فوم بتن چیست؟

فوم بتن چیست؟

فوم بتن چیست؟

فوم بتن چیست؟

آیا می دانید فوم بتن چیست؟ اگر تا این لحظه جواب این سوال را نگرفته اید با دیساتک همراه باشید تا از مزایای این متریال مطلع شوید و آن را برای ساخت و ساز انتخاب کنید. فوم بتن ملاتی است که از آب ، سیمان ، فوم کفزا ( ماده ای شیمیایی و یا بر پایه پروتئین حیوانی از شاخ یا سم حیوانات ) و ماسه بادی یا ماسه نرم تشکیل می شود. چگالی فوم بتن بسیار پایین می باشد و همچنین عایق صوتی و حرارتی مناسبی است که سریع و آسان اجرا می شود و از نظر قیمت تمام شده هم کمی ارزان تر از روش سنتی ( بتن با پوکه ) می باشد. نام دیگر فوم بتن ، بتن سبک است. فوم بتن پوشش جدیدی می باشد که به تازگی وارد صنعت ساختمان شده و طرفداران بسیاری را به سوی خود جذب نموده است.

این نوع بتن به دلیل وجود هوا در آن ، عایق صوتی و حرارتی خوبی می باشد. این نوع بتن بعد از خشک شدن کامل بسته به وزن و طرح اختلاط مواد تشکیل دهنده ی آن دارای وزنی حدود ۴۰۰ تا ۱۷۰۰ کیلوگرم در هر متر مکعب می باشد. ناگفته نماند ؛ اگر شما عزیزان در رابطه با مشارکت در ساخت در شیراز نیاز به راهنمایی دارید ، هم اکنون با متخصصان دیساتک تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان بهره مند شوید. در ادامه به مزایا و روش اجرای فوم بتن خواهیم پرداخت ، با ما همراه باشید..

فوم بتن چیست؟

نحوه اجرای فوم بتن

برای ساخت فوم بتن ابتدا ماسه بادی یا ماسه نرم به همراه سیمان و در آخر هم با آب در دستگاه میکسر مخلوط می کنیم ، سپس فوم کفزا را در محفظه فوم ساز دستگاه با آب رقیق می کنیم و با استفاده از پمپ هوا از لوله مخصوص خروجی های ریز همراه با فشار زیاد برای تولید کف عبور داده می شود.

در مرحله بعد کف به وجود آمده در میکسر با دوغاب سیمان و آب مخلوط شده و حباب های ریز در کل ملات پخش می شوند. بعد از اختلاط کامل بتن با استفاده از پمپ ، به طبقات پمپاژ می کنیم و به ضخامت حدودا ۱۰ سانتی متر روی سطح پخش و تسطیح می کنیم. بعد از اتمام اجرای کامل آن، برای جلوگیری از ترک های سطحی ، حداقل باید تا ۳ روز سطح بتن مرطوب شود.

 

نقش سیمان در فوم بتن چیست؟

سیمان ، متداول‌ ترین ماده اتصال‌ دهنده مورد استفاده در فوم بتن است. سیمان پرتلند معمولی ، سیمان پرتلند زود سخت شونده، سیمان سولفو آلومینات کلسیم و سولفات آلومینا با مقدار 25 تا 100 درصد وزنی در ترکیب ماده اتصال دهنده مورد استفاده قرار می‌ گیرند. از بین این موارد ، سیمان پرتلند معمولی و زود سخت شونده از گزینه‌ های رایج هستند. فوم بتن را می‌ توان از ترکیب‌ های مختلف سیمان با مواد مختلف ساخت.

فوم بتن چیست؟

وزن سبک فوم بتن ، اصلی ترین مزیت آن

فوم بتن خصوصا نوع سبک ، وزن کمی نسبت به بتن معمولی دارد. وزن پایین فوم بتن باعث سهولت در جابجایی ، مدیریت ساده‌ تر و کنترل بهتر فرآیند بتن‌ ریزی می‌ شود. علاوه بر این ، بتن سبک تاثیر زیادی بر روی خم شدن قالب ندارد. به همین دلیل ، کنترل قالب نیز در هنگام استفاده از این نوع بتن راحت‌تر خواهد بود. در نهایت ، پایین بودن وزن فوم بتن، بر مرده سازه را نیز کاهش می‌ دهد.

 

مقاومت در برابر آتش سوزی

در فوم بتن از نوع سبک ، حباب‌ های هوا باعث افزایش مقاومت بتن در برابر آتش‌سوزی می‌ شوند. دیوارهای بتن سبک ، ضد آتش هستند و می‌ توانند به مدت طولانی در برابر حرارت ناشی از آتش‌ سوزی مقاومت کنند.

 

ایمنی بالا

یکی از مزایای مهم فوم بتن ایمنی بالا ، نظارت و کنترل کیفیت آن است. این ویژگی علاوه بر صرفه‌ جویی در زمان می‌ تواند هزینه اجرای پروژه ( از نظر نیروی کار ) را نیز کاهش دهد. به علاوه ، ایمنی کار با این نوع بتن به مراتب بالاتر از بتن‌ های معمولی است.

فوم بتن چیست؟

مشاوره هدفمند!

در این بخش به سوال فوم بتن چیست؟ پاسخ دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزرسانی : 26 دی 1401

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword