سبک دکوراسیون پست مدرن چیست؟

سبک دکوراسیون پست مدرن چیست؟

سبک دکوراسیون پست مدرن چیست؟

سبک دکوراسیون پست مدرن چیست؟

آیا می دانید سبک دکوراسیون پست مدرن چیست؟ در واقع این سبک دکوراسیون برگرفته از طرح ها ، ترکیبات و بافت های مخملی ، چرم خطوط غیر متوازن و رنگ های مختلف طراحی بر روی چوب است. در این سبک دکوراسیون برخلاف سبک های مدرن از عناصر تاریخی و سنتی استفاده شده و طراح ، عناصر مختلف را با ایده های مدرن در هم آمیخته و سبک خاصی را تولید آفریده است! سبک دکوراسیون پست مدرن به طراح اجازه می دهد که کلاژ و متریال های ترکیبی را به صورت هنرمندانه در کنار هم به کار گیرد!

دکوراسیون پست مدرن اغلب شامل مواد مختلفی از جمله شیشه، فلز، چوب و پارچه است. از شیشه و فلز می توان برای ایجاد اشکال و ساختارهای چشم نواز استفاده کرد، در حالی که از چوب می توان برای ایجاد مبلمان و قطعات تزئینی استفاده کرد. از پارچه ها می توان برای افزودن رنگ و بافت به پرده ها استفاده کرد و یا در اثاثه یا لوازم داخلی و دیوارپوشها از آن بهره برد. این سبک به طراحی داخلی بومی ایران بسیار نزدیک است، چرا که استفاده از مواد و مصالح بومی در آن امری بارز است. ازاقلام تزئین شده و دست ساز هم زیاد در این سبک استفاده می شود.

ناگفته نماند ؛ اگر در رابطه با مشارکت در ساخت در شیراز و همچنین سرمایه گذاری در شیراز نیاز به مشاوره دارید ، هم اکنون با متخصصان ما در دیساتک تماس حاصل فرمایید و از مزایای آن بهره مند شوید! در ادامه ویژگی های اصلی این سبک را مورد بررسی قرار خواهیم داد با ما همراه باشید..

سبک دکوراسیون پست مدرن چیست؟

تاریخچه دکوراسیون پست مدرن

تاریخچه دکوراسیون پست مدرن به اواخر قرن نوزدهم باز می گردد. زمانی که هنر و طراحی از فرم های سنتی دور شده و ایده ها و فناوری های جدید جایگزین شده است. این جنبش با رد اشکالات موجود در سبک کلاسیک و پذیرش سبک مدرنیسم و انتزاع و جدا شده است. پست مدرنیسم در دهه 1950 به عنوان واکنشی به مدرنیسم ظهور کرد و رویکرد التقاطی به طراحی را پذیرفت. دکوراسیون پست مدرن اغلب عناصری از فرهنگ های مختلف مانند سنتی و مدرن را در بر می گیرد و از مواد مختلفی مانند : شیشه ، فلز ، چوب و پارچه استفاده می کند. سبک حاضر اغلب شامل رنگ‌های روشن ، الگوهای هندسی و اشکال غیرمعمول ، و همچنین وسایل تزئین شده و دست ساز مانند لامپ‌ های متنوع ، ملیله های رنگی و مجسمه‌ های خیره کننده است.

 

متریال های اصلی سبک پست مدرن

این سبک از دکوراسیون اغلب شامل مواد مختلفی نظیر شیشه ، فلز ، چوب و پارچه است. از شیشه و فلز می توان برای ایجاد اشکال و ساختارهای چشم نواز استفاده کرد در حالی که از چوب می توان برای ایجاد مبلمان و قطعات تزئینی استفاده کرد. از پارچه ها می توان برای افزودن رنگ و بافت به پرده ها استفاده کرد و یا در اثاثه یا لوازم داخلی و دیوارپوش ها از آن بهره برد. این سبک به طراحی داخلی بومی ایران بسیار نزدیک است! چرا که استفاده از مواد و مصالح بومی در آن امری بارز است. از اقلام تزئین شده و دست ساز هم زیاد در این سبک استفاده می شود.

سبک دکوراسیون پست مدرن چیست؟

اتاق خواب سبک پست مدرن چگونه است؟

در دکوراسیون پست مدرن اتاق خواب می‌ توان از چراغ خواب های چوبی یا حصیری استفاده کرد. چراغ خواب های دارای شیشه های رنگی نیز برای این سبک مناسب هستند. بافت چوب طبیعی، الگوی ظریفی به اتاق خواب پست مدرن می بخشد. شما می توانید اتاق را به گونه ای طراحی کنید که فضای آن سرشار از آرامش و لذت باشد. در طراحی به سبک پست مدرن، می توانید از خطوط قوس دار و خمیده استفاده کنید. حواستان باشد که اتاق خواب صرفا برای خوابیدن است. برای این منظور ، بگذارید در طراحی محل خواب هنرتان حرف بزند. برای رنگ آمیزی این مکان هم، رنگ ها را کنار هم قرار دهید تا ترکیب رنگی خود را پیدا کنید. طوری که از حال و هوای اتاق خواب نهایت لذت را ببرید.

سبک دکوراسیون پست مدرن چیست؟

مشاوره هدفمند!

در این بخش به سوال سبک دکوراسیون پست مدرن چیست؟ پاسخ دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword