معماری چیست؟

معماری چیست؟

معماری چیست؟

اصل مطلب معماری چیست؟

معماری چیست؟ بیایید پاسخ بزرگترین معماران را در این رابطه باهم بررسی کنیم .تعریف معماری می تواند ساده و پیچیده باشد. اگر دانشجویی بگوید که در دانشگاه معماری می خواند، منظورشان چیست؟ خب علم و هنر طراحی ساختمان را مطالعه می کنند. هنر علمی ممکن است اصطلاح عجیبی باشد، اما اصطلاحی است که ممکن است تعریف معماری را در درون خود به تصویر بکشد.

پس معماری چیست؟معماری – هنر و علم طراحی ساختمان.

اگرچه ممکن است ساده به نظر برسد، اما اگر از منظری وسیع‌ تر به آن نگاه شود، معماری گاهی می‌تواند موضوع پیچیده‌ای باشد. به عنوان مثال، تصور ذهن انسان و به فعلیت رساندن یک ایده.

فرض کنید از شما خواسته ام در مورد خودتان بگویید، احتمال اینکه به من بگویید چه کار می کنید زیاد است. بنابراین، برای درک بیشتر معماری، در مورد آنچه که از دیدگاه بزرگترین معماران تمام دوران انجام می دهد صحبت خواهیم کرد.

1) معماری محافظت می کند – Qin Shi Huang

شاید کوین «معمار» نبود، اما او طراح دیوار چین بود. به یاد داشته باشید، قبلاً گفتیم که اصطلاح معماری را می توان به جای تصور و به فعلیت رساندن ایده ها به کار برد. به عنوان مثال، شما معمار زندگی خود هستید. این به معنای بی اعتبار ساختن معمارانی نیست که حرفه ای کار می کنند.

دیوار بزرگ چین برای خودش صحبت می کند. از تمام عناصر آب و هوا و زمان گذشته است. برنامه ریزی برای آن دیوار باید یک کابوس تدارکاتی بوده است، اما مشکلی را که ممکن بود مردم با آن مواجه بودند حل کند.

معماری چیست؟

معماری به ایجاد راه ‌حل‌های پایدار کمک می‌کند و تصمیم ‌گیری‌های طراحی گاهی اوقات می‌تواند یک موضوع مرگ و زندگی باشد. به عنوان مثال، شهرهایی که در امتداد برخی از سواحل قرار دارند در معرض خطر سیل هستند و برای دور نگه داشتن آب نیاز به یک نبوغ معماری دارد. شهر ونیز اکنون در معرض خطر بزرگ غرق شدن است. با این حال، برخی از تصمیمات معماری که در گذشته گرفته شده است، شهر را برای مدت طولانی روی پای خود نگه داشته است.

2) معماری به عنوان نماد -کعبه ی ابراهیم

کعبه بدون شک مهمترین قطعه معماری است. از بین همه مثال هایی که می توانم بزنم، کعبه برای جامعه مدرن و همه جوامع قبل از آن بیشترین اهمیت را دارد. این طرح از نظر فرم ساده است اما دارای گذشته فرهنگی و مذهبی غنی است.

کعبه یکی از تأثیرگذارترین سازه های امروزی است زیرا میلیون ها نفر از این بنا به عنوان یک عمل بسیار مهم برای آنها بازدید می کنند. بنابراین، وقتی می‌پرسید معماری چیست، کعبه بهترین نمونه است که نشان می‌دهد معماری چقدر می‌تواند برای تجربه انسان تعریف‌کننده باشد.

 

3) معماری هنر است – زاها حدید

زاها حدید یکی از بزرگترین ذهن های معماری در تمام دوران است. طرح های ساختمانی او کلمه معماری را به سطح جدیدی می برد. برای مدت طولانی، معماری با یک خط مستقیم مشخص شده است، به جز شاید گنبد، عنصر طراحی بسیاری از سازه ها در گذشته. طرح‌های زاها نشان می‌دهد که انسان‌ها با مشاهده دنیای طبیعی خود، چه قوانین زیادی را وضع می‌کنند.

4) معماری تعریف می کند 

اگر بگوییم یک هفته است که در بیمارستان هستیم، واکنش شما همدلانه خواهد بود. اگر کسی به شما بگوید که شش ماه در سخت ترین زندان برای فرار بوده است، کنجکاوی شما تحریک می شود . نحوه ارتباط ما با معماری ما را تعریف می کند. اگر به کلیسا بروید یا از مسجد دیدن کنید، ناظر شروع به ساختن روایتی در اطراف شما می کند. ذهن انسان معماری را به یک نقطه مرجع تبدیل می کند.

مدرسه‌ای که در آن می‌روید، خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، رستوران‌هایی که بازدید می‌کنید، دفتری که در آن کار می‌کنید و بسیاری از فضاهای دیگر شروع به تعریف شما به عنوان یک شخص می‌کنند. وقتی مردم داستان های خود را تعریف می کنند، بیشتر محل زندگی خود را ذکر می کنند. اگر آنها یک والدین زندانی داشتند، مشخص می کند که چه کسی هستند، و بسیاری از داستان ها با روایت همراه است. یک نیویورکی تجربه کودکی متفاوتی نسبت به کسی که در تگزاس بزرگ شده است دارد.

5) معماری زنده است – آنتونی گائودی

در حالی که طراحی معماری بیشتر شامل چیزهای غیر زنده است، نتایج به سختی ساختمان های صرف هستند. معماری زنده است و با گذشت زمان نسبت به محیط خود تغییر می کند. طراحی ساختمان ها از ابتدا همواره مورد توجه بوده است. من وسوسه می شوم که به نماد “کاشت” سازه ها بپردازم تا از طول عمر آنها اطمینان حاصل کنم. راه های زیادی برای اطمینان از سالم ماندن سازه در طول زمان و هدف مورد نظر وجود دارد.

6) ایمهوتپ

افراد زیادی به این معمار و بسیاری دیگر اعتبار نمی دهند، اما او یکی از گیج کننده ترین سازه ها را طراحی کرد که به بزرگترین اسطوره تبدیل شده است – اهرام مصر .

شما در مورد جمله “اگر دیوارها می توانستند صحبت کنند” شنیده اید. خب، دیوارها حرف می زنند. باستان شناسان در طول سالیان متمادی به تحقیقات معماری و معماری منظر وابسته بوده اند تا دریابند زندگی در گذشته چگونه بوده است. مصالح به کار رفته در ساخت ساختمان ها و طرح ها در مورد افرادی که سازه ها را ساخته اند، حرف های زیادی برای گفتن دارد.

معماری چیست؟

معماری امروزی دارای یک محیط ساخته شده است که ممکن است کمی متفاوت باشد اما اصول اساسی سازه های ساختمانی باستانی را به اشتراک می گذارد. به عنوان مثال، بسیاری از تمدن ها اهرام ساخته بودند. می دانیم که هرم پایدارترین سازه است. بسیاری از نکات و ترفندهای دیگر از ساختمان های باستانی در سراسر جهان به عاریت گرفته شده است.

نکته نهایی

معماری چیست؟ این سوال گسترده و بخشی جدایی ناپذیر از رشد انسان است. معماری خوب سعی می‌کند داستانی را روایت کند یا تجربه‌ای ماندگار به جا بگذارد و در عین حال برای هر کسی که با ساختمان تعامل دارد، کارآمد باقی بماند. با این حال، فهرست کاملی از کارهایی که معماری با تجربه انسان انجام می دهد، به دلیل اینکه چگونه با زمان تغییر می کند، غیرممکن خواهد بود.

پیش فروش آپارتمان بهترین انبوه سازان در شیراز ((دیساتک))

این فرصت را از دست ندهید و صاحب خانه مورد پسند خود شوید! امروزه با توجه به افزایش قیمت آپارتمان در سال های اخیر در کنار کاهش قدرت خرید مشتریان ، قراردادهای پیش فروش آپارتمان در شیراز رونق چشمگیری پیدا کرده است. حالا شاید از خود بپرسید که این فرصت برای شما چه مزایایی دارد و به چه معناست؟ در واقع پیش خرید یا پیش فروش آپارتمان در شیراز به معنای خرید یک واحد مسکونی در حین ساخت و ساز و قبل از تحویل آن به خریدار است. با پیش خرید آپارتمان ، خریدار هزینه مناسب تری را می پردازد. و هنگام تحویل ، می تواند آن را با قیمت بالایی در بازار بفروشد (( در حقیقت سرمایه خود را دو برابر کرده اید! )).

بدون نظر

 1. سحر آذر 10, 1402

  معماری خود عشقه ممنون از مطالب خوبتون

  1. ادمین آذر 11, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 2. شادی آذر 10, 1402

  چه نکته‌ های جالبی گفتید توی مقالتون سپاس از شما
  همینطور پرقدرت ادامه بدید موفق باشید

  1. ادمین آذر 11, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 3. هستی آذر 10, 1402

  درباره اهرام مصر چه جالب بود اون پارگراف

  1. ادمین آذر 11, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 4. تارا آذر 10, 1402

  تشکر از تیم حرفه‌ای دیساتک چندین ماه پیش پروژه‌ای رو با شما همکاری کردیم و باعث خوشحالی بود

  1. ادمین آذر 11, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 5. Hojjat آذر 10, 1402

  هر شخصی از جانب خودش از معماری یک تعریفی داره و همه جالب هستن.ممنون از شما

  1. ادمین آذر 11, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 6. شیرین آذر 10, 1402

  سلام پروژه‌های داخلی هم انجام می‌گیره توی تیم شما؟

  1. ادمین آذر 11, 1402

   سلام و درود . لطفا با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید. تشکر از حضور و دیدگاه شما
   989171114925+ – 989337778077+

 7. بهار آذر 10, 1402

  عالی هستید . بهترین در فارس

  1. ادمین آذر 11, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 8. همایون آذر 10, 1402

  ممنونم یکی از بهترین های شیرازید قطعا

  1. ادمین آذر 11, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید