آتریوم چیست؟

آتریوم چیست؟

آتریوم چیست؟

آتریوم چیست؟

آیا می دانید آتریوم چیست؟ با ریشه لاتین در معماری به فضای وسیع و باز میان ساختمان گفته می شود که طرفداران بسیاری را به سوی خود جذب نموده است. این سبک از طراحی ، تامین روشنایی فضا با بهره وری حداکثری از نور طبیعی می باشد. در گذشته ، آتریم یا آتریوم در خانه‌ های رم باستان به منظور تعبیه نور لازم و تهویه داخلی ساختمان کاربرد داشت. این فضا تا حدودی ما بین گلخانه و حیاط خانگی قرار می‌ گیرد اما از لحاظ موقعیت قرار گیری با این دو فضا تفاوت دارد.

آتریوم یکی از پدیده های خارق العاده و جذاب در طراحی مدرن می باشد که زندگی های امروزی را به گونه شگفت انگیزی با طبیعت پیوند زده است. ناگفته نماند ؛ اگر در رابطه با مشارکت در ساخت در شیراز نیاز به مشاوره دارید و سوالاتی در ذهن شما پیش آمده است ، می توانید با متخصصان دیساتک تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید! در ادامه به سوال آتریوم چیست؟ پاسخ می دهیم و مزایای آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد ، با ما همراه باشید..

آتریوم چیست؟

تعریف آتریوم

تلاش طراحان در معمای مدرن این است که در طراحی های خود از پنجره و منبع نوری طبیعی نهایت استفاده را داشته باشند. طراحی مدرن آتریوم در عین فراهم کردن فضای باز و مشابه با حیاط ، فضایی به مراتب خصوصی تر و با حفظ حریم شخصی ارائه می دهد که می تواند شرایط مناسبی برای اجتماعات خانوادگی و دوستان فراهم سازد. آتریوم می‌ تواند به‌ عنوان ابزاری برای بازتاب نور یا سایبان به کار گرفته شود. البته استفاده از سایبان در زمستان مانع از نورگیری کامل می‌ شود و نیاز به این است که با استفاده از نورهای مصنوعی نور داخل فضای ساختمان را افزایش داد. این ساختار منحصر به فرد می تواند در مجاورت با هر بخشی از فضاسازی ساختمان تعبیه شود و زندگی های امروزی را به گونه ای شگفت انگیز با طبیعت پیوند دهد.

 

متناسب بودن آتریوم با تمام سبک های دکوراسیون داخلی

ساختار آتریوم ، نوع و میزان پوشش گیاهی به کار رفته در آن به این نمونه طراحی اجازه می دهد تا با نوع دکوراسیون داخلی و تم موجود در آن مطابقت داشته باشد. بنابراین آتریوم ها به نوع خاصی از دکوراسیون داخلی ساختمان ها محدود نمی شوند بلکه محدودیت نوع در این نوع طراحی‌ ها وجود ندارد. آتریم به نوبه خود می تواند با هرکدام از سبک های مدرن و مینیمال و … همخوانی خاص خود را داشته باشد. در صورت فراهم شدن فضا و شرایط مناسب در ساختمان می توان از درختان و گیاهان بلند متناسب با سبک دکوراسیون داخلی نیز برای پوشش گیاهی داخل دهلیزهای باغ استفاده کرد یا اینکه در صورت کم نوری فضا می توان با آتریم شیشه ای جلوه منزل را به کلی متحول کرد.

آتریوم چیست؟

آتریوم فضایی جذاب برای دورهمی ها

اگر مساحت مناسبی در دسترس دارید از کاناپه ، میز و صندلی های سبک و موارد مشابه برای ایجاد فضایی مناسب برای گردهمایی های خصوصی و خانوادگی در این فضا استفاده کنید. این مکان در عین اینکه یک میهمانی در داخل منزل است، به عنوان دورهمی در حضور طبیعت نیز تلقی می‌ شود. فضای آتریم دارای فضایی خصوصی و محفوظ تر نسبت به حیاط های خانه است.

از این رو ، راحتی و آرامش بیشتری برای ساکنین به همراه دارد. برای تزئین این فضا شما می توانید از المان هایی مانند کفپوش ها یا سنگ فرش های جذاب ، آب نما های کوچک و هر عنصری که برای حیاط و باغ قابل استفاده است ، بهره ببرید. به این ترتیب شما می توانید در آتریوم خود فضای با دکوراسیون داخلی زیبا و منحصر به فرد ایجاد کنید.

مشاوره هدفمند!

در این بخش به سوال آتریوم چیست؟ پاسخ دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعدها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزرسانی : 28 دی 1401

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword