای متخصص و ابزار آلات مناسب سبب اجرای بهتر پروژه خواهد شد. در این ، میان بین پیمانکار و کارفرما قرار دادی بسته خواهد شد که در آن مواردی نظیر : مدت زمان اتمام پروژه ، روش ساخت و ساز ، مشخص کردن نوع متریال و ابزار آلات ، مواد و مصالح ساختمانی ، مبلغ توافق شده و نحوه پرداخت آن اشاره خواهد شد.

هنگامی که قراردادی بین پیمانکار و کارفرما صورت می‌ گیرد دارای شرایطی است که به دو صورت اختصاصی و عمومی می‌ باشد و باید همه‌ چیز در قرارداد به طور واضح مشخص شود. ناگفته نماند ؛ اگر در رابطه با مشارکت در ساخت در شیراز یا پیش فروش آپارتمان در شیراز سوالاتی دارید ، می توانید هم اکنون با متخصصان ما در دیساتک تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید! در ادامه به سوال پیمانکاری به چه معناست؟ پاسخ خواهیم داد و انواع آن را مورد بررسی قرار می دهیم ، با ما همراه باشید..

پیمانکاری ساختمان به چه معناست؟

وظایف اصلی پیمانکار چیست؟

وظایف یک پیمانکار ساختمان کاملا بستگی به قراردادی دارد که با صاحب پروژه توافق کرده و امضا شده است به عنوان مثال ، اگر قرارداد یک پیمانکار ساختمانی به صورت عمومی باشد و اجرای تمامی کارهای ساخت یک پروژه را بر عهده بگیرد ، مسلما متعهد است کل مجموعه ساخت و ساز را مدیریت کند اما اگر قراردادی جزئی ثبت کرده باشد موظف به اجرای همان مراحل ساخت می شود. با در نظر گرفتن تمام این شرایط ، چند مورد اصلی است که معمولا در هر قراردادی موجود می باشد و ما در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. برنامه ریزی برای تهیه متریال و مصالح مورد نیاز ساخت و ساز یکی از وظایف مهم هر پیمانکاری به حساب می آید که باید به آن توجه بسیاری داشته باشند. به طور کلی این منابع شامل نیروی انسانی ، ابزارآلات و مصالح می شوند. یک پیمانکار باید به نحوی برنامه ریزی کند که در تمامی مراحل این موارد در اختیار پروژه قرار داشته باشد.

نظارت کامل بر روی اجرای پروژه طبق برنامه و نقشه طراحی شده تعهد مهم دیگر یک پیمانکار ساختمان می باشد. پیمانکار می بایست در تمامی مراحل با نظارت بر روی اجرای قسمت های مختلف پروژه مانع از انحراف آن از برنامه تعیین شده و اجرای هر بخش شود. در یک پروژه ساختمانی فراهم آوردن شرایط مناسب برای حفاظت از جان منابع انسانی و همچنین حراست از تجهیزات موجود در پروژه از جمله وظایف پیمانکار ساختمان می باشد و احیانا اگر هر کدام از این موارد دچار صدمه و آسیب شدند ، جبران خسارت یا درمان آن ها برعهده وی می باشد!

پیمانکاری ساختمان به چه معناست؟

پیمانکاری در زمینه آرماتور بندی و بتن ریزی

در یک پیمانکاری انجام مرحله آرماتور بندی شناژ ، سقف و ستون ها به همراه بتن ریزی آن ها معمولا به کارشناسان و افراد خبره در این زمینه سپرده می شود. به همین دلیل در پروژه های بزرگ و پیچیده ، انجام این عملیات ها را به پیمانکارهای باتجربه می سپارند.

 

پیمانکاری در زمینه تخریب و خاک برداری

پیمانکاری در این حوزه که یکی از اصلی ترین ترین مراحل پیمانکاری ساخت و ساز می باشد ، بیشتر به منظور مراحل ابتدایی یک پروژه انجام می پذیرد و در آن متناسب با قرارداد و برنامه تعیین شده به انجام عملیات های خاک برداری و تخریب پرداخته می شود.

 

پیمانکار حوزه تاسیسات

حوزه مهم دیگری که معمولا در یک پیمانکاری ساخت و ساز مورد نیاز است ، انجام لوله کشی و نصب تاسیسات می باشد. پیمانکاری در این حوزه معمولا از بعد انجام مراحل سفت کاری و آغاز مراحل نازک کاری شروع و تا پایان پروژه انجام می پذیرد.

پیمانکاری ساختمان به چه معناست؟

هزینه پیمانکاری چگونه است؟

برای توضیح بهتر این مورد نیاز است تا با شیوه های محاسبه هزینه آشنا شوید. به طور کلی بر اساس ساخت متر مربع و یا ساخت به صورت درصدی ، هزینه پیمانکار پرداخت می شود. هر یک از شیوه ها دارای ویژگی های خاص خود می باشند که می بایست یکی را انتخاب نمایید. هزینه های اشاره شده صرفا اجرت انجام کار می باشند و مبالغ مربوط به شهرداری ، نظام مهندسی و سایر موارد بر عهده کارفرما می باشد. وظایف پیمانکار و کارفرما این است که در شروع پروژه ، در یک قرارداد مشخص به ریز جزئیات اشاره کنند و به صورت کامل به تعهدات ارائه شده عمل نمایند. در پروژه های بزرگ و عمدتا ویژه ، نیاز به پیمانکار ساختمان بیش از قبل حس می شود. جهت تسریع در اجرای پروژه ، تخصصی تر شدن کارها و مدیریت هزینه ، انتخاب پیمانکار بهترین گزینه می باشد.

 

مشاوره هدفمند!

در این بخش به سوال پیمانکاری ساختمان به چه معناست؟ پاسخ دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزسانی : 1401/12/21

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword