دکوراسیون ترنزیشنال چیست؟

دکوراسیون ترنزیشنال چیست؟

دکوراسیون ترنزیشنال چیست؟

دکوراسیون ترنزیشنال چیست؟

آیا می دانید دکوراسیون ترنزیشنال چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟ در واقع یکی از پرکاربردترین سبک های دکوراسیون داخلی سبک ترنزیشنال یا انتقالی می باشد. این سبک بین طراحی های سبک سنتی و مدرن می باشد. اصلی ترین ویژگی این سبک ترنزیشنال ، سادگی سبک مدرن است. در این سبک از عناصر مختلف به اندازه ای استفاده شده که باعث شلوغی فضای داخلی منزل نشود و آرامش و تمیزی را یکجا به ارمغان آورد. ناگفته نماند ؛ اگر قصد مشارکت در ساخت در شیراز را دارید می توانید با متخصصان دیساتک تماس حاصل فرمایید و از مزایای مشاوره رایگان بهره مند شوید. در ادامه به سوال دکوراسیون ترنزیشنال چیست؟ پاسخ خواهیم داد و مزایای آن را مورد بررسی قرار می دهیم ، با ما همراه باشید..

دکوراسیون ترنزیشنال چیست؟

سبک ترنزیشنال چگونه است؟

زمانی که دکوراسیون منزل شما سنتی باشد ، استفاده از وسایل مدرن هماهنگی بافت را بهم میریزد و اگر سبک خانه ی شما مدرن باشد و از وسایل نوستالژیک و قدیمی استفاده کنید، فضای منزل شما باز شلوغ و ناهماهنگ می‌شود. سبک ترنزیشنال ویژگی های بین این دو سبک را کنار هم چیده و یک تعادل نرم بین آن ها برقرار کرده است. در این سبک مبلمان منزل دارای پارچه مخملی سنتی ، است. هرچند این سبک گلچینی از چند سبک به شمار می‌آید اما این نکته را باید به خاطر داشت که انسجام کلی سبک و یکپارچگی موارد انتخاب شده از سبک‌های گوناگون ، حتما باید حفظ شود.

سبک ترنزیشنال برای ایجاد آرامش و صمیمیت از پالت رنگی خنثی استفاده می‌کند. این سبک نه شما را از گذشته ، هویت ، فرهنگ و آنچه با آن انس دارید دور می‌ کند و نه محدودیتی برای چیدمان جدید دارد. علت استفاده از نام طراحی انتقالی برای این سبک ، حرکت از دو نوع طراحی معاصر و سنتی به سمت یکدیگر و رسیدن به یک نقطه‌ اشتراک و میانه است.

 

از رنگ خنثی استفاده کنید

پالت رنگی در سبک طراحی ترنزیشنال بیشتر به استفاده از رنگ های سبک امروزی و مدرن گرایش دارد. رنگ های مات و خنثی مانند : بژ ، قهوه ای روشن ، سفید مایل به خاکستری ، سفید عاجی ، کرم ، خاکی ، وانیلی و خاکستری مایل به قهوه ای به عنوان رنگ غالب در این سبک پرکاربرد هستند. برای جذاب تر شدن دکوراسیون منزل می‌ توان ، از رنگ های قوی و تیره مانند بنفش ، خاکستری و مشکی به عنوان رنگ ها ثانویه استفاده کرد. سعی کنید از رنگ‌ های گرم استفاده نکنید و در عوض از رنگ‌ های خنثی و سرد بهره بگیرید.

دکوراسیون ترنزیشنال چیست؟

ترکیب متریال های مختلف در سبک ترنزیشنال

شیشه و فلز در سبک مدرن و چوب و پارچه‌ های مخمل در سبک سنتی حرف اول را میزنند که در واقع به کارگیری ترکیبی این مواد هنر این سبک است. عناصر با بافت های مختلف مانند چوب ، شیشه ، استیل ، بافت پارچه‌ای ، کتان ، فولاد و… در کنار هم زیبایی بی نظیری به منزل شما می بخشند. متریال طبیعی نظیر سنگ ، گرانیت و چوب بهتر است در کف و سقف و مبلمان به کار رود. تابلوهای بزرگ ساده بکار ببرید چرا که این اشیا سادگی را از دکوراسیون مدرن و بزرگی و پر زرق ‌و برق بودن را از دکوراسیون سنتی الهام گرفته اند. پرده‌ های مخمل مثل پرده‌ های تئاتر نیز تکمیل کننده فضای داخلی این سبک خواهند بود.

 

نورپردازی

نورپردازی در هر سبک و پروژه ای باعث برجسته شدن و دیده شدن ایده می شود. استفاده از یک لوستر با نور مولکولی بدون شک راه سبک سنتی را از سبک مدرن جدا کرده و اجرای سبک ترنزیشنال را بولد خواهد ساخت. با طراحی های مدرن مهندسین امروزی ، قطعات نوری اهمیت زیادی پیدا کرده و نورپردازی یک بخش بسیار مهم در طراحی شده است.

دکوراسیون ترنزیشنال چیست؟

مشاوره هدفمند!

در این بخش به سوال دکوراسیون ترنزیشنال چیست؟ پاسخ دادیم تا راحت تر بتوانید برای این امر اقدام فرمایید. توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی از فرد با تجربه ای در این زمینه کمک بگیرید تا بعد ها دچار مشکلاتی نشوید! ما در دیساتک متخصصانی را گرد هم آورده ایم که درباره سرمایه گذاری در شیراز و ایمنی در ساخت و ساز به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه خواهند داد تا با آگاهی کامل برای چنین امری اقدام کنید. هم اکنون می توانید از طریق فرم زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  نام شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  موضوع مشاوره

   

  بروزرسانی : 28 دی 1401

  Write a Message

  Your email address will not be published.

  Related Posts

  Enter your keyword