معماری ایتالیایی

معماری ایتالیایی

معماری ایتالیایی

معماری ایتالیایی: ویژگی ها

انقلاب صنعتی برای بسیاری از مردم آمریکا موفقیت و ثروت به ارمغان آورد. افراد تازه ثروتمند اکنون می توانستند خانه هایی را بخرند که با معماری ایتالیایی ساخته شده بودند، زیرا در آن زمان رایج ترین خانه ها بودند. تمام ویژگی های خانه ها نمایانگر یک چشم انداز رمانتیک از ویلاهای ایتالیایی دوره رنسانس است.

تاریخچه معماری ایتالیایی

همانطور که از نام آن پیداست، سبک ایتالیایی از خانه های کشاورزی و ویلاهای ایتالیایی الهام می گیرد. در مقایسه با معماری تجدید حیات یونان، معماری ایتالیایی دارای شوخ طبعی بیشتری است. این را می توان در ویژگی اصلی مشاهده کرد که بر جهت گیری عمودی تأکید می کند و همچنین دوران مدرن را شکل داده است.

معماری ایتالیایی در طول دهه های 1850 و 1880 رایج ترین بود. ساختمان ها در مقایسه با سبک معماری احیای گوتیک رنگارنگ تر و نامتقارن تر هستند. معمار دوره رنسانس آندریا پالادیو برخی از اولین ساختمان های ایتالیایی را ساخت. او طرح های ساختمان های رومی را با هم ترکیب کرد و به سبک منحصر به فرد خود رسید.

سبک ساختمان های ایتالیایی

ساختمان‌های ایتالیایی نیز از نظر سبک، فن‌آوری و معماری، از طرح‌های غالب آن دوران دور بودند. در آن زمان، دیگر معماران انگلیسی نیز شروع به القای طرح های رومی با ایده های خود کردند. بنابراین، طرح‌های بعدی، سبک‌های معماری ایتالیایی بودند که درست در زمانی که جنبش‌های زیبا و دوران ویکتوریا در حال ظهور بودند، در انگلستان جا افتادند.

این سبک در سال 1842 به آمریکا معرفی شد. سبک ایتالیایی زمانی آغاز شد که معماران آمریکایی به ویلاهای زیبا و فانتزی که برگرفته از معماری ایتالیایی بودند و طراحی مجدد آن برای صحنه آمریکا توجه کردند. این باعث شد این سبک منحصر به فرد آمریکایی و محبوب باشد.

ویژگی های معماری ایتالیایی

هر سبک معماری دارای ویژگی های مشخصی است که آن را از سایر سبک های معماری کلاسیک یا ویکتوریایی جدا می کند. این موضوع با تکامل معماری ایتالیایی در طول سالها مشهود است . در زیر، فهرستی از ویژگی‌های این معماری واقعاً منحصر به فرد را تهیه کرده‌ایم.

1) پنجره های بلند و باریک

خانه های ایتالیایی دارای پنجره های بلند و باریک هستند. در مد واقعی ایتالیایی، آنها معمولاً قوسی یا U شکل هستند. علاوه بر این، بسته به طرحی که صاحب خانه می‌خواهد، یک یا دو شیشه دارند. پنجره‌های قوس‌دار با رواج این سبک رایج شدند و اکثر خانه‌ها آن‌ها را داشتند.

علاوه بر این، عناصر تزئینی در تزئینات و تاج دور پنجره ها وجود داشت. علاوه بر این، با این سبک معماری، مهم است که عناصر تزئینی بین پنجره ها متفاوت باشند. به همین دلیل است که پنجره های ایتالیایی مستطیلی همیشه دارای تاج های پایه دار هستند . با این وجود، قاب‌بندی پنجره‌ها برای این سبک اجباری بود، و برای آن‌ها معمول بود که جزئیات قسمت‌دار و تاج‌دار بالای آن وجود داشته باشد.

2) تاج سقف هیپ و قرنیزهای پرتاب شده عریض

تاج سقف شیبدار تا به امروز در سبک ایتالیایی رایج است. برای روشن شدن، سقف لگنی است که هر چهار طرف آن دارای طول مساوی باشند. به طور مشخص، اضلاع از تاج یا یک گنبد مربع در بالا به سمت پایین شیب دارند. البته، طراحی ساختاری “L” شکل این اطمینان را می دهد که براکت ها به صورت جفت یا منفرد چیده شده اند. توجه داشته باشید که استفاده از براکت ها رایج بود و از آنها برای پشتیبانی سقف اضافی استفاده می شد.

اگر این براکت ها در قسمت های دیگر خانه نیز نمایش داده شوند چیز غیرمعمولی نیست. علاوه بر این، قرنیزهای خانه های ایتالیایی معمولاً دارای لبه های بیرون زده با براکت های تزئینی در همه طرف هستند. علاوه بر این، براکت ها با نوارهای تزئینی گسترده و جزئیات دیگر تزئین شده اند.

سبک ایتالیایی از لبه‌هایی استفاده می‌کند که دورتر از ساختمان قرار دارند و یکی از ویژگی‌هایی هستند که بیش از همه خودنمایی می‌کنند. این سبک برخلاف دیگر سبک‌های معماری دوران قرون وسطی ، بسیار شیک و دلپذیر بود .

3) کوئین ها در خانه های آجری

در خانه های به سبک ایتالیایی، کوین ها در گوشه های ساختمان اصلی ساخته می شدند. کوئین ها بلوک های بنایی هستند که در گوشه های ساختمان قرار می گیرند. علاوه بر این، آنها معمولاً برای اهداف تزئینی هستند و برخی دیگر از دیوارهایی که با مواد ضعیف ‌تری مانند سنگ یا قلوه سنگ ساخته شده است، پشتیبانی ساختاری می‌کنند.

معماری ایتالیایی

کوئن ها را با آجر یا سنگ با رنگ روشن تر درست می کردند. آنها بزرگ و مستطیلی هستند و اطمینان می دهند که سازه ها فرو نمی ریزند. این سبک به خوبی کار می‌کند و دیگر سبک‌های دوران ویکتوریا ، مانند احیای رومانسک و گوتیک، آن را در مراحل مختلف اتخاذ کردند.

4) ورودی ستون ایوان

معماری ایتالیایی دارای ستون‌های تزئینی است که از ایوان طبقه اول پشتیبانی می‌کنند. در طول سال‌ها، بسیاری از مردم ایوان‌های خود را بازسازی کردند و سبک اصلی را کنار گذاشتند. ستون ایوان به ورودی دو دری منتهی می شود، مخصوصاً برای ورود نور و تهویه. درهای ایتالیایی نیز مانند پنجره ها دارای قالب بندی پانل هستند.

ایوان ها دارای گوشه های اریب یا پخ، هم برای اهداف ایمنی و هم زیبایی شناختی بودند. آنها همچنین به طرز ماهرانه ای ساخته شده و تا حدی با استفاده از چدن به طرز مجللی تزئین شده اند. از آنجایی که این خانه‌ها و متعاقباً ایوان‌ها با استفاده از مصالح ساختمانی مختلف ساخته می‌شدند، یافتن تزئینات ساخته شده با چدن عجیب نبود.

ایوان‌های ایتالیایی به اندازه‌ای بزرگ بودند که در تابستان فضای کوچکی برای نشستن داشته باشند. علاوه بر این، در حالی که اقامتگاه های معماری ایتالیایی بزرگ ترین خانه های جهان نبودند  ، با شکوه و بزرگ بودند.

5) پلان طبقات

معماری ایتالیایی

پلان های طبقه برای اکثر خانه های ایتالیایی مشابه و منعطف بود، با تعداد زیادی خروجی و ورودی. علاوه بر این، همه فضاها دارای تعاریف روشن بودند. برای مثال، نمی‌توانید مکان‌های نشیمن عمومی و گوشه‌های کوچک ساکت را برای زمانی که می‌خواهید تنها باشید اشتباه بگیرید.

طبقه همکف بر روی یک قسمت برجسته قرار دارد، همانطور که از موقعیت ایوان مشهود است. بیشتر خانه‌های مستقل ایتالیایی جعبه‌ای با شیروانی وسط، پلان L یا U، پلان L با برج، جعبه با سقف باسن و شیروانی جلویی داشتند.

پلان های کف نسبت به سایر سبک های قرن نوزدهم یا ویکتوریایی سخت تر بود. با این حال، آنچه که هر ویلای ایتالیایی در پلان طبقه خود نشان می دهد، این است که همچنان برای حفظ تقارن احترام قائل بود.

6) مصالح

معماری ایتالیایی

خانه های آمریکایی ایتالیایی عمدتاً با تخته چوبی، گچبری و آجر ساخته می شدند. از آنجایی که همه آنها خانه های مستقلی بودند، تاکید بر استفاده از قوی ترین و بهترین مصالح بود. همین امر در مورد خانه های ردیفی نیز صدق می کرد و آجر گران ترین اما بادوام ترین مصالح آن زمان بود .

تزئینات و سایر جزئیات تزئینی با استفاده از چدن و ​​چوب ساخته شده است. در اکثر خانه های ایتالیایی که طراحی خود را حفظ کرده اند به راحتی می توان آن را دید .

 

پیش فروش آپارتمان بهترین انبوه سازان در شیراز ((دیساتک))

این فرصت را از دست ندهید و صاحب خانه مورد پسند خود شوید! امروزه با توجه به افزایش قیمت آپارتمان در سال های اخیر در کنار کاهش قدرت خرید مشتریان ، قراردادهای پیش فروش آپارتمان در شیراز رونق چشمگیری پیدا کرده است. حالا شاید از خود بپرسید که این فرصت برای شما چه مزایایی دارد و به چه معناست؟ در واقع پیش خرید یا پیش فروش آپارتمان در شیراز به معنای خرید یک واحد مسکونی در حین ساخت و ساز و قبل از تحویل آن به خریدار است. با پیش خرید آپارتمان ، خریدار هزینه مناسب تری را می پردازد. و هنگام تحویل ، می تواند آن را با قیمت بالایی در بازار بفروشد (( در حقیقت سرمایه خود را دو برابر کرده اید! )).

بدون نظر

 1. سحر آبان 26, 1402

  بهترینید در شیراز خسته نباشید

  1. ادمین آبان 27, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 2. کریمی آبان 26, 1402

  مطالب یکی از یکی بهتر سپاس از شما

  1. ادمین آبان 27, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 3. Hajar آبان 26, 1402

  سلام طراحی نما چه قیمتی هست؟؟

  1. ادمین آبان 27, 1402

   سلام و درود . لطفا با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید. تشکر از حضور و دیدگاه شما
   989171114925+ – 989337778077+

 4. Vahid آبان 26, 1402

  چقدر مطلبتون خوب و کاربردی بود ممنون از شما👏👏

  1. ادمین آبان 27, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 5. شهره آبان 26, 1402

  سبک مورد علاقه م عالیه😍

  1. ادمین آبان 27, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 6. علی آبان 26, 1402

  آپارتمان ۶ طبقه به همکاری شما طراحی کردیم و واقعاً از نتیجه کار لذت بردیم

  1. ادمین آبان 27, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 7. Donya آبان 26, 1402

  یکی از بهترین های شیراز هستید ممنون از شما

  1. ادمین آبان 27, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

 8. کیوان آبان 26, 1402

  شما طراحی داخلی رو به چه صورت انجام میدین به لحاظ قیمت و اینها میپرسم

  1. ادمین آبان 27, 1402

   سلام و درود . لطفا با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید. تشکر از حضور و دیدگاه شما
   989171114925+ – 989337778077+

 9. الهام آبان 26, 1402

  وبلاگ خیلی خوبی دارید موفق باشید

  1. ادمین آبان 27, 1402

   سلام و درود . تشکر از حضور و دیدگاه شما. پاینده باشید

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید