ملک اکازیون یعنی چه؟

ملک اکازیون یعنی چه؟

ملک اکازیون یعنی چه؟

ملک اکازیون یعنی چه؟

آیا می دانید داشتن یک ملک اکازیون یعنی چه؟  تا به حال از خود پرسیده اید ملک اکازیون چیست و چه ویژگی های خاصی دارد؟ املاک اکازیون را چگونه تشخیص دهیم؟ ما در گروه انبوه سازان دیساتک پاسخ تمام سوالات شما را آماده ارائه کرده ایم که در ادامه به آن ها می پردازیم با ما همراه باشید… اگر قصد خرید ملکی را داشته باشید، قطعا کلمه اکازیون را شنیده اید. این واژه را اغلب مشاورین املاک جهت ترغیب مشتری برای خرید ملک، استفاده می کنند. در زبان ساده ( ملک اکازیون ) یعنی ملک همه چیز تمام و تکمیل!! از هر نظر ملک شرایط مناسبی نسبت به ملک های دیگر در منطقه قیمت پایین تر دارد و از امکانات بهتر و کامل تری برخوردار است. ناگفته نماند ؛ اگر از مزایای مشارکت در ساخت در شیراز و خرید آپارتمان در شیراز مطلع نیستید ، می توانید هم اکنون با متخصصان ما در دیساتک تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید! یکبار برای همیشه اعتماد خود را به ما بسپارید..

ملک اکازیون یعنی چه؟

واژه اکازیون به چه معناست؟

واژه “اکازیون” یا “occasion” به معنای دارای شرایط ویژه ی استثنائی و خاص است.

 

ملک اکازیون

همانطور که می دانید به ملکی که نسبت به املاک مشابه ، قیمت پایین‌ تر و امکانات و شرایط بهتر و کامل‌تر داشته باشد را ملک اکازیون می‌گویند. زمانی که مشاور املاکی می‌گوید این ملک اکازیون است یعنی نسبت به بودجه و شرایط مشتری ، بهترین انتخاب نسبت به دیگر ملک ها است. توجه: باید بدانید که همیشه هم اینگونه نیست که خانه از هر نظر اکازیون و خاص باشد. قبل از هر اقدامی برای معامله باید تمام شرایط ملک را با دیگر املاک در منطقه، مقایسه کنید.

 • شرایط یک ملک اکازیون
 • قیمت مناسب
 • کیفیت عالی ساخت‌وساز
 • کاربری و شرایط منطقه
 • میزان قدرالسهم
 • شرایط محل و همسایگان
 • شرایط ویژه پرداخت
 • مشاعات خانه
 • امکان تجمیع

گروه انبوه سازان دیساتک برای شما عزیزان تمام ویژگی های مربوط به ملک اکازیون را آماده کرده است که در ادامه ، تمام نکات را مورد بررسی قرار می دهیم.

ملک اکازیون یعنی چه؟

قیمت مناسب ملک

ویژگی اول بدین ترتیب است که ، مناسب بودن قیمت ملک یکی از فاکتور های مهم در خرید خانه اکازیون می باشد. زمانی که از ملک اکازیون صحبت می شود ، یعنی قیمت ملک سطح قابل قبولی دارد و خانه های دیگر که امکانات مشابهی با این ملک دارند قیمت بالاتری دارند.

اما در نظر بگیرید که، پایین بودن قیمت ملک نسبت به املاک مشابه، به منظور اکازیون بودن آن نیست. گاهی ملکی در طبقه چهارم یک آپارتمان بدون آسانسور قرار دارد، این ملک به هیچ وجه جزو خانه اکازیون محسوب نمی‌شود. توجه داشته باشید که ، نباید به خاطر بی کیفیت بودن ملک باشد.

 

کیفیت بنا

منظور از اکازیون ، فقط قیمت پایین نمی باشد. زمانی قیمت مناسب قابل قبول هست که کیفیت ساخت بنا هم خوب باشد، در این صورت اکازیون معنایی ندارد. نمای بسیار جذاب و زیبا ، طراحی پلان مناسب و نقشه حرفه ای ، مصالح مرغوب به کار رفته در بنا ، تقسیم‌ بندی مفید فضا و… از جمله مواردی هستند که در اکازیون بودن یک ملک نقش مهمی دارند.

 

شرایط منطقه را در نظر بگیرید!

تراکم جمعینی پایین ، امکانات ، خدمات رفاهی و تفریحی مناسب نسبت به جمعیت منطقه و بکر بودن منطقه،این موارد هم که ذکر شد از جمله فاکتورهای مهم و کلیدی در یک ملک اکازیون است.

 

قدرالسهم ملک

منظور از قدرالسهم آپارتمان سهم هر واحد آپارتمانی از زمین اختصاص داده شده به کل مجتمع آپارتمانی است ، که اصطلاحاً به آن سهم اعیان از عرصه گفته می‌ شود. هر چقدر که مساحت قدرالسهم ملک بیشتر باشد ملک دارای ارزش بالاتری خوهد بود. آن مجتمع‌ های آپارتمانی که در زمین وسیع‌ تری بنا شده باشند،دارای قدرالسهم آپارتمان بیشتری بوده و از ارزش بالاتری برخوردار هستند. وقتی که هر کدام از مالکین دارای قدرالسهم زیادی از زمین باشند، به آن ملک اکازیون می گویند.

ملک اکازیون یعنی چه؟

همسایگان و شرایط محله

هر چقدر همسایگان یک ساختمان به همدیگر شبیه باشند ، یکپارچگی و نظرات مشترک بین آن‌ ها بیشتر و در نتیجه مشکلات آن ها کمتر خواهد بود. در این‌ گونه خانه‌ها مدیریت ساختمان به بدون نقص صورت می‌گیرد و آداب اجتماعی و قوانین به خوبی رعایت می‌شوند.

 

شرایط ویژه پرداخت

شرایط پرداخت بسیار مهم می باشد. یکی از مهم‌ترین عوامل در سرانجام رساندن معامله ملک ، انعطاف فروشنده در شرایط دریافت مبلغ معامله است. دریافت مبلغ به صورت اقساطی، معاوضه یا از طریق وام‌ می‌تواند شرایط بهتری برای خریدار باشد. در نظر داشته باشید، شرایط پرداخت راحت و انعطاف پذیر یکی از فاکتور های مهم در یک ملک اکازیون محسوب می شود.

 

مشاعات ملک

مشاعات خانه، فضاهای مشترک بین ساکنین خانه یا آپارتمان مانند: آسانسور ، حیاط ، لابی ، بام ، پارکینگ و… را شامل می‌شود. در یک ملک اکازیون ، مشاعات باید در بهترین حالت ممکن قرار داشته باشد تا ساکنین در ساختمان بتوانند بهترین بهره‌ وری را از آن‌ ها داشته باشند. مواردی مانند : نظافت ، سرویس و نگهداری مشاعات ، فاکتورهایی هستند که در میزان قابل قبول بودن ساکنان در خانه‌های اکازیون مهم هستند.

 

امکان تجمیع یا تخریب ملکی که قدیمی و فرسوده است

امکان تجمیع یا تخریب خانه ای با املاک مجاور و ایجاد ساختمان های بزرگ‌تر به منظور استفاده از تراکم ساختمانی بیشتر، مخصوصا در مناطقی که بافت قدیمی و فرسوده دارند، یکی از بخش های مهم خانه اکازیون می باشد. ملک های که شرایط تجمیع را دارند، در آینده سود خوبی را به مالکین میرسانند.

توجه :  ما در گروه انبوه سازان دیساتک به شما عزیزان تمامی و بروزترین اخبار ها در رابطه به املاک و ساخت و ساز به شما ارائه می دهیم تا، بهتر و با آگاهی تمام اقدام کنید!

 

مشاوره هدفمند!

در این بخش به سوال ملک اکازیون یعنی چه؟ پاسخ دادیم و خصوصیات آن را برای شما عزیزان بررسی نمودیم. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره خرید ملک اکازیون در شیراز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام فرمایید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما ارتباط برقرار کنید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزسانی : 1401/12/23

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword