سبک دکوراسیون عربی چیست؟

سبک دکوراسیون عربی چیست؟

سبک دکوراسیون عربی چیست؟

سبک دکوراسیون عربی چیست؟

آیا می دانید سبک دکوراسیون عربی چیست؟ در کل سبک دکوراسیون عربی تلفیقی خاص از سبک های شرقی و غربی می باشد. این سبک جذاب برای دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک و بزرگ قابل اجرا بوده و پیاده سازی آن سبک خاص خود را دارد. نورپردازی ، رنگ های گرم ، مبلمان و لوازم تزئینی در این سبک جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. متریال به کار رفته در سبک عربی به طور معمول ارگانیک و طبیعی است.

این سبک در واقع ترکیبی از سبک های اسلامی ، مراکشی و مدیترانه ای و سبک مدرنیسم است. سبک دکوراسیون عربی گرد آوری کارآمدی از طاق های بزرگ ، ایوان و طراحی های داخلی غیرعادی است. ناگفته نماند ؛ اگر در رابطه با مشارکت در ساخت در شیراز یا پیش فروش آپارتمان در شیراز سوالاتی دارید ، هم اکنون می توانید با متخصصان دیساتک تماس حاصل فرمایید و از مزایای این امور بهره مند شوید. در ادامه ویژگی های اصلی سبک دکوراسیون عربی را مورد بررسی قرار خواهیم داد ، با ما همراه باشید..

سبک دکوراسیون عربی چیست؟

رنگ ها در دکوراسیون عربی چگونه اند؟

پیاده سازی سبک دکوراسیون عربی دشواری زیادی ندارد و فرد می تواند با رعایت چندین اصول آن را به بهترین نحو اجرا نماید. رنگ آمیزی دیوار با رنگ های خاص ، رنگ‌ های خنثی گرم یا کاغذ دیواری برای ساخت یک دکوراسیون عرفانی به سبک عربی کمک می کند. رنگ های مورد استفاده در سبک عربی معمولا گرم و طلایی می باشد. همچنین از رنگ های لوکس و مجلل در این سبک استفاده می شود. از جمله این رنگ ها عبارتند از : رنگ خاکی ، نارنجی ، آبی نیلی ، طلایی ، آلویی مخملی ، بادمجانی ، دارچینی ، شکلاتی تیره ، قرمز پر رنگ ، خردلی و زیتونی که در گوشه وکنار المان ها استفاده می شوند.

 

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری های سبک عربی بافت پارچه ای دارند. همچنین کاغذ دیواری های براق و متالیک نیز مناسب سبک دکوراسیون عربی هستند. ایده دیگر برای پیاده سازی این سبک این است که به جای کاغذ دیواری ، دیوار را مثل هلال و گنبد قاب بندی می کنند و داخل آن را با کاغذ دیواری‌ های لوکس متالیک تزیین می کنند. کاغذ دیواری به سبک عربی به طرز شگفت آوری می تواند به فضا عمق دهد و آن را به نقطه کانونی فضای عربی تبدیل کند.

سبک دکوراسیون عربی چیست؟

مبلمان سبک عربی

سبک دکوراسیون عربی ترکیبی از اندرونی قوس دار ، طاق های بزرگ همراه با ایوان ها و رواق های زیباست. فرهنگ عرب از ابتدا نشستن بر روی زمین است. عرب ها عادت دارند به هنگام نشستن بر روی مبل هم ، به زمین نزدیک باشند. برای همین در سبک دکوراسیون عربی یا از چند پشتی روی هم و در کنار هم بر روی نیمکت های کاملا ساده استفاده می شود و یا اینکه نیمکت های چوبی آن ها به شکل مشبک ساخته شده ، و بر روی آن ها تزئینات منبت کاری اجرا می شود که طرفداران بسیاری را به سوی خود جذب نموده است.

 

نورپردازی در دکوراسیون عربی

نورپردازی در سبک دکوراسیون عربی نقش بسیار مهمی دارد که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. در این سبک تا جایی که فضای اتاق به شما اجازه می دهد ، لوستر باید بسیار بزرگ در نظر گرفته شود. پیشنهاد می شود که از لوسترهای شمعی و چراغ های فانوسی زمینی برای روشنایی استفاده کنید. نورپردازی یکی از اصلی ترین و کلیدی ترین بخش ها در این سبک است. اگر هم نور مخفی کار گذاشته می شود باید طوری باشد که کنترل شدت نور در دسترس باشد. در این سبک ها گاها برای ایجاد فضای عرفانی و رمانتیک ، شدت نور را کاهش داده و فضا را تاریک تر می کنند.

سبک دکوراسیون عربی چیست؟

لوازم دکوراتیو در دکوراسیون عربی

ترکیب المان هایی چون قفسه های روی یک دیوار با جداول انتهایی چند ضلعی ، یک صندلی مراکشی در کنار مبل های عربی ، مبلمان شیک به سبک عربی ، جداول اتاق تقسیم شده ، درب های حک شده ، صندوق های قرآن ، لوازم روکش شده با پارچه‌ های مخمل لطیف ، لوازمی مثل فرش و کوسن ، لوازم دکوری فلزی طلایی یا مسی ، سماور یا فانوس مسی قدیمی ، ست چای خوری بر روی میز عسلی فلزی سلطنتی حس و حال خانه های عربی را در این سبک ها زنده می سازد!

 

مشاوره هدفمند!

در این بخش به سوال سبک دکوراسیون عربی چیست؟ پاسخ دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزسانی : 1401/12/22

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword