سیمان نسوز چیست؟

سیمان نسوز چیست؟

سیمان نسوز چیست؟

سیمان نسوز چیست؟

آیا می دانید سیمان نسوز چیست؟ هیچ نگران این موضوع نباشید! دیساتک این محصول را به صورت تخصصی برای شما عزیزان مورد بررسی قرار داده است تا از مزایا و کاربردهای اصلی آن مطلع شوید. سیمان معمولی یکی از متدوال و معمولی‌ ترین مصالح ساخت و ساز است اما با همین این حال جزو یکی از عناصر اصلی صنعت ساختمان سازی محسوب می شود که کاربرد اصلی آن تهیه ملات می باشد. یکی دیگر از موارد استفاده سیمان معمولی کاربرد آن در تولید محصولی نوین یعنی ورق سیمانی یا همان سمنت برد است.

اما سیمان معمولی ثبات ترمودینامیکی لازم را برای استفاده در محفظه گرمایش یا اعمال مستقیم روی اجزایی که تنش گرمایی قابل توجهی را نشان می‌ دهند ، ندارند. در صورت نوسانات دما ، به ویژه فلزات رسانای گرما ، جامدات به طور معمول منبسط و منقبض می‌ شوند. سیمان‌ هایی که برای اتصال فلزات ساختاری به یکدیگر در کاربردهای نسوز یا آب بندی مهر و موم‌ ها استفاده می‌ شوند ، باید در حضور تنش ترمودینامیکی مداوم ، یکپارچگی ساختاری خود را حفظ کنند. اگرچه سیمان معمولی می‌ تواند با تجهیزات سخت دیگر به خوبی منبسط شود. اما به دلیل تجزیه کلینکر یا مواد چسبنده اغلب منقبض نمی‌ شود. ناگفته نماند ؛ دیساتک بالاترین سطح ایمنی در ساخت و ساز را برای شما عزیزان به ارمغان آورده است!

سیمان نسوز چیست؟

کاربردهای سیمان نسوز

همانطور که گفته شد سیمان نسوز کاربرد های بسیاری دارد که نظر اکثر معماران را به خود جلب نموده است که در ادامه چندین مورد از این کاربردها را برای شما را ذکر نموده ایم :

 • ساخت انواع دودکش
 • راه سازی و تعمیرات راه
 • ساخت دیواره کوره
 • ساخت کوره های تناوبی و تونلی
 • تهیه گرانیت مصنوعی یا ساخت مجسمه
 • اجرای فونداسیون در زمین های سولفاته و باتلاقی
 • استفاده در سردخانه و مناطق سردسیر
 • استفاده در صنایع دریایی و زیر دریایی
 • اجرای خطوط برق از زمین و زیر زمین
 • مخازن مواد شیمیایی
 • کف واگن صنایع سرامیک و آجر
 • پتروشیمی ها و صنایع پلیمری
 • استفاده در صنایع ریخته گری
 • تعمیر آب بند ها و قفل کانال ها

 

سیمان نسوز عایق حرارت

یکی از نکات ساختمان سازی شناخت مصالح ساختمانیست. سیمان نسوز از مواد اتصال دهنده با خواص ترمودینامیکی پیشرفته برای کاهش خطر استفاده می‌ کند. مواد معدنی مذاب مانند آلومینا برای پیوند دادن دانه‌ های درشت و ایجاد خواص برتر در برابر دما ، بدون کاهش توانایی تشکیل ماده استفاده می‌ شود. این آرایش اجازه تولید سیمان نسوز با ترکیبی استثنایی از قابلیت قالب گیری و مقاومت حرارتی را می‌ دهد. با استفاده از مواد وسط کوه سه نوع مختلف سیمان نسوز برای کاربرد های عایق حرارتی و چسب‌ های نسوز تولید می‌ شود.

این محصول برای مقاومت در برابر انبساط حرارتی و انقباض مکان‌ هایی با درجه حرارت بسیار بالا و اطمینان از اتصال دقیق برای شومینه‌ های گاز ، اجاق‌ های صنعتی ، کوره‌ ها ، اجاق‌ های چوبی و … بهینه شده‌ اند. سیمان نسوز با ظرفیت بالا همچنین می‌ تواند مقاومت کافی در برابر محیط‌ های خورنده ایجاد کرده و از یکپارچگی آن ها در برابر برخورد مستقیم شعله ، دود و نشت حرارتی محافظت کند. این محصول دارای خواص مقاوم در برابر دما تا ۱۰۹۵ درجه سانتیگراد ( ۲۰۰۰ درجه فارنهایت ) بوده و قوام آن بسته به نیاز متفاوت است. سیمان دارای ماندگاری طولانی ۵۳۸ درجه سانتیگراد (۱۰۰۰ درجه فارنهایت) و قوام الیاف است.

سیمان نسوز چیست؟

سیمان ، بتن و ملات چه تفاوتی دارند؟

سیمان دقیقا با ملات یا بتن تفاوتی ندارد اما مواد اولیه سازنده و اصلی برای این دو است. مثل این که بپرسید تفاوت گوجه فرنگی با سس گوجه فرنگی چیست! بتن با افزودن شن و ماسه به سیمان ساخته می‌ شود. بتن بسیار بادوام است و در سازه‌ ها استفاده می‌ شود.
ملات با افزودن شن و ماسه به سیمان ( بدون شن ) به دست می آید. از ملات برای اتصال سنگ ، آجر و همینطور سایر مصالح به یکدیگر استفاده می‌ شود. اما تفاوت ملات با بتون مقاومت کم آن بوده و نباید از آن برای کار های ساختمانی استفاده شود.

 

ملات نسوز چیست؟

ملات نسوز مخلوطی از سیمان ، شن ، ماسه و سایر متریال تخصصی مانند کلسیم آلومینات است. مجموعه ای از رس های مختلف است که می تواند در برابر گرمای در برابر گرمای 3000 درجه فارنهایت مقاومت کند. فقط کافیست آن را به عنوان خشتی تصور کنید که دارای خواص مقاوم در برابر گرماست.

 

آیا در مکان های مورد نیاز از ملات نسوز استفاده می شود؟

متاسفانه خیر. برای آجر کاری که ملات آماده کرده است ، بسیار آسان است که فقط از ملات یکسان برای تمامی قسمت ها و استاندارد های لازم را نادیده بگیرد. نمونه هایی از سیمان که قبل از استفاده آزمایش نمی شوند و در برابر گرمای شدید تولید شده محافظت نمی‌ کنند. بنابراین اگر نظارتی کامل باشد در این صورت میزان خسارت وارده از آتشسوزی احتمالی به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

سیمان نسوز چیست؟

مشاوره هدفمند!

در این بخش به سوال سیمان نسوز چیست؟ پاسخ دادیم تا شما عزیزان از این محصولات کاربردی مطلع شوید و با آگاهی کامل از آن استفاده نمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام فرمایید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما ارتباط برقرار کنید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزرسانی : 28 دی 1401

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword