سقف اکسپوز چیست؟

سقف اکسپوز چیست؟

سقف اکسپوز چیست؟

سقف اکسپوز چیست؟

آیا می دانید سقف اکسپوز چیست؟ سقف اکسپوز نمای عریان مصالح ساختمانی است که به عنوان سطح تمام شده کار استفاده می شود و روی آن دوباره با یک ماده دیگر ﭘﻮﺷﺎﻧﺪه ﻧﻤﯽ ﺷﻮد. بتن اکسپوز در ساخت و ساز یا بازسازی منزل ، یا ﺑﻪ ﺻﻮرت در ﺟﺎ رﯾﺨﺘﻪ ﻣﯽ‌ ﺷﻮد و یا اینکه به صورت پانل‌ های پیش ساخته مورد استفاده قرار می گیرد. اکسپوز در سقف ، کف و دیوارهای خانه کارایی بسیاری دارد. از مزایای اکسپوز استفاده از فضا با بازده زیاد ، انعطاف بیشتر در طراحی و سهولت ارتباطات بین قسمت های مختلف آن است.

اگر در رابطه با مشارکت در ساخت در شیراز نیاز به مشاوره دارید ، هم اکنون با متخصصان ما در دیساتک تماس حاصل فرمایید تا از مزایای آن مطلع شوید. در ادامه به سوال سقف اکسپوز چیست؟ پاسخ می دهیم و ویژگی های آن را مورد بررسی قرار خواهیم ، با ما همراه باشید..

سقف اکسپوز چیست؟

طرح اکسپوز چیست؟

یکی از بارزترین ویژگی‌ های طراحی مدرن اکسپوز مشاهده کامل و صد در صد تمامی سیم کشی های ساختمان و تمامی تأسیسات مکانیکی به‌ صورت روکار ، به‌ جای پنهان کردن آن‌ ها در زیر سقف های کاذب و در بین انواع سقف‌ ها و دیوار ها است. از آن جایی که چشم همواره به پنهان کردن و ندیدن این لوله‌ ها عادت دارد ، لذا از دیدگاه بصری طراحی سقف اکسپوز در بازسازی منزل متفاوت است. امروزه وجود دیوارهای کمتر به صورت سقف اکسپوز در بازسازی منزل سبب ایجاد نماهای بیشتر در فضاهای متعدد شده است.

بازسازی به صورت سقف اکسپوز ضمن اینکه ارزان تر است ، اقدامی برای بهبود سلامت اعضای خانواده نیز هست زیرا سبب می شود اعضای خانه به راحتی در فضا حرکت کنند و تعاملات بین اعضا افزایش یابد. البته سقف های اکسپوز در فضاهای اداری به دلیل پلان بسته ، پلان آزاد و یا ترکیبی از این دو بیشتر رایج شده است. در اداراتی که به این سبک درست یا بازسازی شده اند ، امکانات اداری ، در اتاق هایی بدون دیوار و درهای مجزا قرار گرفته است.

 

دکوراسیون داخلی

سقف اکسپوز می تواند با نورپردازی ، برای جذاب سازی منزل استفاده شود. تاسیسات ساختمانی با نظم و رنگ خاص خود می تواند به عنوان عناصر تزئین جذابیت زیادی به فضا می بخشد. در این بازسازی با روشنایی طبیعی ، فضای منزل متحول خواهد شد.

سقف اکسپوز چیست؟

مطبوع شدن هوا

همانطور که میدانیم هوای گرم سبک تر است و به سمت بالا حرکت می کند سقف اکسپوز با فضایی که ایجاد می کند ، باعث خنک شدن جو منزل یا سالن خواهد شد. این نوع بازسازی در مناطق با آب و هوای گرم بیشتر جواب می دهد.

 

سرعت انجام سقف اکسپوز

از فضا استفاده بهینه شده و فضای مفید ساختمان اشغال نمی شود. در اجرای سقف اکسپوز ، همانند دیگر سقف های کاذب ، برای پنهان کردن تاسیسات زمان تلف نمی شود بنابراین سرعت انجام پروژه تسریع می یابد.

 

اجرای آکوستیک

یکی از هزینه های نامرئی سقف های اکسپوز این است که به دلیل اینکه سطوح سخت بین سقف های اکسپوز و کف های سیمانی یک محفظه اکو ایجاد می کنند پرداختن به اکوستیک برای نویز گیری از راهکارهای ضروری است. از متریال های پیشنهادی برای بازسازی ، کاشی سقفی آکوستیک است. آکوستیک ضریب کاهش نویز ( NRC ) را در بردارد ، که میزان انرژی صوتی جذب شده توسط سقف را کاهش می دهد.

سقف اکسپوز چیست؟

جمع بندی

مراحل بازسازی زیبایی خاص خود را دارد. از زمانی که شرکت بازسازی منزل را به دست میگرد ، پا به پای نظرات کارفرما پیش میرود تا تمهیدات لازم را به کادر طراحی داده و سپس در کادر فنی اجرا نماید تا نهایت رضایت مشتری را جلب نماید. تمام سعی شرکت در این است که با ارسال اکیپ فنی با تجربه ، بتواند پروژه سقف اکسپوز را در زمان اندک به اتمام برساند.

 

مشاوره هدفمند!

در این بخش به سوال سقف اکسپوز چیست؟ پاسخ دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید و به متخصصان پروژه خود را تحویل دهید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزرسانی : 28 دی 1401

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword