سبک معماری مدرن چیست؟

سبک معماری مدرن چیست؟

سبک معماری مدرن چیست؟

سبک معماری مدرن چیست؟

آیا می دانید سبک معماری مدرن چیست؟ آیا از ویژگی ها و مزایای آن با خبر هستید؟ هیچ نگران این موضوع نباشید! دیساتک این مقاله را به همین منظور آماده کرده است تا شما عزیزان بهتر با معنای سبک معماری مدرن آشنا شوید. همچنین می توانید برای مشارکت در ساخت در شیراز با ما ارتباط برقرار کنید و ملک جذاب خود را دریافت کنید! تعریف معماری مدرن کمی دشوار است. برای اکثر افراد ، خصوصا طرفداران معماری مدرن این نوع معماری به راحتی با مشاهده ساختمان های مدرن قابل درک است اما برای افرادی که با اصول معماری مدرن آشنا نیستند درک آن کمی دشوار خواهد بود.

امروزه در دنیا سبک های بسیار زیادی در زمینه معماری وجود دارد و همچنان خلق می شود که هر کدام با توجه به پارامتر های بسیاری چون نیاز های تاریخی ، هنری ، فنی و … عرضه شده است.ناگفته نماند ؛ اگر در رابطه با مشارکت در ساخت در شیراز یا خرید آپارتمان در شیراز ، نیاز به مشورت دارید ، هم اکنون می توانید از کمک های متخصصان بزرگ دیساتک بهره مند شوید! یکبار برا همیشه اعتماد خود را به ما بسپارید.. بهتر است پیش از مطالعه این مقاله در رابطه با علم معماری اطلاعاتی را کسب کنید تا بتوانید معماری مدرن را بهتر درک کنید. با ما همراه باشید تا از تمام موارد این سبک جذاب مطلع شوید..

سبک معماری مدرن چیست؟

مدرنیته یعنی چه؟

قبل از هرگونه بحث در رابطه با مدرنیته و تاثیر آن بر روی معماری ، باید یک ماهیت کلی از آن بدانید. مدرنیته به معنی دوران جدید می باشد و شامل تفکراتی است که از اواخر قرن پانزده میلادی با شروع رنسانس در غرب آغاز گشته و تا قرن بیستم ادامه داشته است. البته برخی از اندیشمندان بر این باورند که هنوز دوران مدرن به پایان نرسیده و می توان رد پای آن را حس کرد.

به طور کلی مدرنیته در مفاهیم فرهنگی و عقلانی خاصی خلاصه می شود که شامل فرد نگری ، نگاه به عقل به عنوان ابزار اصلی زندگی یا همان عقل ابزاری ، احترام بر آزادی های فردی ، نقد سنت و … است. در کل مدرنیته را می توان انقلابی عظیم در تفکر و روش زندگی غرب دانست که تاثیرات بسیار زیادی را نیز بر روی هنر ، علم و همچنین علم معماری گذاشته است.

 

تاریخچه سبک معماری مدرن

سبک معماری مدرن به طور جدی در نمایشگاهی تحت عنوان سکونتگاه در سال 1927 معرفی شد. این نمایشگاه که در آلمان قرار داشت ، باعث شد تا معماران به این سبک ساده و زیبا روی آورده و دست از معماری با سبک های سنتی و تجملاتی خود بردارند. البته تا قبل از سال 1927 نیز رد پاهایی از معماری مدرن را می توان مشاهده نمود. به طور مثال در سال 1919 بود که والتر گروپیوس مدرسه باهاوس را تاسیس کرد و در ابتدا مفاهیم مدرن را در غالب معماری تدریس می کرد.

تعریف اصول طراحی بر اساس منطق و دوری از مفاهیم زیبایی شناسی سنتی ، از تعالیم والتر بود. همچنین در معماری مدرن خبری از تجملات و تزئینات بیش از حد نبود و هدف اجرای طرحی بود که بیشتر کاربردی باشد تا تجملاتی و تزئینی.

سبک معماری مدرن چیست؟

اصول مهم معماری مدرن

مهم ترین اصل معماری مدرن که هر معمار باید به آن توجه بسیاری داشته باشد و آن را رعایت کند ، سادگی در طراحی است. در معماری مدرن خبری از تجملات سبک های معماری سنتی غربی مانند گچ بری های عجیب و غریب ، طرح های پیچیده در نما ، قالب های یکسان و باشکوه در نمای بیرونی ساختمان و … نیست. در معماری مدرن تاکید بر منطق در طراحی است ، به گونه ای که از ساخت اجزایی که به آن نیازی نیست خودداری شده و و معمار برای استفاده بهینه از فضا تلاش می کند!

در معماری سبک های سنتی غربی معمولا زیبایی ارجعیت بسیار زیادی داشته و در صورتی که معمار میان دوراهی کاربرد فضا و زیبایی آن قرار میگرفته، قطعا زیبایی را انتخاب می کرده است اما در معماری مدرن اصول زیبایی شناسی به کل تغییر یافته است.

 

معماری مدرن در ایران چگونه است؟

حالا شما بگویید سبک معماری مدرن چیست؟ شاید برای شما جالب باشد که بدانید سبک معماری مدرن علاوه بر محبوبیتش در خواستگاه اصلیش یعنی غرب ، در ایران نیز طرفداران خاص خود را داشته و در دوره ای خاص در ایران مورد استفاده قرار میگرفته است. بسیاری از افراد دوران قاجار را جرقه ای در معماری مدرن ایران می دانند زیرا در آن زمان معماران ، آغاز به طراحی فضاها و بناهای جسورانه و ساختار شکن کردند و توانستند تا حدودی تعصب و تعلق کامل به معماری سنتی را در میان معماران کمتر کنند. پس از آن می توان شکوفایی معماری مدرن را پس از جنگ جهانی اول در اوایل قرن 20 با شروع حکومت پهلوی بیان کرد. معماری مدرن تا جایی میان معماران آن دوران مشهور شد که برخی از معماران شروع به تفکر و اجرای تلفیق معماران سنتی و مدرن نمودند.

سبک معماری مدرن چیست؟

مشاوره هدفمند!

توجه داشته باشید که پیش از هر کاری از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره مشارکت در ساخت در شیراز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام فرمایید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما ارتباط برقرار کنید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزسانی : 1401/12/21

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword