مشارکت در ساخت به چه معناست؟

مشارکت در ساخت به چه معناست؟

مشارکت در ساخت به چه معناست؟

مشارکت در ساخت به چه معناست؟

آیا می دانید مشارکت در ساخت به چه معناست؟ قطعا این عبارت را شنیده اید اما ممکن است ندانید شرایط و قوانین این توافق را ندانید! دیساتک این مطلب را به همین منظور آماده کرده است تا شما با خیال راحت بتوانید برای مشارکت در ساخت در شیراز اقدام نمایید. بارها شنیده‌ ایم که صاحب یک خانه یا زمین ، ملک خود را به سازنده‌ ای واگذار کرده تا آن را تبدیل به آپارتمان کند و در ازای آن صاحب چند واحد آپارتمان شود ؛ توافقی که بسیار خوب به نظر می‌ رسد و می‌ تواند ضمن زیبایی ساختمان شما را صاحب چند واحد نوساز کند. اگر در این فکر هستید که زمین یا خانه قدیمی خود را بفروشید و با پول آن خانه جدیدی بخرید ، مشارکت در ساخت یکی از راه‌ هایی است که به شما پیشنهاد می کنیم تا که سبب افزایش سرمایه شما می شود. ناگفته نماند ؛ اگر از مزایای مشارکت در ساخت در شیراز یا خرید آپارتمان در شیراز مطلع نیستید ، هم اکنون می توانید با متخخصان دیساتک تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید! در ادامه مزایا و قوانین مشارکت در ساخت را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار خواهیم داد ، با ما همراه باشید..

مشارکت در ساخت به چه معناست؟

مشارکت در ساخت چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست این قرار داد یک نوع توافق دو طرفه می باشد که هر یک از طرفین سرمایه یا چیزی برای ارائه دارند که نسبت به آن با هم شریک می شوند اما بگذارید مثال واضح‌ تری بزنیم ؛ مثلا شما صاحب خانه‌ ای ویلایی و کلنگی هستید. با توجه به افزایش جمعیت و نیاز به مسکن و بالا رفتن قیمت خانه ، به این فکر افتاده‌ اید که خانه‌ تان را خراب کنید و در همان زمین آپارتمانی چند طبقه بسازید.

اما مشکل اصلی شما این است که نه تخصص این کار را دارید و نه بودجه کافی را! اینجاست که مشارکت در ساخت می‌ تواند به کمک شما بیاید.. به این صورت که یک سازنده سرمایه و تخصص خود را با شما شریک می‌ شود و برایتان آن خانه‌ کلنگی را تبدیل به آپارتمانی چند طبقه می‌ کند. در نهایت شما با سازنده در سودی که از این ساخت و ساز به دست می‌ آید شریک می‌ شوید. در ادامه مزایا و شرایط مشارکت در ساخت را به شما عزیزان ارائه خواهیم داد تا بتوانید با خیال راحت برای این امر اقدام نمایید.

مشارکت در ساخت به چه معناست؟

استفاده از امکانات روز

ساختمان‌ های قدیمی امکانات قدیمی دارند. پا درد و کمردرد این روزها عضو جدا نشدنی از خانواده‌ های ایرانی شده که باعث می‌ شود افراد وقتی به میان‌ سالی قدم می‌ گذارند نتوانند بدون درد از پله‌ ها یا دستشویی ایرانی استفاده کنند. با بازسازی علاوه بر افزایش زیبایی ساختمان ، می‌ توان برای ساختمان آسانسور یا دستشویی فرنگی در نظر گرفت. بسیاری از ساختمان‌ های قدیمی از مشکلات مربوط به فاضلاب ، بوی بد آن و حشرات رنج می‌ برند که ناشی از طراحی غیر اصولی و نادرست شبکه فاضلاب خانه است.

بعضی از ساکنین آپارتمان‌ های قدیمی شکایت دارند که صدای همسایه‌ بالایی در منزلشان شنیده می‌ شود. بسیاری از سیستم گرمایش غیر اصولی خانه شکایت دارند و به خاطر طراحی بد مجبورند سالانه هزینه زیادی بابت گرمایش خانه پرداخت کنند و در نهایت هم نتیجه‌ مطلوب دریافت نخواهند کرد. این‌ ها چند مورد جزئی از مشکلات مربوط به امکانات خانه‌های کلنگی بود. با بازسازی خانه‌ های کلنگی می‌ توان از شر چنین مشکلاتی خلاص شد ، خانه را به امکانات روز مجهز کرد و زندگی خود را با آرامش تمام سپری کرد.

 

افزایش سرمایه و ارزش ملک

اگر بخواهید خانه‌ کلنگی خود را بفروشید عملا به خاطر خود بنا نمی‌ توانید هیچ پولی از خریدار بگیرید و انگار دارید زمین خام را به خریدار می‌ فروشید. این در حالی است که اگر بعد از فروش بخواهید خانه‌ دیگری ( معمولا نوساز ) بخرید ، علاوه بر قیمت زمین باید هزینه‌ ارزش بنا را هم به فروشنده پرداخت نمایید. در واقع دو برابر ضرر کرده‌ اید به طوری که : یک بار از ارزش بنای خانه‌ کلنگی خود صرف نظر کرده‌ اید و بعد ارزش خانه‌ نوساز را به فروشنده پرداخت کرده‌ اید. با مشارکت در ساخت در شیراز می‌ توانید این مشکل را پشت سر بگذارید!

وقتی منزل خود را بازسازی می‌ کنید عملا دارید باعث افزایش سرمایه خود می‌ شوید و حتی اگر نخواهید خودتان در آن خانه زندگی کنید ، از فروش آن سود بسیار بیشتری عایدتان می‌ شود. حتی فرزندانتان نیز از این اقدام هوشمندانه‌ شما بهره می‌ برند که یکی از ویژگی های اصلی مشارکت در ساخت به حساب می آید.

مشارکت در ساخت به چه معناست؟

تبدیل سریع ملک به نقدینگی!

برای خانه‌ های کلنگی به سختی خریدار پیدا می‌ شود و این در حالی است که خانه‌ های نوساز همیشه مشتری خودشان را دارند. اگر بخواهید سرمایه‌ تان (خانه) را سریعا به پول نقد تبدیل کنید ، یکی از بهترین راه‌ ها بازسازی و نوسازی ملک است.
مواردی که ذکر شد فقط بخشی از فواید بازسازی خانه‌ های فرسوده بود که مشارکت در ساخت فرآیند آن‌ را بسیار ساده کرده است. البته این قرارداد مانند هر قراردادی خطرات و ریسک‌ های خاص خودش را دارد که اگر نکات ذکر شده را رعایت کنید می‌ توانید تجربه‌ خوبی از این مشارکت داشته باشید.

 

مشاوره هدفمند!

در این بخش به سوال مشارکت در ساخت به چه معناست؟ پاسخ دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره مشارکت در ساخت در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزسانی : 1401/12/21

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword